Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #191
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Folia jest od środka, jak nie wiesz, że jest przyklejona to trudno ją zauważyć. Całkowicie przezroczysta.

  2. #192
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    A czy jest sens oklejania tylnych szyb przyciemnionych oraz dachu szklanego? Wydaje mi się, że przez nie tak nie grzeje, ale jeśli folia może zatrzymać większość promieniowania, to może jednak warto...?

  3. #193
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    A czy jest sens oklejania tylnych szyb przyciemnionych oraz dachu szklanego? Wydaje mi się, że przez nie tak nie grzeje, ale jeśli folia może zatrzymać większość promieniowania, to może jednak warto...?
    W mojej konfiguracji nie było przyciemnianych szyb ( nie chciałem, w poprzednich autach nie miałem takiej potrzeby ). Z fabryki wszystkie szyby wyjechały z przepuszczalnością 70% czyli przyciemnione na 30%.
    Przyciemnienie tylnych do 85% spowodowało mniejsze nagrzewanie się wnętrza a tym samym klimatyzacja ma mniej ciepła do odprowadzenia z wnętrza pojazdu. Zastosowana folia ma też warstwę odbijającą promienie słoneczne.
    Szyberdach i pozostałe szyby pokryte są folia przezroczystą ( nie przyciemnianą ) a odbijającą promienie. wg mnie ma to sens, a efekt jest więcej niż zadowalający. Dziś miałem na wyświetlaczy 38 stopni a w środku 23, wentylator po jakiś 10 minutach od
    ruszenia ( auta nagrzane przez kilka godzin na słońcu na postoju termometr pokazywał 45 stopni) zszedł do 50% obrotów. Przy tej temperaturze uważam że jest to akceptowalne.

  4. #194
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    wentylator po jakiś 10 minutach od
    ruszenia ( auta nagrzane przez kilka godzin na słońcu na postoju termometr pokazywał 45 stopni) zszedł do 50% obrotów
    czyli jak normalnie

    Jedyne co mi się wydaje rozsądne to obklejenie panoramy. Ona faktycznie robi szklarnie z samochodu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #195
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    I pewnie u autora wątku to właśnie panorama psuła komfort termiczny. Bez niej nie było by pewnie tematu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #196
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    I pewnie u autora wątku to właśnie panorama psuła komfort termiczny. Bez niej nie było by pewnie tematu.
    Przy ostatnich rekordowych temperaturach w czerwcu odsłanianie rolety dachowej powodowało natychmiastowy wzrost temperatury we wnętrzu. Do tego dochodzi nieprzyjemne palące smyranie słońca na karku.
    Natomiast sama roleta w pozycji zasłoniętej daje radę - tzn. sama w sobie nie akumuluje ciepła mimo iż jest po prostu czarną tkaniną, a wnętrze nagrzewa się głównie przez szyby.
    Także wydaje mi się że szklany dach nie jest źródłem problemu dopóki jest zasłonięty roletą.

  7. #197
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Witajcie,

    Przeglądnąłem cały topic, a widzę że innych o klimatyzacji i nawiewach nie ma, to podepnę moje niedawne spostrzeżenie, które mam przy nawiewie w Giulii.

    Otóż, zaobserwowane zjawisko jest takie, że przy wyłączaniu trybu AUTO, system nie przywraca ostatnich ustawień na manualu.

    Podam taki przykład: uruchamiam samochód, chcę konkretnego ukierunkowania strumienia powietrza - ustawiam tylko nogi wraz z siłą nawiewu np. na 25% i jadę sobie po mieście z otwartymi szybami bo przyjemnie i nie potrzeba mi A/C.
    Wkręcam się na wysokie prędkości na autostradzie, włączam tryb AUTO, system dostosowuje klimę do wyznaczonej przeze mnie temperatury i robi się komfortowo we wnętrzu. Zjeżdżam z autostrady, znowu miejskie tereny otwarte okno, wyłączam tryb AUTO, system pamięta ustawienia czyli (tylko nogi i 25 % nawiew)

    Ale uwaga. To pierwsze ustawienie manulane po uruchomieniu silnika jest zapamiętane trwale. W przypadku kiedy w czasie dalszej jazdy np. zamykam sobie szyby, a nie chcę jechać na klimie i ustawiam sobie nowe parametry na manualu typu: kierunek dół+środek i 35 %. Wówczas przy ponownym włączeniu AUTO (z klimą) i powiedzmy po jakimś czasie wyłączeniu AUTO, system przywraca pamięć z momentu po uruchomieniu silnika czyli tylko nogi i 25%.

    Czy możecie sprawdzić czy tak macie? Ja w mojej byłej GT miałem zawsze przywracaną pamięć ostatnich manualnych ustawień po wyłączeniu AUTO.

    Wiem, że to trochę kombinowanie, i zaraz powiecie że się nie wachluje przy ustawieniach i najlepiej na AUTO, ale uważam że każdy ma czasem swoje preferencje, które chce ustawić. I przełączanie do ustawień, które się miało poprzednio, robi się kłopotliwe, szczególnie gdy mamy do wyboru kierunku powietrza np. tylko jeden przycisk, który trzeba wielokrotnie naciskać do żądnej konfiguracji, nie daj Boże przeskoczyć o jedną dalej i znowu od początku klikanie.

  8. #198
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Witajcie,

    Przeglądnąłem cały topic, a widzę że innych o klimatyzacji i nawiewach nie ma, to podepnę moje niedawne spostrzeżenie, które mam przy nawiewie w Giulii.

    Otóż, zaobserwowane zjawisko jest takie, że przy wyłączaniu trybu AUTO, system nie przywraca ostatnich ustawień na manualu.

    Podam taki przykład: uruchamiam samochód, chcę konkretnego ukierunkowania strumienia powietrza - ustawiam tylko nogi wraz z siłą nawiewu np. na 25% i jadę sobie po mieście z otwartymi szybami bo przyjemnie i nie potrzeba mi A/C.
    Wkręcam się na wysokie prędkości na autostradzie, włączam tryb AUTO, system dostosowuje klimę do wyznaczonej przeze mnie temperatury i robi się komfortowo we wnętrzu. Zjeżdżam z autostrady, znowu miejskie tereny otwarte okno, wyłączam tryb AUTO, system pamięta ustawienia czyli (tylko nogi i 25 % nawiew)

    Ale uwaga. To pierwsze ustawienie manulane po uruchomieniu silnika jest zapamiętane trwale. W przypadku kiedy w czasie dalszej jazdy np. zamykam sobie szyby, a nie chcę jechać na klimie i ustawiam sobie nowe parametry na manualu typu: kierunek dół+środek i 35 %. Wówczas przy ponownym włączeniu AUTO (z klimą) i powiedzmy po jakimś czasie wyłączeniu AUTO, system przywraca pamięć z momentu po uruchomieniu silnika czyli tylko nogi i 25%.

    Czy możecie sprawdzić czy tak macie? Ja w mojej byłej GT miałem zawsze przywracaną pamięć ostatnich manualnych ustawień po wyłączeniu AUTO.

    Wiem, że to trochę kombinowanie, i zaraz powiecie że się nie wachluje przy ustawieniach i najlepiej na AUTO, ale uważam że każdy ma czasem swoje preferencje, które chce ustawić. I przełączanie do ustawień, które się miało poprzednio, robi się kłopotliwe, szczególnie gdy mamy do wyboru kierunku powietrza np. tylko jeden przycisk, który trzeba wielokrotnie naciskać do żądnej konfiguracji, nie daj Boże przeskoczyć o jedną dalej i znowu od początku klikanie.
    krótko mówiąc - tak, klimatyzacja działa tak jak chce, nie do końca to rozumiem, jaki jest tego klucz i zamysł;
    czyli np. nie wraca do poprzednich ustawień (auto on/off), czasem sama włącza wymuszony obieg wewnętrzny, itd..

  9. #199
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Stelvio volace mr20 po lifcie 2.0 280KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witajcie
    Mam nowe 2020 stelvio 2.0 po lifcie i klimę w trybie auto. Kilkukrotnie zdążyło mi się, że po zatrzymaniu na światłach i wyłączeniu silnika funkcją start stop klimatyzacja i nawiew przestawały działać i nie działa w czasie dalszej jazdy. Nie działa nawet sterowanie klimą, ani przełączanie na manual. Po restarcie silnika wszystko wraca do normy. W ASO nie wyskakują żadne błędy. Czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się z podobnym problemem?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MrAND ; 07-08-2020 o 17:41

  10. #200
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja mam przedlift, ale nigdy czegoś takiego nie grali i chyba tutaj też czegoś takiego nie bylo

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory