Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 1314151617181920212223
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 230

Temat: Stelvio - klimatyzacja i inne problemy

  1. #221
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Siłą rzeczy za pierwszym razem zacząłem wszystko włączać, kręcić, wyłączać z nadzieją że ruszy... Oczywiście nic to nie dało Przy okazji postoju, klima odtajała i wszytko wróciło do normy. Dziś dokładnie taka sama sytuacja.

    Temperatura na zewnątrz ok 30 stopni. Klima ustawiona na 22. Tryb Auto. Autostrada, ciągła jazda parę godzin z prędkością 140 km/h.
    Wlasnie zagladam na forum bo u mnie taka sama sytuacja dwa razy sie zdazyla w zeszłym tygodniu. Stelvio 280 z 2017. Na autobahn w trybie auto (którego zazwyczaj nie używam) okolo 27 na zewnątrz, włączone na LOW i fan na prawie max. Po dwóch godzinach jak w małym stau musiałem zwolnic do 80 przestało dmuchać zimne powietrze. Wylaczylem. Jechałem dalej przez 15 minut z otwartym oknem i bylo ok przy takiej szybkości. Potem wlaczylem i działało jak trzeba. W drodze powrotnej (z Holandii n a południe Niemiec) znowu gorąco ale wlaczylem klime na manualny tryb. I znowu raz tak sie stalo. Raz.

    Widze teraz ze nie ja jeden to mialem. Mam przegląd za miesiąc. zgłoszę. Dobrze aby wiedzieć o co pytać/domagac sie.

  2. #222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Wlasnie zagladam na forum bo u mnie taka sama sytuacja dwa razy sie zdazyla w zeszłym tygodniu. Stelvio 280 z 2017. Na autobahn w trybie auto (którego zazwyczaj nie używam) okolo 27 na zewnątrz, włączone na LOW i fan na prawie max. Po dwóch godzinach jak w małym stau musiałem zwolnic do 80 przestało dmuchać zimne powietrze. Wylaczylem. Jechałem dalej przez 15 minut z otwartym oknem i bylo ok przy takiej szybkości. Potem wlaczylem i działało jak trzeba. W drodze powrotnej (z Holandii n a południe Niemiec) znowu gorąco ale wlaczylem klime na manualny tryb. I znowu raz tak sie stalo. Raz.

    Widze teraz ze nie ja jeden to mialem. Mam przegląd za miesiąc. zgłoszę. Dobrze aby wiedzieć o co pytać/domagac sie.
    Zabawne, bo mialem podobnie jadac z NL do PL, na autobanie za Berlinem. Przestala dzialac, na zewnatrz byly ok. 23 stopnie czyli nie jakies tam skrajne warunki. Wylaczylem, pol godziny jazdy z otwartymi oknami jak kiedys z dziadkiem jego 126p, wlaczylem ponownie, dziala.
    W PL pojechalem do serwisu klimatyzacji w Rytlu http://www.wiecki.pl/ (polecam, obok swietne pstragi), po pelnym przegladzie w tym nabiciu problem nie powtorzyl sie.

  3. #223
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION], nie ustawiaj na LOW. w lecie wystarczy 23C (przynajmniej mi), jest zdrowiej... [MENTION=76280]Mieciu[/MENTION] jak miałeś ustawioną klimę, też low?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #224
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION], nie ustawiaj na LOW. w lecie wystarczy 23C (przynajmniej mi), jest zdrowiej... [MENTION=76280]Mieciu[/MENTION] jak miałeś ustawioną klimę, też low?
    21.5 zawsze, tryb reczny, wiatrak na jakies 40%.

  5. #225
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie ustawiaj na LOW. w lecie wystarczy 23C (przynajmniej mi), jest zdrowiej...
    100% zgody. U mnie też ~23-24 stopnie C. Klima w automat i zapominasz.

    Przy okazji: https://www.youtube.com/watch?v=_xl6Z63C6oY

  6. #226
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    21.5 zawsze, tryb reczny, wiatrak na jakies 40%.
    przy 23 na zewnątrz ja też bym ustawiał pewnie jak Ty ok 21.5C a nawiew też tak 30-40%/ręczny tryb. U mnie nigdy nie zamarzł. Może to też kwestia też firmwaru AC, u mnie jest już ten 1454 o ile pamietam, a wiele aut (nawet nieznacznie starszych od mojej - powiedzmy z przełomu 2017/18) ma jakiś 1025 czy cos takiego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #227
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION], nie ustawiaj na LOW. w lecie wystarczy 23C (przynajmniej mi), jest zdrowiej... [MENTION=76280]Mieciu[/MENTION] jak miałeś ustawioną klimę, też low?
    Hehehe, nie da rady. Ja wiekszosc życia spędziłem na południu USA gdzie AC króluje cala rok. Zawsze mialem i mam w samochodach na max Low i i tak mi wie wydaje ze za gorąca. To samo w hotelach w Europie zawsze robie sceny ze mam wiec 16 jak w USA. Wiekszosc gości marznie przy 20estu. Tak wiec moja organizm wie przyzwyczaił do zimnego dmuchania prosto w nosi mnie to na zdrowiu wie nie odbija. Makabra to jechać GTV we Francji bo mimo klimy mnie za gorąco. Zona moja jeszcze zimn niej woli niz ja....urodzona w Południowej Karolinie.

    No ale wcześniej nie mialem takich "blokad/zamrozen systemu. Teraz pewnie ważna informacja. W maju klima przestała chłodzić w Stelvio. Diler wziął samochodu i orzekł ze bylo zero gazu chłodzącego w systemie. Naładowali barwnik i naładowali gaz. Cztery godziny trzymali samochodu pod ciśnieniem które nie zmalało. Orzekli ze juz dobrze i ze nie znaleźli przecieku gdzie to uciekło. W związku z czym NIE była to naprawa gwarancyjne i wystawili rachunek na 200 euro. (fabryczna gwarancje mam jeszcze na ponad rok ale juz trzeci raz według mnie jej dilerzy nie honoruje) Wsciekalem wie ale nic nie moglem zrobić. Na pytanie co wobec tego oni sadza o stanie zerowym gazu odpowiedzieli: kto tam wie, moje w fabryce za mało nalali. Takie gadanie z dilerem. Rece opadły, zapłaciłem i odjechałem. Pewnie teraz powinienem sprawdzić ilość gazu czy jest zgodnie z wymaganiem/norma. Mam 4ty przegląd za miesiąc.

  8. #228
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Może ktoś coś więcej powiedzieć na temat softu sterownika Klimy Stelvio My 2020
    Czy jest coś już wyżej
    Numer sprzętu: FA045LOB
    Wersja sprzętu: 01
    Numer oprogr.: SFA012_0907
    Wersja oprogr.: 090A
    ODCZYT PARAMETRÓW:
    Temperatura zewnętrzna: 23,5 °C
    Temperatura powietrza po stronie pasażera: 22,0 °C
    Temperatura parownika: 5,0 °C
    Żądana temperatura (lewa): 16,0 °C
    Lewy czujnik oświetlenia: 0 W/m²
    Czujnik temp. powietrza nawiewów (lewy): 5,5 °C
    Lewy czujnik temp. powietrza przy podłodze: 9,1 °C
    Żądana temperatura (prawa): 16,0 °C
    Prawy czujnik oświetlenia: 0 W/m²
    Czujnik temp. powietrza nawiewów (prawy): 5,8 °C
    Prawy czujnik temp. powietrza przy podłodze: 8,2 °C
    Pozycja lewej klap mieszającej: 0,0 %
    Inf. zwr. lewego silnika mieszania powietrza: 0,0 %
    Pozycja prawej klapy mieszającej: 0,0 %
    Inf. zwr. prawego silnika mieszania powietrza: 0,0 %
    Pozycja lewej klapy rozdizel.: 42,0 %
    Pozycja prawej klapy rozdziel.: 42,0 %
    Sterowanie elektrowentylatora: %
    Ster. sprężarką o zmiennej wydajności: 42,0 %
    Inf. zwr. sprężarką o zmiennej wydajności: 0,400 A
    Napięcie akumulatora: 13,76 V
    Obroty silnika: 747 obr/min
    Temperatura silnika: 87 °C
    Prędkość pojazdu: 0 km/h

  9. #229
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    [MENTION=35971]dziadzia82[/MENTION] tak, mialem MY21 Stelvio z:

    Hardware number: FA045LOB - Ver: 01
    Software number: SFA012_0907 - Ver: 090B

  10. #230
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu wydawało mi się że klima słabo chłodzi. Jadąc 30 KM wentylator cały czas na ful pracował. Zawsze mam ustawione 20,5 w automacie. Obecnie przejechane 55tys. Zgłosiłem sie do serwisu. Wymieniono uszczelkę na przewodzie i dobito gaz. Teraz śmiga klima az miło.
    Może komuś się przyda.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problemy
    Utworzone przez AlfoholiczkaJa w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 21:02
  2. Klimatyzacja - pierwsze problemy
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 10:44
  3. pasek wieloklinowy i inne problemy
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory