Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 181

Temat: Wymiana sprężyn w Veloce

  1. #111
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Zamiast sprężyn to felgi 20 albo 21" I nie będzie dziury między nadkolem, a opona [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Tylko jaki profil wyjdzie przy 20 lub 21 ?wsze można zastosować podkładkę dystansową pod sprężynę 10-20 mm i będzie git.
    O takie https://allegro.pl/oferta/podkladka-...105-8198998755 tylko trzeba wymiary dobrać.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 08-12-2019 o 11:11

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Jak chcecie mieć jednolite pomiary z pominięciem wielkości kół, profilu opony, itp, to tak jak tu już kolega napisał, trzeba mierzyć od krawędzi błotnika do środka piasty.
    Postaram się dzisiaj zmierzyć moją seryjną Veloce i podrzucę wyniki.

    Dla mnie Veloce jest już seryjnie bardzo nisko, szczególnie boczne sekcje przedniego zderzaka i te małe czarne spojlerki przed oponami.
    Ciężko tym nie przytrzeć nawet o naprawdę niskie krawężniki.

  3. #113
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    zgoda, tylko że do środka piasty to zmierzysz tym bardziej na oko i popełnisz podobny błąd niż przy pomiarze tak jak ja zaproponowałem (trochę celowo, najłatwiejszy pomiar). weź pod uwagę że większość ludzi ma te same średnice opon (or 19 albo 18).
    nie dbam o 2-3mm różnic w zużyciu upony, problem widać jasno - Veloce stoją z przodu o ok 2-2.5cm wyżej niż RWD, a jak się da Eibacha to zamiast obniżyć o 2.5cm to obniża o 4.5-5cm.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    zrobiłem dodatkowo ten pomiar od nadkola do środka piasty - ok 35cm po Eibachu

    dzwoniłem do Eibach polska - oczywiście najpierw próby zbycia - mimo że katalog pokazuje że 2.0 Q4 ma być ta, to potem grzebiąc w dokumentach gość próbował mi wmówić że wykluczenie które tam jest "RWD tylko ze skrzynią automatyczną" znaczy że to tylko dla aut z RWD - wyjaśniłem mu jak to powinien interpretować, że chodzi o cięższe wersje, RWD z AT8 oraz Q4 że do nich jest ten zestaw E10-10-013-02-22, natomiast że 2.2 RWD wychodził też w wersji z MT6 i tam stosuje się zestaw na niższe obciążenie E10-10-013-01-22. Potem było spradzanie numeru komologacji auta i nacisków na osie podanych na naklejce na słupku B auta - wszystko OK, na jedym i drugiem zapasy.
    Kazał wysłać emaila oraz fotki naklejki itp - opisałem w czym problem, czego nie dopatrzyli jeśli chodzi o Q4, jakie pomiary robiliśmy na forum i roszczenie na wymianę sprężyn na odpowiednie do Q4 lub zwrot pieniędzy. Pożyjemy zobaczymy, najwyżej wpadną sprężyny or z RWD na przód jak z nimi nie uda się jakoś dogadać na rozwiązanie (i w rozsądnym czasie np za 3 mce)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #115
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    chaczysz czasem? chociaż w DE pewnie wszelkie drogi masz lepsze - u mnie problem na zjazdach z dróg np do kogoś na posesję (duże przełamania), jakieśnierówne wjazdy na parkingach/placach.
    widzisz, dostaliśmy coś innego niż w ofercie - obniżenie rzędu 45-50mm z przodu stąd potencjalne problemy.
    U mnie muszę uważać wyjeżdżając z lidla bo inaczej przejadę spodem zderzaka ale tragedii na szczęście nie ma.
    Ale będąc na urlopie w PL musiałem uważać na progi i raz musiałem szukać innej drogi bo bym zawiesił auto
    Widzisz, do dej pory bylem pewien ze obniżyłem o te +- 25mm a nie 4-czy nawet 5 jak niektórzy.
    Raczej z tym nic nie będę robił ze względu na teren po jakim się poruszam, jest w miarę łagodny no i brak progów zwalniających
    Myślę ze powinni Ci wymienić albo zwrócić hajs bo "produkt nie jest zgodny z opisem" i nie powinno być z tym większego problemu

  6. #116
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Z drobnym poślizgiem ale pomierzyłem swoją seryjną Veloce Ti na idealnie równym podłożu.
    Auto puste w środku, zbiornik paliwa prawie pełny.

    Od środka piasty do krawędzi nadkola: ok. 39 cm (prawie identycznie przód i tył);
    Od środka przedniego zderzaka (tego czarnego elementu) do gleby: 21 cm;
    Od progu przy przednim kole do gleby: 15,5 cm;
    Od progu przy tylnym kole do gleby: 18,5 cm;
    Od bocznych sekcji przedniego zderzaka tuż przed przednim kołem (tzn. od dołu tych małych czarnych "spojlerków"): 12 cm.

    W tym ostatnim miejscu już seryjnie jest na tyle nisko, że nie wyobrażam sobie jeszcze to obniżać i jeździć po mieście, gdzie czasem trzeba wjechać na krawężnik.

    P.S. Oczywiście dopiero teraz zauważyłem, że przy progach mierzycie od szczeliny, między budą a nakładką progową. Ja zmierzyłem od najniższego elementu patrząc od podłoża, więc trzeba dodać wysokość tej nakładki, żeby porównać.
    Ostatnio edytowane przez Bosman ; 16-12-2019 o 09:10

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Dzięki, to u mnie te wymiary wyglądają tak 35cm przód/36.5cm tył, a pozostałe które wymieniłeś 16.5, 10.8, 12 i 6.8cm. Ponieważ niektóre wymiary mogą zależeć od opon, to moje są 225/45R18 zimówki po ok 8-9tyś km. Nakładki progowe mam z Q więc powinno być to samo co u Ciebie (zwykłe chyba wiele się nie różniły). dwa pierwsze wymiary wszystko mówią o obniżeniu a pozostałe tylko to potwierdzają (i to nawet w stronę większego obniżenia przodu).
    Tak, wcześniej nie mierzyliśmy do dołu nakładki żeby wyeliminować ewentualnie błędy i różnice nakładek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    No to przód Ci siadł znacznie bardziej niż o 25mm.
    Może te sprężyny jednak dla wersji RWD Ci wcisnęli?

    Co do progów to ja mam zwykłe, bo mam Ti bez pakietu carbon (progi i tylny spojler).
    Z pakietu Ti zależało mi tylko na siedzeniach z Q (Alcantara + oddzielna regulacja wysokości przodu siedziska).

  9. #119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Kolega chyba nie czytał całego wątku.
    Eibach oferuje 2 zestawy do cywilnych Giulii - jeden to do aut ze skrzynią MT6 (czyli 2.2JTD słabsze tylko) a drugi do aut z AT8 (zarówno RWD,Q4,Q2 itp). Ja mam ten drugi, zarówno na pudełku zgadza się naklejka, jak i indywidualne sprężyny (nadruki na nich). Trzeba się trzymać max nośności dla tych sprężyn, to 1020 i 1070kg przód.tył - sprawdzasz z naklejką na słupku B w aucie - u mnie jest 1000 i 1060 odpowiednio (przy numerkach 1 i 2), zgadza się też numer homologacji z certyfikatem TUV.
    Do tego, koledzy po moim poście potwierdzili, że ich Veloce tez tak siadły - zgadzają nam się pomiary.
    Nie wiem też czy kolega kojarzy że wersja Q4 jest podniesiona wg RWD, - linia dachu o 14mm wg katalogów AR. Wychodzi też na to po pomiarach jakie robili koledzy z RWD że to podniesienie jest głównie na przodzie.
    Na mój gust, panowie z Eibacha przegapili ten fakt, i zignorowali że Q4 powinna być ciut wyżej z przodu, że po coś jednak AR podniosła tą wersję.

    Reklamację do Eibacha złożyłem z tydzień temu, rozmawiałem telefonicznie najpierw, wszystko Pan posprawdzał (naciski na osie, wersje, katalogi, homologacje). narazie zero odzewu na pismo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Fakt. Ubzdurałem sobie, że są inne dla RWD i Q4, bo .... powinny być inne.
    Raz, jak piszesz, seryjnie Q4 jest wyższa przodem zapewne nie bez powodu, a dwa to ma z przodu pewnie z 60kg więcej.

    No nic, w sumie chciałem tylko pomóc z pomiarem serii. Zatem nie zaśmiecam więcej i trzymam kciuki za udaną reklamację.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 09:03
  2. Wymiana sprężyn w Ti.
    Utworzone przez xander122 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 07:59
  3. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:00
  4. Wymiana sprężyn...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 10:57
  5. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Paweł156 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory