Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 181

Temat: Wymiana sprężyn w Veloce

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jest to jakaś myśl żeby nie kupować 3 par dystansów/śrub, choć pewnie na zimę lepiej by było by dać przód i tył 15mm.

    tak sobie myślę czy Eibach źle nie podaje obniżenia - skoro ten sam zestaw dla RWD też podają ze obniża 25/25mm no to zależy jak to jest rozwiązane w aucie, ale dla Veloce Q4 może obniżać o kolejne 14mm o które jest ona wyżej wg RWD? Zależy czy różnica Q4 a RWD w ori wysokościach wynika z różnic w sprężynach, czy jakiś elementach dodatkowych. Tak z ciekawośći chciałbym tu dowiedzieć się jak się faktycznie obniżyła - szkoda że nie zmierzyłem prześwitów przed wymianą.
    Może ktoś ze stockową Veloce mógłby sprawdzić 4 prześwity tak jak mierzyłem/podawałem w poście #69?

    Dziś poleciałem 2paczki, super, na mieście też - to zawieszenie teraz jest lepsze niż seria nawet jeśli chodzi o komfort. Nie wiem jak oni to zrobili bo w opisach piszą że sprężyna (akurat ta), jest liniowa a nie progresywna (taka jest w zestawach tych dla lżejszych Giulii, tych ze skrzynią MT6)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    w końcu to jakoś wygląda
    Właśnie chciałem napisać to samo
    Wygląda super, a z dystansami na przód powinno być jeszcze lepiej.

    Epsonix, moje doświadczenia z eibachem w 159 są takie, że mocno poprawia się zachowanie w zakrętach oraz w trakcie mocnego hamowania (brak nurkowania). Daj znać, jak będziesz po dynamicznej przejażdżce jakąś krętą drogą, czy w Giuli jest tak samo.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Mam i ja:
    Załącznik 262951Załącznik 262952Załącznik 262953Załącznik 262954

    Auto wzięli na jakąś przejażdżke przed geometrią i w tym czasie jeszcze siadło mocno.

    Teraz takie pytania do tych którzy zmieniali:
    1.Mechanik mówił że talerzyk górny gumowy w przednim zawieszeniu musiał odwrócić wg ori położenia - zrozumiałem że jakieś tam znacznik/miejsce końca sprężyny jest jakby o 180st przekręcone - tak tez mieliście. Po prostu mechanik się zdziwił bo mówi że zawsze jak zmieniał sprężyny to przychodziło tak samo (ale pewnie zmieniał na oryginalne sprężyny a nie obniżające które mogą mieć inną ilość zwojów, również z rozdzielczoscią do pół zwoja) - to jest OK, zgadza się?
    2.Do ustawienia geometrii wg jego danych zabrakło mu już regulacji gdzieś w przednim zawieszeniu. Powiedział że tak może zostać, a zresztą że coś tam z przodu akurat też nie jest regulowalne. Co wy na to? Tutaj protokół z geometrii:
    Załącznik 262956
    3.Możecie sprawdzić dane do jakich ustawiał geometrię - on brał dane z autodaty, i tam była niby 2.0Veloce, ale nie było adnotacji że Q4 - sprawdziliśmy dane takie same jak 2.0 RWD czy 2.2 Veloce (też bez oznaczenia Q4).

    Cena robota + geometria 580zł brutto.

    No to wrażenia. Jechałem w ruchu ok 4km, były tez roboty drogowe, trochę popękanego asfaltu, trochę gładkiego. Z jednej strony jakby ciut bardziej jędrne zawieszenie, z drugiej na nierównościach nawet jakby ciut bardziej komfortowe mi się wydawało - tak więc pierwsze obawy że będzie za twardo znikają powoli.
    Druga obserwacja to tył fajnie, przód mógłby być ciut wyżej. Trzecia to że teraz przednie koła są za mocno schowane i trzeba dołożyć dystans żeby to prawidłowo wyglądało (bo tył ma 255 więc tu OK). Na zimowy setup gdzie mam wszystkie koła 225, przydałby się i dystans na tył.
    Auto się zmieniło bardzo na plus. Czyli całość zabawy jakieś 1300-1400 zeta? Trzeba doliczyć do ceny Veloce

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jutro ja postaram sie zabrac na serpentyny - bb - miedzybrodzie, ale naprawde polecam. siedzi fajnie nizej, jezdzi super a jest ciagle komfortowo. dobprogow z q pasi idealnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	68.7 KB
ID:	263047
    Tutaj moja ok. 4 miesiące po.

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Słyszałem,że po obniżeniu lubi błędy wywalać bo czujniki wariują. Prawda to?

  7. #77
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Słyszałem,że po obniżeniu lubi błędy wywalać bo czujniki wariują. Prawda to?
    oo, ciekawe, a kto tak mówi ? ktoś kto ma obniżona czy kolega, kolegi ma kolege ktory ma kolege i on ma obnizona i ma błedy ?

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    w ar nie slyszalem o problemie, natomiast na alfaowner pisali ze pare lat temu w autach grupy vag byly i trzeba bylo rekalibrowac radar.

    fyi, choc koledzy tego nie robili, ja po zmienie zrobilem rekalibracje czujnikow poziomowania od xenona (dotyczy tylko 35w) a jak znajde chwilke to jade na skp skontrolowac ustawienie wysokosci swiatel (to teoretycznie dotyczy wszystkich rodzajow lamp)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-10-2019 o 09:02
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Słyszałem,że po obniżeniu lubi błędy wywalać bo czujniki wariują. Prawda to?
    Mi na pierwszych dwóch przejazdach po wymianie wyświetliła się lampka ostrzegawcza od FCW i po kilkunastu km sama zgasła

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    oo, ciekawe, a kto tak mówi ? ktoś kto ma obniżona czy kolega, kolegi ma kolege ktory ma kolege i on ma obnizona i ma błedy ?
    Dokładnie kolega, którego kolega obniżył Veloce

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 09:03
  2. Wymiana sprężyn w Ti.
    Utworzone przez xander122 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 07:59
  3. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:00
  4. Wymiana sprężyn...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 10:57
  5. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Paweł156 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory