Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 181

Temat: Wymiana sprężyn w Veloce

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Hej, czy ktoś w najbliższym czasie (najlepiej z waw) planuje składać zamówienie na alfisti.net? Sprężyny czy inne gadgety? Jak nie trzeba to po co płacić dwa razy za wysyłkę

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Kurcze, po zmianie sprężyn co chwilę gdzieś szurnę - niestety u mnie wszędzie górki, co chwilę jakieś większe przełamanie albo fragment drogi wysypanej klińcem. Po zasmakowaniu w Eibachu nie chcę wracać na standardowe sprężyny, ale tak jak jest teraz też trochę mi się nie uśmiecha na dłużej. Widzicie jakieś rozwiązanie problemu? Może są jakieś a'la dystanse żebym sobie podniósł o np 1cm? Zdażyło mi się że przychaczyłem czymś od dołu na środku - nie przyglądałem się, z resztą guzik zobaczę bez jakiegoś kanału czy to skrzynia czy napęd Q4.

    Druga sprawa. Eibach pisze że te sprężyny obiżają o 25mm, ale ten zestaw jest też do zwykłych RWD z AT8 a Veloce była podniesiona wg RWD o 14mm i pewnie był tego jakiś powód (może coś tam jest inaczej z Q4 które wystaje). Ori RWD sprężyny z tego co wiem są inne niż z Q4. Ciekaw jestem czy Veloce obniżyła się o 25mm czy może o 25+14mm i stąd mam problem?

    Może ktoś kto ma stockową Veloce Q4 2.0 na ori rozmiarze opon, zmierzyć jak auto będzie stało na płaskim terenie prześwit w 4 punktach - po obu stronach auta zaraz za przednim kołem i zaraz przed tylnym. żebyśmy wykluczyli jakieś błędy z punktem odniesienia i ewentualnie różnicami w wysokości nakładki progowej (ja mam założone z Quadrifoglio), zmierzmy do góry nakładki progowej - do środka szczeliny jak na zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191206_131707.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	44.5 KB
ID:	264253Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191206_131730.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	44.5 KB
ID:	264254
    U mnie jest ten wymiar 22.5cm przód i 28.5cm tył.

    Może dla kompletu, niech ktoś jeszcze zmierzy stockową RWD albo RWD z obniżonym zawiasem dla porównania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #83
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A mówiłem powodzenia [emoji12] podnieść na podkaldach to lipa... Załóż gwint i wtedy masz regulacje Góra dół jak ci się podoba [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    A mówiłem powodzenia [emoji12] podnieść na podkaldach to lipa... Załóż gwint i wtedy masz regulacje Góra dół jak ci się podoba [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    zmierz proszę u siebie jak masz ori RWD. druga sprawa, coś polecasz jeśli chodzi o gwint?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    dawno nie jestem w temacie gwintów, kiedys KW, BILSTEIN było dobrą opcją, napewno nie bierz tanich, bo ja mialem " tani" kiedys w aucie, i przod jeszcze jak cie moge, ale tył to ping pong... twardy strasznie...

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Bilstein miał tę zaletę, że w razie potrzeby była możliwość zmiany charakterystyki i ewentualnej naprawy poprzez wymianę części na nowe.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Może ktoś kto ma stockową Veloce Q4 2.0 na ori rozmiarze opon, zmierzyć jak auto będzie stało na płaskim terenie prześwit w 4 punktach

    Może dla kompletu, niech ktoś jeszcze zmierzy stockową RWD albo RWD z obniżonym zawiasem dla porównania.
    W mojej Q4 na 225/45/18 z przodu 27,2cm z tylu 31,5cm.

  8. #88
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Kurcze, po zmianie sprężyn co chwilę gdzieś szurnę - niestety u mnie wszędzie górki, co chwilę jakieś większe przełamanie albo fragment drogi wysypanej klińcem. Po zasmakowaniu w Eibachu nie chcę wracać na standardowe sprężyny, ale tak jak jest teraz też trochę mi się nie uśmiecha na dłużej. Widzicie jakieś rozwiązanie problemu? Może są jakieś a'la dystanse żebym sobie podniósł o np 1cm? Zdażyło mi się że przychaczyłem czymś od dołu na środku - nie przyglądałem się, z resztą guzik zobaczę bez jakiegoś kanału czy to skrzynia czy napęd Q4.

    Druga sprawa. Eibach pisze że te sprężyny obiżają o 25mm, ale ten zestaw jest też do zwykłych RWD z AT8 a Veloce była podniesiona wg RWD o 14mm i pewnie był tego jakiś powód (może coś tam jest inaczej z Q4 które wystaje). Ori RWD sprężyny z tego co wiem są inne niż z Q4. Ciekaw jestem czy Veloce obniżyła się o 25mm czy może o 25+14mm i stąd mam problem?

    Może ktoś kto ma stockową Veloce Q4 2.0 na ori rozmiarze opon, zmierzyć jak auto będzie stało na płaskim terenie prześwit w 4 punktach - po obu stronach auta zaraz za przednim kołem i zaraz przed tylnym. żebyśmy wykluczyli jakieś błędy z punktem odniesienia i ewentualnie różnicami w wysokości nakładki progowej (ja mam założone z Quadrifoglio), zmierzmy do góry nakładki progowej - do środka szczeliny jak na zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191206_131707.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	44.5 KB
ID:	264253Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191206_131730.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	44.5 KB
ID:	264254
    U mnie jest ten wymiar 22.5cm przód i 28.5cm tył.

    Może dla kompletu, niech ktoś jeszcze zmierzy stockową RWD albo RWD z obniżonym zawiasem dla porównania.
    U mnie w RWD oryginalne sprężyny i wymiar przód 25 i tył 31 cm. Zastanawiam się nad obniżeniem i trochę to przycieranie zniechęca.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez IlCapitano ; 06-12-2019 o 22:58

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    W mojej Q4 na 225/45/18 z przodu 27,2cm z tylu 31,5cm.
    Wielkie dzięki, takie same opony więc najlepiej porównywać. Czyli wychodziłoby że przód mi poszedł w dół aż o ok 4,7cm a tył o 3cm. no właśnie to się pokrywa z tym co [MENTION=79678]kozak[/MENTION] pisał jak też siadło mocno z przodu u [MENTION=57123]moosiak[/MENTION] -a, że przód idzie na tych sprężynach (zestawie niby na cięższe wersje 2.0 AT8 i Q4) za bardzo w dół. W poniedziałek dzwonię do Eibacha bo coś jest nie halo z tym co zrobili. Podejżewam że Q4 ma celowo podniesiony przód bo coś bardziej wystaje w dół - Q4, może inna osłona itp i jej nie można obniżyć tak bardzo jak RWD (ale trzeba obniżyć bo stoi absurdalnie wysoko)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    U mnie w RWD oryginalne sprężyny i wymiar przód 25 i tył 31 cm. Zastanawiam się nad obniżeniem i trochę to przycieranie zniechęca.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    dzięki, kolejne potwierdzenie, pewnie RWD zatem idą 25/25 ale podawali że Veloce Q4 idzie w dół 25/25 a przez to że jest podniesiona normalnie (pewnie jest przyczyna tego) to na tych Eibachach idzie 47/(25-30)?.

    Może ktoś jeszcze kto ma stock Veloce może zmierzyć u siebie dla potwierdzenia? Z resztą więcej RWD też nie zaszkodzi. Chciałbym mieć więcej pomiarów żeby Eibach nie powiedział mi że to pewnie jakiś przypadkowy egzepmparz tak wyszedł czy ktoś źle zmierzył. Fotki mile widziane jako dowód.

    Zastanawiam się też czy jeśli okazałoby się że Eibach z tym nic nie zrobi, czy nie lepiej byłoby po prostu na przód wsadzić sprężyny z wersji RWD - już by było fajne obniżenie wg Q4? Tylko jak wyszłaby charakterystyka zawieszenia?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-12-2019 o 23:41
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    U mnie siadło i nic nie haczy Nie poddawaj sie [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 09:03
  2. Wymiana sprężyn w Ti.
    Utworzone przez xander122 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 07:59
  3. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:00
  4. Wymiana sprężyn...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 10:57
  5. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Paweł156 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory