Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 178

Temat: Wymiana sprężyn w Veloce

  1. #101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,913

    Domyślnie

    kop dalej leżącego koelgo kurcze, ja tu konserwację auta robiłem po zakupie żeby było tip top na lata a teraz przycieram dołem i rysuję wszystko.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]- nie chce Cię martwić ale z czasem klęknie jeszcze ze 2 cm - taki jest urok sprężyn tego producenta - oby nie ale kwestia czasu jak w coś mocniej upier.. i wtedy beda jaja- moim zdaniem wrócić do serii sprzedać badziew i spokój. Auto jest do jazdy a nie do "paczania", a tym bardziej jak samochodu używasz na co dzień - nie da rady tego upilnować.
    Myślałem że Eibach to dobra firma. będę z nimi gadał w przyszłym tygodniu, zobaczymy co oni na to. najwyżej na przód założę sprężyny ori z wersji RWD
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #102
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Seria veloce za wysoko stoi... Ale widać czymś się kierowali skoro po obniżeniu takie jaja.
    Kolega [MENTION=12314]lechtak[/MENTION] też ma obniżona, ciekawe czy u niego coś haczy...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #103
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,462

    Domyślnie

    Wszystko zależy gdzie się jeździ i ile się jeździ - jak mamy więcej gorszych dróg z wybojami leżącymi policjantami, koleinami etc to szkoda kasy na sprężyny, a i szkoda auta- nie raz widziałem potem takie auta nie raz - jak pisał [MENTION=79678]kozak[/MENTION]- pourywane śruby - szlif podwozia a plastiki to już przy tym wszystkim najmniejszy problem. Też lubię czasem pogrzebać ale niestety od kiedy pamiętam - to co piszą producenci to obniżenie teoretyczne- w większości przypadków klęka więcej i do tego z czasem to postępuje- nie jest to tylko przypadłość tej konkretnej firmy ale znając życie padnie hasło- springi uniwersalne do wszystkich wersji od RWD do AWD - Veloce cięższa i więcej siadło.

  4. #104
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kop dalej leżącego koelgo kurcze, ja tu konserwację auta robiłem po zakupie żeby było tip top na lata a teraz przycieram dołem i rysuję wszystko.

    - - - Updated - - -


    Myślałem że Eibach to dobra firma. będę z nimi gadał w przyszłym tygodniu, zobaczymy co oni na to. najwyżej na przód założę sprężyny ori z wersji RWD
    I to chyba najlepsze wyjście, , założyć sprężyny od rwd. Auto cięższe to pewnie lepiej siadzie niż rdw.
    Na eibachu auto wygląda kozacko... Ale zależy kto gdzie jeździ

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,913

    Domyślnie

    a najlepsze jest to że parę dni temu przejeżdżałem po parkingu ASO FCA w B-B i tam jest próg przed wjazdem na serwis - i na nim zaczepiłem też mimo że przejechałem może 5km/h. ktoś się nawet oglądnął kto stał na petku przed wjazdem.
    najpierw spróbuję pogadać z Eibachem co oni na to - może wypuszą jakieś sprężyny przednie uwzględniające Veloce i po prostu się z nimi jakoś dogadam? jak nie to wpadną ori od RWD, co zrobić.

    [MENTION=79678]kozak[/MENTION], zmierz please jeszcze jak u Ciebie stock RWD stoi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jutro zmierze I wrzucę foty.
    Tylko ja stoję na zimowkach 225/45/17

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,913

    Domyślnie

    ok, no to u Ciebie bedzie 12.7mm zanizony wynik. jeszcze sie upewnie, opby masz z takim profilem? to nie jest ori rozmiar, nie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #108
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Seria veloce za wysoko stoi... Ale widać czymś się kierowali skoro po obniżeniu takie jaja.
    Kolega [MENTION=12314]lechtak[/MENTION] też ma obniżona, ciekawe czy u niego coś haczy...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Ja również ocieram ale przy czterech osobach. Wczoraj wracałem taxi Passat i on też przybierać na progach.

  9. #109
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Zamiast sprężyn to felgi 20 albo 21" I nie będzie dziury między nadkolem, a opona [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  10. #110
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Opony 225/50/17

    Przod 23cm tył 27,5
    To ja mam tył niżej od ciebie, a przód raptem 1cm wyżej.
    U mnie podczas codziennej jazdy, zdarza mi się zahaczyc ale tyko jak szybciej przejqde przez próg I przód sądzie, ale dre tłumikiem środkowym bo jest lekko pod kątem. A tak to bez problemów. Może za szybko przez progi jeździsz i ci dobija i wtedy haczysz?

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 08-12-2019 o 11:37

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 09:03
  2. Wymiana sprężyn w Ti.
    Utworzone przez xander122 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 07:59
  3. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:00
  4. Wymiana sprężyn...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 10:57
  5. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Paweł156 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory