Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 181

Temat: Wymiana sprężyn w Veloce

  1. #141
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    czytając fora usa, mam wrażenie że eibach zmienił specyfikacje sprężyn bo obniżenie nie jest tak drastycznie

    https://www.giuliaforums.com/threads...s.46250/page-6
    no nie wiem, gadałem tydzień temu z Alfissimo (mój dystrybutor w USA), bo akurat na swoim Facebooku zaoferował Eibachy do Q4, ten sam numer części który ja mam i który za dużo obniżył moją Veloce Q4 z 4.2018.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #142
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] , zobacz na użytkownika 'mts' jakie by nie miał wyposażenie, nie powinno ono wpływać znacząco na wynik, auto jest niżej niż seria ale dużo wyżej niż Twoje auto. Może ma z innej dostawy z Eibacha, może Eibach zrobił running change i nie zmienili p/n ....

    Zastanawiam się nad sprezynami z 2017 Q4, jesteś w stanie ustalić jakie mają numery AR ?

  3. #143
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    myślę że ustalić możemy albo pytając tu na forum tych co zmienili na Eibachy i ciągle w piwnicy im leżą ori, albo zobaczyć w keyePer tym który jest dostępny jakie dawali wtedy do Q4.

    teraz co do forumowiczów z giuliaforums do których się odwoływałeś. mts ma auto 2019 Q4 ze szklanym dachem (ile do todaje +50-70kg?), on zmierzył stock na 14" (35.5cm) przód i 14 1/4" czyli jakieś 36+ cm tył. u mnie tak jest już po Eibach-u!! i jest za nisko. ja już nie kumam skąd jeszze te różnice mogą wynikać. mts tam w wątku spodziewał się ze 2019 zaś zmieniali wysokość sprężyn, popatrzcie też na wcześniejsze posty Il_Conte (auto z 2018 Q4 - on ma na pewno prod 2019 conajmniej wiosna bo kiedyś mnie pytał o wysyłkę bypassu SGW do USA) - on miał po ok 2cm wyżej niż mts.
    co do pomiarów mts, zobaczcie na jego zdjęcia - zrobione pomiary z ukosa a miarka przecież nie dotyka kapsla, podejżewam że obarczone ok 1cm błędem paralaksy - ja u siebie mierzyłem prostopadle do kapsla felgi (dzisiaj sprawdzałem 35cm i 36cm).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #144
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Przyglądnąłem się zdjęciom "mts" i faktycznie jakieś cuda, to auto stoi podobnie jak Twoje wiec jest za nisko dla mnie.
    Zdecydowanie kupie sprężyny z 2017 Q4 .... to jedyny słuszny kierunek.

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Odgrzebię kotleta.
    Dzisiaj przypadkowo natknąłem się na certyfikat TUV dla sprężyn Eibach do Giulii.

    https://eibach.pl/gfx/multimedia/doc...2/E1010013.PDF

    Jest tam ich pełna specyfikacja dla wszystkich wersji, ciekawy dokument dla ew. porównań z innymi producentami (są podane m.in. średnice sprężyn i drutu, długość bez obciążenia, charakterystyka liniowa lub progresywna).
    Wynika z tego, że jednak sprężyny zgodnie z logiką są rożne dla 2WD, Q4 i Q (a nie MT czy AT8).

    Dla porównania certyfiakt TUV dla sprężyn ST suspension (czyli KW):
    http://docs.kwsuspension.de/ga15041-1211-17.pdf

    P.S. Epsonixie jak Twoja reklamacja w Eibachu?
    Ja pisałem z miesiąc temu do Bilsteina PL i DE, kiedy w końcu B6 Damptronic dla Giulii Q4 będzie dostępny (status "w przygotowaniu" jest od prawie roku), to PL nie wie, a DE pełna olewka...
    Ostatnio edytowane przez Bosman ; 25-05-2020 o 15:21

  6. #146
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Domyślnie

    Odgrzebię kotleta.
    Dzisiaj przypadkowo natknąłem się na certyfikat TUV dla sprężyn Eibach do Giulii.

    https://eibach.pl/gfx/multimedia/doc...2/E1010013.PDF
    dawno temu też to czytałem, tam jest to jakoś głupio zrobione, gwarantuję Ci że wersje RWD z AT8 nie złapią się na tą wersję sprężyn. W innym dokumencie grze też jest TUV jak i w konfiguratorze na niemieckiej stronie znajdziesz że zestaw taki jak dla Q4 stosuje się dla RWD AT8, tylko RWD MT6 ma ten zestaw z numerem -01-.
    Nie ma zestawu dla aut z aktywnym zawieszeniem, to też w drugim dokumecie od Eibacha


    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    P.S. Epsonixie jak Twoja reklamacja w Eibachu?
    temat z EIbach PL nie przeszedł, na siłę mnie skierowali do sprzedawcy a mi się już nie chciało pisać pism. staram się uważać, nie zawsze się udaje, ale już jestem w te klocki lepszy. ale parę razy skrzynia zahaczyła o coś, również gdzieś podłoga pod tyłkiem z lewej czy prawej strony, zderzak porysowany od spodu a wystający fragment nadkola z przodu w Veloce naderwany. no ale dziwić sie jak mam tam 8cm prześwitu - parkingi z lekkim progiem i skosem a do tego jakiaś nierówność to już wyzwanie i przyszuranie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #147
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Może ST (KW) jest rozwiązaniem, jak już kolega wcześniej pisał.
    Z ich TUV wynika, że mają tylko po 2 rodzaje sprężyn na przód i tył dla wszystkich modeli Giulii.
    "Slabsze" przody dla 2WD, "mocniejsze" dla Q4 i Q.
    "Słabsze" tyły dla 2WD i Q4, "mocniejsze" dla Q.
    W sumie ma to sens.
    Pytanie jak działa w praktyce.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #148
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jakby ktoś chciał to mam do sprzedania sprężyny z wersji rwd 2016r.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  9. #149
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Jakby ktoś chciał to mam do sprzedania sprężyny z wersji rwd 2016r.
    Wymieniałeś na Eibacha ?

  10. #150
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Wymieniałeś na Eibacha ?
    Tak.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 09:03
  2. Wymiana sprężyn w Ti.
    Utworzone przez xander122 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 07:59
  3. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:00
  4. Wymiana sprężyn...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 10:57
  5. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Paweł156 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory