Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Czy ladujacy wielki samolt mial wplyw na zaklocenie navigacji?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Czy ladujacy wielki samolt mial wplyw na zaklocenie navigacji?

    Jade sobie rano stop and go autostrada A8 kolo lotniska w Stutgarcie....korek (jak zwykle tam) i tu naraz dwa potezne pasazerskie samoloty przemykja do ladowania tuz nad samochodem. Jeden po drugim bo ruch byl 10km/godz. Wydawalo mi sie ze pewnie mniej niz 100 metrow nad samochodem. Ciezko sie zorientowac. No i wtym momencie nawaigacja zwariowala. Cala dalsze droge do Strasbourga nie mogla znalezc polozenia samochodu na mapie. Zrobilem krotkie postoj z wylaczeniem silnika na Parkingu ale nic nie pomoglo. Ekran byl dalej jak kalejdoskop! Poniewaz droge do miejsca w Strasbourgu znam na pamiec wiec nie wielki klopot. Auto postalo godzinke w Strasbourgu i.....navigacja znowu dziala. Zrobilem dwa krotkie kursy po miescie wbijajac nowe adresy i jest OK.

    Czy to mozliwe ze te ladujace samoloty na pasie tuz obok autostrady "wytracily ja z rownowagi"? A moze cos sie zaczyna pieprzyc w moim kochanym Giorgio? Czy mam jechac do servisu? Cos testowac? Kazac wgrac nowy soft? Zobaczymy jka bedzie dalej w drodze do Frankfurtu.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Jade sobie rano stop and go autostrada A8 kolo lotniska w Stutgarcie....korek (jak zwykle tam) i tu naraz dwa potezne pasazerskie samoloty przemykja do ladowania tuz nad samochodem. Jeden po drugim bo ruch byl 10km/godz. Wydawalo mi sie ze pewnie mniej niz 100 metrow nad samochodem. Ciezko sie zorientowac. No i wtym momencie nawaigacja zwariowala. Cala dalsze droge do Strasbourga nie mogla znalezc polozenia samochodu na mapie. Zrobilem krotkie postoj z wylaczeniem silnika na Parkingu ale nic nie pomoglo. Ekran byl dalej jak kalejdoskop! Poniewaz droge do miejsca w Strasbourgu znam na pamiec wiec nie wielki klopot. Auto postalo godzinke w Strasbourgu i.....navigacja znowu dziala. Zrobilem dwa krotkie kursy po miescie wbijajac nowe adresy i jest OK.

    Czy to mozliwe ze te ladujace samoloty na pasie tuz obok autostrady "wytracily ja z rownowagi"? A moze cos sie zaczyna pieprzyc w moim kochanym Giorgio? Czy mam jechac do servisu? Cos testowac? Kazac wgrac nowy soft? Zobaczymy jka bedzie dalej w drodze do Frankfurtu.
    Miałem kiedyś coś podobnego ale bez samolotu. Żeby było śmieszniej na autostradzie między Stuttgartem a Helibron. Znacznik auta wyskoczył gdzieś w pole i nie mógł się odnaleźć. Po paru minutach tankowania na stacji wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy samolot może mieć na to wpływ ale napewno lagi nawigacji się zdarzają.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    I ja miałem podobne zjawisko, przy wyjeździe z Berlina, a w zasadzie już na ringu, w kierunku Szczecina. W pierwszej chwili myślałem, że to ze względu na panujące tam roboty drogowe, modernizacje autostrady itp. Ale dwa dni wcześniej jechałem tamtędy w drugą stronę i wszystko było OK. Kursor nie mógł się odnaleźć w terenie aż do Goleniowa, gdzie zatrzymałem się na parkingu, wyłączyłem auto, zamknąłem je o poszedłem do Maca. Jak wróciłem wszystko już działało i działa do dzisiaj. Wyjeżdżając z Berlina jadę w okolicy lotniska Tegel więc może zauważyłem anomalie dopiero kawałek dalej (zwłaszcza, że jadę raczej na pamięć) i jednak coś jest na rzeczy, chociaż prędzej zrzuciłbym winę na radary lotniskowe niż samoloty.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jest to możliwe. Samolot sam w sobie ma radar wtórny, który wysyła różne dane. A w rejonie lotnisk występuje wiele elementów promieniujących lub inaczej mówiąc emitujących różnego rodzaju sygnały ciągłe i przerywane. W telefonie można zainstalować aplikację pokazującą jakość odbieranego sygnału GPS, Glonass czy Galileo.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 11-06-2019 o 21:03

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    To że względu bezpieczeństwa,
    niektóre obiekty mają takie przekłamania GPS.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Bzdura. Kiedys system GPS miał celowo wprowadzany blad tak żeby cywilni użytkownicy nie mogli korzystać z pełni jego możliwości. Jak Stany przestaly wykorzystywać go w wojsku, przestali wprowadzać blad wiec i dokladnosc pozycji jest teraz pelna i szybkość jej określenia. Samolot może mieć tylko wpływ w postaci fizycznego chwilowego "zasloniecia" satelitów, podobnie jak las czy tunel, ale działa to tak krotki czas ze systemnie zareaguje na to. Albo cos się spieprzylo w konkretnym odbiorniku, albo mapy w tym rejonie były niedokładne, może jakas przebudowa i system wyczuwal ze samochod jest poza trasa jaka ma na mapie. Na pewno nie wpływ lotniska ani radaru samolotu.
    pozdro,

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    3-4 razy w tygodniu przejeżdżam obok lotniska w Modlinie, czasem wtedy startują lub lądują samoloty, fakt, że raczej nie przelatują nade mną. Korzystam z Yanosika, jeszcze nigdy GPS nie zgubił mi sygnału w rejonie lotniska.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Na pewno "cień" samolotu nie powoduje przerw w działaniu nawigacji , bo do prawidłowego ustalenia położenia potrzebuje ona sygnału z co najmniej 3 satelitów , a najczęściej korzysta z 7. Podobnie lotniczy transponder - ma za małą moc , aby zakłócać cokolwiek .
    Inaczej z całym systemem urządzeń naziemnych : radarów , wysokościomierzy , radiolatarni . Wszystkie mają po kilka - kilkanaście kilowatów , działają na różnych częstotliwościach , a związku z tym powstałe interferencje mogą zakłócać działanie wszelkich urządzeń radiowych .
    Wcale nie trzeba jechać do Niemiec , jak przedmówcy . Mnie nawigacja głupiała na krajowym podwórku - w bezpośredniej bliskości lotnisk w Balicach i Pyrzowicach.
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    nie znam się na technikaliach, jednak kiedyś w samochodzie miałem NotiOne, które mimo że auto stało w jednym miejscu, (prawdopodobnie) przez to że latały nad nim samoloty, odczytywał sygnał kilka km od miejsca postoju.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Bzdura. Kiedys system GPS miał celowo wprowadzany blad tak żeby cywilni użytkownicy nie mogli korzystać z pełni jego możliwości. Jak Stany przestaly wykorzystywać go w wojsku, przestali wprowadzać blad wiec i dokladnosc pozycji jest teraz pelna i szybkość jej określenia. Samolot może mieć tylko wpływ w postaci fizycznego chwilowego "zasloniecia" satelitów, podobnie jak las czy tunel, ale działa to tak krotki czas ze systemnie zareaguje na to. Albo cos się spieprzylo w konkretnym odbiorniku, albo mapy w tym rejonie były niedokładne, może jakas przebudowa i system wyczuwal ze samochod jest poza trasa jaka ma na mapie. Na pewno nie wpływ lotniska ani radaru samolotu.
    pozdro,
    Niestety też bzdura

    US Army cały czas wykorzystuje system GPS, a brak zakłócania sygnału to wynik decyzji prezydenta Billa Clintona.
    Co nie zmienia faktu, że w razie wielkiego "W" sygnał będzie kodowany i cywilne powszechne urządzenia oparte o GPS staną się bezużyteczne z uwagi na brak możliwości wgrania kluczy kodowych.

    Cytat Napisał schab Zobacz post
    Na pewno "cień" samolotu nie powoduje przerw w działaniu nawigacji , bo do prawidłowego ustalenia położenia potrzebuje ona sygnału z co najmniej 3 satelitów , a najczęściej korzysta z 7.
    Do dokładnego ustalenia pozycji potrzebny jest sygnał z min. 4 satelitów. Poza współrzędnymi XYZ jest jeszcze jeszcze jedna niewiadoma - czas.

    Jeśli doszukiwać się przyczyn zakłóceń działania zwykłych odbiorników GPS przy lotniskach to skłaniałbym się ku twierdzeniu, że to wynik pracy radarów naziemnych. Dla przykładu nasze cywilne radary typu AVIA D pracują na tym samym paśmie na jakim odbierany jest sygnał GPS. Ba, pracują na zbliżonej długości fali - ok. 23 cm.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-06-2019 o 08:12

Podobne wątki

  1. [159] Rodzaje Navigacji ?
    Utworzone przez Frryk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 09:45
  2. Pomocy! moze ktos mial podobnie z silnikiem?
    Utworzone przez p_lukas w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 12:23
  3. 156 2.5v6 Czy ktos juz mial problem z polosiami?
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory