Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Czy ladujacy wielki samolt mial wplyw na zaklocenie navigacji?

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Raz na kilka miesięcy zdarza mi się to np. w telefonie ale nie ma to żadnego związku z lotniskami czy innymi pociągami. Po prostu np google maps nie potrafi złapać kierunku lub "jadę trasą obok". Restart apki lub w ostateczności telefonu rozwiązuje problem. Imho to bardziej jakiś bug w systemie a nie zakłócenia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Tak wygląda graficzny obraz odczytu sygnału GPS (czerwone linie - błąd w odczycie danych)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odczyt.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	169.1 KB
ID:	259313  

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Naprawde wierzysz ze napisali Ci prawde w artykuliku? Co maja i czego uzywaja? I na tej podstawie okreslasz moje stwierdzenie jako bzdure?

    GPS to stary system, ze wszystkimi swoimi ograniczeniami. Celowy blad pozycji skasowali jakies 15 lat temu i wtedy stal sie uzyteczny dla cywilow do nawigacji drogowej.
    I wlasnie wtedy musieli miec juz cos lepszego.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    No wlasnie trudno to wyjasnic.....chyba ze w innych samochodach jadacych obok mnie dzialo sie podobnie ale tego sie nie dowiemy. Kiedys znajomy parcujacy w malej frmie na odludziu obok mnie w Bawarii powiedzial ze wielu pracownikow mialo klopoty z elektronika w BMW, rozne modele. Sluzbowe wozy. Szybko sie zorientowali ze droga wiodaca do firmy przechodzila obok budynkow Telecom DE z jakims tam sprzetem i BMW nie mialo dostatecznego zabezpieczenia przed "falami" z zewnatrz. Bmw wiedzialo o problemie bo winnych czesciach Niemiec zaobserwowano podobne sytuacje. Dodali fizycznie "shield" chroniacy cos tam (moze ECU) i jest dobrze. Stelvio nie jezdzilem dwa dni, bo bylem zajety. Samovhod stoi pod hotelm w Starsbourgu ale wieczorem jade nim do Frankfurtu....zobaczymy czy nawigacja sie utrzyma w formie.

    BTW wczoraj wozili mnie po Paryzu i widzialem kilka Stelvio!!! Wszystkie Czarne albo to ten sam...mnie sledzil ????

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Znaczy co konkretnie jest bzdura w moim poscie???

    Jakby dla US Army GPS byl podstawowa informacja o pozycji to w zyciu by go nie uwolnili od bledu.
    Bzdurą jest to, co piszesz nt. GPS i wykorzystania go przez armię amerykańską. Jest wykorzystywany cały czas i fakt zaprzestania zakłócania sygnału nie ma tu nic do rzeczy.

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Wiesz jak dziala ten system? Czas dotarcia sygnalu nie jest tu zadna niewiadoma - to wlasnie dzieki temu mozesz okreslic pozycje. Do jej wyznaczenia wystarcza trzy satelity, cztery w systemie sa dla korekcji ewentualnej pomylki i dlatego wykorzystuje sie widocznosc co najmniej 4. Nikt nie wyznacza pozycji w czasie
    Dobrze wiem jak działa system GPS i dziwi mnie Twoja wzmianka o "czasie dotarcia sygnału", bo zupełnie nie o to chodzi Niewiadomą nie jest czas dotarcia sygnału i nigdzie nawet tego nie napisałem
    W skrócie, GPS żeby wyznaczyć pozycję w trójwymiarowej przestrzeni oblicza/mierzy tzw. pseudoodległości. W równaniu pseudoodległości występują trzy niewiadome - są to współrzędne odbiornika GPS oraz czwarta, czyli owy "czas", ale nie jest to czas dotarcia sygnału, a błąd synchronizacji zegara odbiornika z czasem GPS. Wynika to z faktu, że w odbiornikach wzorzec czasowy jest niedostatecznie dokładny, natomiast w satelitach są znacznie dokładniejsze zegary np. atomowe. Jednakowy wzorzec czasowy jest kluczowy dla wyznaczenia pozycji.
    W przypadku jeśli odbiornik będzie widział tylko 3 satelity na części urządzeń będziesz w stanie wyznaczyć co najwyżej pozycję bez współrzędnej wysokości.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 13-06-2019 o 22:17

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Bzdurą jest to, co piszesz nt. GPS i wykorzystania go przez armię amerykańską. Jest wykorzystywany cały czas i fakt zaprzestania zakłócania sygnału nie ma tu nic do rzeczy.



    Dobrze wiem jak działa system GPS i dziwi mnie Twoja wzmianka o "czasie dotarcia sygnału", bo zupełnie nie o to chodzi Niewiadomą nie jest czas dotarcia sygnału i nigdzie nawet tego nie napisałem
    W skrócie, GPS żeby wyznaczyć pozycję w trójwymiarowej przestrzeni oblicza/mierzy tzw. pseudoodległości. W równaniu pseudoodległości występują trzy niewiadome - są to współrzędne odbiornika GPS oraz czwarta, czyli owy "czas", ale nie jest to czas dotarcia sygnału, a błąd synchronizacji zegara odbiornika z czasem GPS. Wynika to z faktu, że w odbiornikach wzorzec czasowy jest niedostatecznie dokładny, natomiast w satelitach są znacznie dokładniejsze zegary np. atomowe. Jednakowy wzorzec czasowy jest kluczowy dla wyznaczenia pozycji.
    W przypadku jeśli odbiornik będzie widział tylko 3 satelity na części urządzeń będziesz w stanie wyznaczyć co najwyżej pozycję bez współrzędnej wysokości.
    Bzdurą jest to, że dalej w to wierzysz, bo przeczytałeś w artykule.
    Napisaleś że niewiadomą jest czas, a to bzdura bo wlaśnie czas jest tu kluczową daną. Trzeba było od razu napisać o bledzie pomiaru czasu w odbiorniku.
    Ja wiem jak działa ten system bez czytania tego co przepiszesz z wikipedii
    Pozdrawiam i dla mnie EOT.

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał doomin13 Zobacz post
    Bzdurą jest to, że dalej w to wierzysz, bo przeczytałeś w artykule.
    Napisaleś że niewiadomą jest czas, a to bzdura bo wlaśnie czas jest tu kluczową daną. Trzeba było od razu napisać o bledzie pomiaru czasu w odbiorniku.
    Ja wiem jak działa ten system bez czytania tego co przepiszesz z wikipedii
    Pozdrawiam i dla mnie EOT.
    Nie, bzdurą jest Twoje twierdzenie, jak i założenie, że wiem to na podstawie jakichś artykułów. Z resztą ja tu żadnego artykułu nie przytaczałem
    To wiesz jak działa system GPS i twierdzisz, że wystarczą dane z 3 satelit by wyznaczyć dokładną pozycję w przestrzeni trójwymiarowej, ciekawe Może coś więcej o tym opowiesz?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Oj Panowie, widać kto do szkoły nie chodził. Ile punktów odniesienia (satelit) potrzeba do wyznaczenia wspolrzednych na płaszczyźnie 2 wymiarowej? Odp. 3. Wy rozpatrujecie przestrzeń 3 wymiarowa więc logiczne jest że mając do zidentyfikowania kolejny wymiar, potrzeba więcej punktów odniesienia (satelitów).

    Doprecyzuje. Mając odniesienie do trzech satelitów w przestrzeni mamy możliwe dwie lokalizacje po przeciwnych stronach trzeciego satelity. Aby wiedzieć o którą z tych lokalizacji chodzi potrzebujemy czwartego satelity.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 14-06-2019 o 14:40

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    FYI...juz w domu, wszystko dalej dziala. Przejechalem obok lotniska FRA i nic sie nie dzialo.

Podobne wątki

  1. [159] Rodzaje Navigacji ?
    Utworzone przez Frryk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 09:45
  2. Pomocy! moze ktos mial podobnie z silnikiem?
    Utworzone przez p_lukas w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 12:23
  3. 156 2.5v6 Czy ktos juz mial problem z polosiami?
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory