Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Temat: Kolor nadwozia Veloce

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Albo nie zawracać sobie tym głowy tylko raz w miesiącu na ręczną a co tydzień bezdotyk za 10pln Raz na kilka miesięcy wosk. Tanio ładnie i bez strachu, że coś się uszkodzi. Jak kamień przywali to i tak będzie uszkodzone a 1300pln to na kilka lat takiego trybu jak opisałem powyżej
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Mi na ceramikę uparła się żona bo spodobała jej się, jak to ujęła, głębia koloru vulcano black Za ok 2-3 tygodnie będę odbierał auto to zrobię kilka fotek.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Aby obejrzec jak rzeczywiscie wyglada dany kolor nadwozia nalezy wejsc na otomoto i przejrzec ogloszenia. Bardzo duzo fotek przy roznej pogodzie i z kazdej strony.

    Taki jest moj sposob przed zakupem

    - - - Updated - - -



    Jakies zdjecia przed i po ? Przyznam sie pierwszy raz slysze o czyms takim, bo jak dla mnie Rosso jest strasznie badziewny. Na dlugo taka "ceramizacja" starcza?
    Klasyk Alfy badziewny? Dlaczego?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Mi na ceramikę uparła się żona bo spodobała jej się, jak to ujęła, głębia koloru vulcano black Za ok 2-3 tygodnie będę odbierał auto to zrobię kilka fotek.
    Czekam w takim razie bardzo na efekt, bo sam przymierzam się do zrobienia ceramiki na Vulcano Black

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Albo nie zawracać sobie tym głowy tylko raz w miesiącu na ręczną a co tydzień bezdotyk za 10pln Raz na kilka miesięcy wosk. Tanio ładnie i bez strachu, że coś się uszkodzi. Jak kamień przywali to i tak będzie uszkodzone a 1300pln to na kilka lat takiego trybu jak opisałem powyżej
    OK, to nie dla mnie. Nie mam na to czasu. Myjnie reczna raz na rok po zimie, bezdotyk raz na kwartal . Dlatego wybralem taki kolor "bezproblemowy"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Klasyk Alfy badziewny? Dlaczego?
    Moze nie klasyk ale flagowy kolor Alfy to Rosso Competizione. Co prawda wziety od Ferrari ale marketingowo to kwintesencja AlfaRomeo
    Natomiast pastelowy czerwony w pelnym sloncu wyglada jakby samochod przebyl tuzin lat w poblizu wybrzeza morskiego - taka moja subiektywna opinia - prosze nie brac tego do siebie
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Czekam w takim razie bardzo na efekt, bo sam przymierzam się do zrobienia ceramiki na Vulcano Black
    Tutaj na zdjęciach masz co prawda nie Giulie, a Stelvio jak wyglądala po nałożeniu ceramiki, gdzieś tak w środku strony.

    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...vulcano-3.html

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Też mam problem z Alfa Rosso na Giulii. Na starszych alfach mi się wydaje dużo lepiej się prezentował - a może sam lakier się zmienił w międzyczasie?

    Tutaj jest Alfa Rosso kolegi [MENTION=72491]Colsztok[/MENTION] (sztos!), który sam pomyliłem z Competizione Red:
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ia_veloce.html

    Nie wiem od czego to zależy ale czasem ten lakier wygląda obłędnie, a czasem faktycznie tak trochę "malinowo" plus jakby lekko wyblakł?

    Może trzeba o niego bardziej dbać żeby zachował się świeżo?

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Może wątek ze zdjęciami alf? Będzie porównanie kolorków

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    OK, to nie dla mnie. Nie mam na to czasu. Myjnie reczna raz na rok po zimie, bezdotyk raz na kwartal . Dlatego wybralem taki kolor "bezproblemowy"

    - - - Updated - - -



    Moze nie klasyk ale flagowy kolor Alfy to Rosso Competizione. Co prawda wziety od Ferrari ale marketingowo to kwintesencja AlfaRomeo
    Natomiast pastelowy czerwony w pelnym sloncu wyglada jakby samochod przebyl tuzin lat w poblizu wybrzeza morskiego - taka moja subiektywna opinia - prosze nie brac tego do siebie
    Też się tego obawiałem. Widziałem wcześniej stelvio w alfa rosso i w pełnym słońcu wpadał w malinę i wyglądał mało efektownie. Po nałożeniu powłoki z "krwi tętniczej" zrobiła się "żylna" i jest tak cały czas, w pełnym słońcu również - jeszcze ani razu nie wpadł mi w malinę. Dodatkowo ma świetny połysk i głębie. Zdjęć przed nie mam - od razu w salonie miałem nałożoną powłokę, ale podczas odbioru stała obok druga, też alfa rosso, ale bez powłoki i wyglądała jakby to był inny kolor.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Alfa Red ze "szklaną" powłoką Modesta. A to tylko zdjęcie przeciętnym telefonem.

    Efekt zdecydowanie lepszy niż bez powłoki, ale i tak na lakierze metalizowanym byłby lepszy.

    Lakiery niemetaliczne bardzo łatwo się brudzą (może biały mniej). Tzn brudzą się tak samo, ale taki sam brud bardziej na nich widać. A plusem takiej powłoki jest to, że brud do niej mniej przywiera i łatwiej schodzi zwykłym spłukaniem na myjni bezdotykowej.

    A szczotki są zakazane, tym bardziej na lakierze bez powłoki. Obecne lakiery, zwłaszcza niemetalizowane bardzo łatwo się rysują. Wosk nie zabezpiecza przed rysowaniem, powłoka "ceramiczna" tak (oczywiście w pewnych granicach).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190407_193218.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	100.1 KB
ID:	259420

Podobne wątki

  1. [MiTo] Jak sprawdzić kolor nadwozia
    Utworzone przez PizPalu w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 17:05
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 11:27
  3. Alfa 75 Kolor nadwozia , ospojlerowanie .
    Utworzone przez ZENDER w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 21:25
  4. Kolor nadwozia
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 18:20
  5. Zderzaki w kolor nadwozia
    Utworzone przez Emenems w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory