Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: Prowadzenie Stelvio przy prędkościach autostradowych 160km/h +

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Jeszcze jedno, czasami z kumplami używamy w trasy Cayenne GTS. Ciężki klamot i chla jak smok, w mieście czołg, ale przy 250km/h pełna stabilność.
    Przejedz się Stelvio Q.. myślę że odczucia będą podobne.. auto jest poprostu pod to przygotowane.. zobacz jak się różni dyfuzor wloty z przodu + jest obniżone Stelvio Q.. no i kwestia jeszcze zawieszenia pewnie nie masz adaptacyjnego (ja też nie) ale tam z tego co wiem mocno się utwardza i też to może pomagać przy prędkościach powyżej 160km/h..

    Patrzyłem na SUVy skody VMax 221km/h... Cayen hmm no będzie się prowadził lepiej bo to czołg.. ile waży? Pewnie lekko 500kg więcej albo i więcej.. trochę jak porównanie gruszek i jabłek.. leciałem za A7 220km/h i nie zauważyłem przypadłości o których mówisz no ale może akurat taka droga była. Drugi raz za Panamera też podobnie i też bez problemuntylko w te dni nie wiało... W inny dzień wiało dość mocno to bałem się jechać powyżej 160..

    Cayen GTS porównuj do Stelvio Q wtedy się wypowiedz o jakości prowadzenia.. myślę że będzie podobnie.. może z przewagą Porsche ale to nie powinna być przepaść..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    To samo Range Rover Sport, choć ma aero kiosku Ruchu i jest głośniej, ale nie myszkuje i idzie jak po sznurku. Spalanie przy 200km/h 20l diesel.
    Auta 400-500kg cięższe.. jak pisze dorzuć 400kg do bagaznika tył lepiej będzie g
    Trzymal się drogi

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ale mi nie chodzi o konktrole podmochow bocznych, bo to jest ok. Dla mnie stelvio ma za mały rostaw, tylne zawieszenie jest słabo zestrojone przez co podskakuje na autostradzie, co z kolej powoduje że czasami prowadzi słabo i nie stabilnie. Do drogi się nie klei przy dużych prędkościach.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Ale mi nie chodzi o konktrole podmochow bocznych, bo to jest ok. Dla mnie stelvio ma za mały rostaw, tylne zawieszenie jest słabo zestrojone przez co podskakuje na autostradzie, co z kolej powoduje że czasami prowadzi słabo i nie stabilnie. Do drogi się nie klei przy dużych prędkościach.
    To nie wiem co to za autostrady ja na A4 w 2 miejscach takie dziwne przewyższenia na drodze kojarzę reszta odpukac płaskie i auto nic nie skacze przy takich prędkościach..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    To myślenie o dadatkowycj kilogramach w bagażniku do niczego nie prowadzi, bo nie waga powoduje zalety prowadzenia i kasę auta. Auta F1 są lekkie, a kleją się do drogi. Tu chodzi o proporcje i balans: wagi auta, zestrojenia zawieszenia oraz ogumienia oraz aerodynamiki przy dużych prędkościach, która to wszystko spaja w całość. A Stelvio było na dopracowanie chyba za mało czasu.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    To myślenie o dadatkowycj kilogramach w bagażniku do niczego nie prowadzi, bo nie waga powoduje zalety prowadzenia i kasę auta. Auta F1 są lekkie, a kleją się do drogi. Tu chodzi o proporcje i balans: wagi auta, zestrojenia zawieszenia oraz ogumienia oraz aerodynamiki przy dużych prędkościach, która to wszystko spaja w całość. A Stelvio było na dopracowanie chyba za mało czasu.
    Powtorze sie.. porównaj do wersji Q.. ona jest przygotowana do prędkości o których mówisz. Jak tam będzie źle to napisz.. w to wątpię.. ja nie utrzymuje prędkości przelotowej 200 bo w Polsce się nie da.. sorry da się w 2 dni w roku.. boże narodzenie i Wielkanoc..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Reasumując : stelvio w temacie prowadzenie na autostradzie powyżej 180km/h - raczej przeciętne, 3+, z tendencją w kierunku "niech kierowca sobie poradzi, jeśli mnie lubi, i swoje życie ".

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    I budzimy się, żeby zapłacić za coś co się nie prowadzi 400k zł. Mity i baśnie o Alfa Romeo.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    I budzimy się, żeby zapłacić za coś co się nie prowadzi 400k zł. Mity i baśnie o Alfa Romeo.
    400k za co? Stelvio 280km kosztuje ok 200k po rabatach.. tyle dałem za swoje FE z metalikiem i szklanym dachem.. za 400 masz już w zasięgu wersje Q i sprawdź ja nim powiesz że się nie prowadzi..

    O a patrz tutaj dzisiaj Pertyn ok 12 min.. Mercedes.. https://youtu.be/u5fyNtYtVwQ

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Spójrz kolego czym jeżdżę zanim zaczniesz coś o mnie pisać do mnie, czyli mam full opcja B-tech za 240k po rabatach, bo raczej sobie nie życzę wycieczek do mnie na moją persona. Jak chcesz obejrzeć na żywo co mam w garażu to zapraszam na priva a potem do mnie do chacjenda, na szklaneczka łychola zapraszam . 400k zł to mówiłem o QV, ale jak się podobnie prowadzi co mój, to raczej z nim na drzewo, a nie żeby się podniecać jaka to Alfa jest super.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 18-06-2019 o 07:09 Powód: Wulgaryzm

Podobne wątki

  1. Engine failure przy wysokiej prędkości 160km/h
    Utworzone przez KeyZy w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 10:09
  2. [Giulietta] 1.4 TB 170 KM TCT - jakie obroty i spalanie chwilowe przy autostradowych 140 km/h?
    Utworzone przez marekm w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 14:59
  3. Kontrolka silnika przy 150-160km/h 2.4 JTD
    Utworzone przez Drst w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 21:44
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  5. Drgania kierownicy przy 160km/h
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory