Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 106

Temat: Wymiana oleju w ZF

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie

    A ja podam inny przykład. Przed Audi i BMV miałem Chevrolet (Deawoo) Captiva. Z salonu 2008r. Jeździłem 5 lat, przejechane 300 kkm. Według instrukcji "skrzynia bezobsługowa". Dwa lata gwarancji, sevisowany w ASO. Może oni coś robili w czasie przeglądów ale wątpie, skoro instrukcja mówiła co innego. Po gwarancji, naprawy nie w ASO - olej w skrzyni nie ruszany. Przez cały okres użytkowania zero problemów ze skrzynią. Tak naprawdę życzę sobie aby Stelvio miało taką niezawodność. . "Największe" problem jaki miałem to; krzyżak na wale (380 zł z robocizną) i czujnik turbo - 560 zł z robocizną. Po 300 kkm zaczęły się problemy z DPF. Wziąlem nowe auto w leasing.
    Oczywiście podstawowe czynności standart (pasek co 60 kkm, olej co 15kkm etc..)

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    w najbliższy piątek jadę do Sosnowskiego (Gdańsk) na wymianę oleju w skrzyni - dynamicznie + filtr z deklem. cała operacja to koszt 1900 zł brutto. Z informacji jakie udało mi się uzbierać to jedyna poprawna forma wymiany oleju. Producent (ZF) przewiduje od 80 000 - 100 000 km (w zależności od stylu). ciekawi mnie który styl jest gorszy dla auta: jazda po mieście i ciągłe zmiany biegów, czy stała prędkość około 170 km/h po autostradzie..?

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    w najbliższy piątek jadę do Sosnowskiego (Gdańsk) na wymianę oleju w skrzyni - dynamicznie + filtr z deklem. cała operacja to koszt 1900 zł brutto. Z informacji jakie udało mi się uzbierać to jedyna poprawna forma wymiany oleju. Producent (ZF) przewiduje od 80 000 - 100 000 km (w zależności od stylu). ciekawi mnie który styl jest gorszy dla auta: jazda po mieście i ciągłe zmiany biegów, czy stała prędkość około 170 km/h po autostradzie..?
    Guzik prawda, ja wymieniałem przy 75k km statyczną, producent również zaleca statyczną wymianę. Masz to nawet opisane w książce serwisowej ZF. A nawet w dokumentach jakie dostaje sie do zakupionego oleju i filtra z obudową przy zakupie kompletu od ZF.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    w najbliższy piątek jadę do Sosnowskiego (Gdańsk) na wymianę oleju w skrzyni - dynamicznie + filtr z deklem. cała operacja to koszt 1900 zł brutto. Z informacji jakie udało mi się uzbierać to jedyna poprawna forma wymiany oleju. Producent (ZF) przewiduje od 80 000 - 100 000 km (w zależności od stylu). ciekawi mnie który styl jest gorszy dla auta: jazda po mieście i ciągłe zmiany biegów, czy stała prędkość około 170 km/h po autostradzie..?
    Jestem zwolennikiem wymiany dynamicznej, tym bardziej że jest w ofercie naszego ASO i często widzę, z czym ludzie przyjeżdżają i co potem się dzieje. Ale zastanawia mnie jedno: jak oni chcą wykonać jednocześnie dynamiczną wymianę z wymianą filtra czyli zdjęciem miski z filtrem? Czy najpierw wymiana filtra (z czym się wiąże spuszczenie oleju jak przy wymianie statycznej), uzupełnienie oleju (stary czy nowy?) i dopiero dynamiczna? Możesz to potem opisać? U Sosnowskiego jak mi się zdaje, można być przy aucie podczas roboty.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Tak samo mialem ten problem i z tego co mi mowiono to wyglada to tak: najpierw wymieniaja dynamicznie na starym filtrze, potem zmieniaja filtr i uzupelniaja to co zleci (olej). na 100% powiem w piatek po calej usludze

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No, czyli podsumowując - lać na ZF-fa, oni g... wiedzą o skrzyni, bo gdzieś słyszałeś o dynamicznej wymianie? A wiesz, że można regenerować baterie akumulatorów litowo-jonowych w samochodach poprzez wymianę pojedynczych ogniw? A czekaj, Giulia nie jest autem elektrycznym... Po co w ogóle takie posty?

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nawet serwis ZF stwierdził, że jak jest możliwość wymiany metodą dynamiczną to nie ma przeciwskazań. Dlatego właśnie zapytałem kolegę wyżej, jak Sosnowski chce wymienić olej dynamicznie i do tego wymienić filtr ponieważ właśnie taką wersję usłyszałem od człowieka z ZF-a: metoda dynamiczna a potem filtr i uzupełnienie oleju - ten co zleci przy zdjęciu miski wlać z powrotem, przecież jest świeży i czysty. Po wymianie dynamicznej i tak dolewa się ręcznie do właściwego stanu, z resztą w niektórych skrzyniach pomiar poziomu zaczyna się od spuszczenia. A porównanie do wymiany ogniw w akumulatorze ma się do tego nijak: wymiana oleju nie jest naprawą (chociaż czasem klienci tak uważają). Posty są po to, żeby wymienić się wiedzą lub niewiedzą, niekoniecznie trzeba się z tym co ktoś napisze zgadzać.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Jestem po wymianie oleju - SKRZYNIA DZIAŁA

    a tak na serio: zakład Sosnowski - bardzo polecam, mega profesjonalnie bardzo rzetelnie.

    Nie ma raczej możliwości wymiany dynamicznej bo włosi wymyślili tak że króćce do podłączenia maszyny są tak blisko podłogi że nie zmieści się ręka co dopiero przewód z kolankiem. generalnie żeby to zrobić pół auta trzeba rezebrać i wyjąć skrzynię.

    Zrobiłem wymianę statyczną - nowy dekiel z filtrem. wymieniłem ok. 6 litrów oleju.

    Dostałem próbki: nowy olej vs stary olej - różnica jest, ale olej stary był (jak na przebieg 85 000 km) w bardzo bardzo dobrym stanie, 0 opiłków więc jest super. generalnie polecam bardzo jeżeli ktoś planuje zostać z autem na dłużej.

    ja z 85 000 km zrobiłem jakieś 70 000 po autostradach i trasach szybkiego ruchu, więc pewnie po mieście jak ktoś się szwęda to olej może dostać bardziej w kość.

    cena za całą usługę 1240 zł brutto. <- polecam

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja jestem po dynamicznej wymianie w AutoDrive w Redzie. Koszt 1900 brutto. Przebieg 60 tys. Ja wychodzę z założenia, że olej nawet do frytek się zużywa i trzeba go wymienić. Przejechałem po tej wymianie kilka tysięcy i jest ok. Bardziej martwi mnie ten filtra MultiAir...

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Moze w stelvio da radę wymienić dynamicznie ale w Giulii jest to praktycznie niemożliwe bez demontażu skrzyni...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 11:13
  2. [MiTo] Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju
    Utworzone przez Łysy_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 14:45
  3. wymiana oleju 2.0 JTS
    Utworzone przez bedziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 22:27
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  5. Wymiana oleju V6
    Utworzone przez luki166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 08:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory