Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Temat: Harman-Kardon Ustawienia Equalizera

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    DAB+ chyba jest bezstratny
    Oczywiście, że jest stratny

    To kodek AAC+ Przy 300kbps podobno uzyskuje się praktycznie jakość źródła. Przy 128kbps dźwięk jest "bliski oryginałowi". W Polsce najwięcej mamy 128kbps (np dwójka) przy czym to przepływność całkowita i jak stacja nadaje dodatkowe ficzery to na audio zostaje odpowiednio mniej. Maksymalnie może to być 192kbps ale w PL nikt tyle nie ma a mają nawet mniej niektóre stacje bo 112kbps (np jedynka) albo nawet 64kbps.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio, 2.0, 200km, B-tech, Giulia Veloce
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A to nie jest tak, że taki Fiat zgłasza się do HK i mówi, że chce zestaw a oni wszystko dopasowują a potem jakoś "certyfikują"?
    Szczerze mówiąc to nie wiem. Ale widać (a właściwie słychać). że z jednej strony mamy 14 głośników w tak małej przestrzeni jaką jest samochód, więc sporo, a z drugiej, jest poczucie, że dźwięk mógłby być dużo lepszy. Nie wydaje mi się więc, że efekt końcowy wynika z jakiś dziadowskich oszczędności, ale raczej, z błędu wynikającego z procesu projektowania, albo tak jak mówisz certyfikacji.
    Oczywiście wszystko to są oceny indywidualne, i ktoś, kto nigdy nie zaznał bardzo dobrego audio w samochodzie, może być usatysfakcjonowany.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A to HK to jakaś przyzwoita marka? Co najwyżej mid-range szczerze mówiąc Jako marka jak dla mnie yamaha czy denon są lepsze.
    Myślę, że na określenie "przyzwoita" zasługuje. Ale chyba trzeba inaczej patrzeć na marki, które z domów migrują do samochodów, bo to obszar specyficzny, i także wymagający doświadczenia.
    Na pocieszenie powiem, że ostatnio jeździłem Land Cruiserem z ostatniej generacji i jego audio (by JBL) zebrałoby podobne opinie jak nasz Harman-Kardon.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Akurat HK i JBL to jeden koncern. Swoją drogą największy na świecie, więc podważanie jej "przyzwoitości" jest trochę dziwne. Dopłacacie do sprzętu 3 000 (do średniego audio) po to by otrzymać 4 dodatkowe głośniki i troszkę inny wzmacniacz. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że dodane głośniki średniotonowe grają po kolanach zamiast na desce a dwa dodatkowe odpowiadają za efekt pseudo surround... wytworzony sztucznie z źródła stereo. Czyli tak naprawdę płaci się za logo HK.

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    i30, czekam na Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć, czy możecie podać jakie pliki obsługuje system Harman Kardon,
    byłem w salonie i miałem pena z i30 z WMA i WAV i go nie widział. flac? bezstratny flac coś jeszcze?
    i jakie pojemności dysku czy pena, czy jest limit ilości plików, katalogów?

    System zagra najlepiej z podpiętego telefonu przez AUX,
    a najlepiej jak masz na nim flac-8 lub bezstratne flac, WAV i DAC w tym telefonie dobrze ustawiony.

    W i30 jest potężna różnica z pena czy AUX a tam jest zwykły system firmowy z tweeterami.

    Czekając na Stelvio zrobił bym sobie kolekcję do słuchania "na każdą podróż"

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Na pewno czyta pliki w formacie FLACK, bo tak mam pozgrywaną swoją muzykę z CD i działa na HK w Stelvio.

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    i30, czekam na Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    selekcja po katalogu, wykonawcy, płycie, rodzaju muzyki?

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Sam to robi. Flac to najlepszy format dla H-K. Pen (u mnie) 64Gb.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko aby pendrive nie był większy niż 64GB. Większych alfa nie widzi. Co ciekawe w 500-ce którą też używam śmiało można włożyć 128GB

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Gulia Q
    Postów
    18

    Domyślnie

    Co do HK to w moim poprzednim bmw (dopłata 5500) to był majstersztyk. Grało czysto, bardzo duża możliwość ustawień we własnym zakresie. Zero trzasków czy zniekształcania muzyki. Niezależnie czy radio FM czy Spotify... w alfie HK to nie obrażając nikogo karykatura systemu nagłośnienia. Gdybym nie miał bmw z tym systemem uważałbym , ze to dziadostwo. Teraz w nowym X5 mam bowers&wilkins i to już jest zupełnie inna bajka...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    i30, czekam na Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    No właśnie też miałem wrażenie, że ten system za specjalny nie jest w Stelvio, mimo najwyższej konfiguracji. Muszę w takim razie przespacerować się do salonu z innym penem bo to był właśnie 128GB i ocenić organoleptycznie co jest grane...
    Dzięki za info.

Podobne wątki

  1. przycisk ustawienia lusterek
    Utworzone przez rebuseq w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2024, 20:10
  2. [159] nastawy Equalizera - jakie najlepsze?
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 11:38
  3. Wskazania komputera-ustawienia
    Utworzone przez jan dukat w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 23:37
  4. Ustawienia nawiewów
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 14:19
  5. Dysze spryskiwaczy - ustawienia
    Utworzone przez askew w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory