Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Harman-Kardon Ustawienia Equalizera

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    U mnie wygląda to tak, że
    wysokie lekko podbite +3
    średnie -0
    niskie +5
    Ogólnie wrażenia z HK takie, że może być, ale dopóki nie wsiądę do auta żony i po prostu w porównaniu do B&O to dwa światy. Moim zdaniem po dopłacie 6 tyś to chciało by się czegoś więcej. Poza tym przy niektórych kawałkach wzbudza mi się albo głośnik lewy albo sam boczek i zaczyna mnie strasznie wkurzać ten rezonans. Zauważyłem jak przytrzymam maskownicę głośnika to jest trochę lepiej, zatem to chyba nie sam głośnik tylko boczek... Ma ktoś z Was tak że się wzbudza czy raczej odosobniony przypadek?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja miałem wymieniane przełączniki od szyb bo w środku coś grzechotało.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    (...)
    Ogólnie wrażenia z HK takie, że może być, ale dopóki nie wsiądę do auta żony i po prostu w porównaniu do B&O to dwa światy. Moim zdaniem po dopłacie 6 tyś to chciało by się czegoś więcej. Poza tym przy niektórych kawałkach wzbudza mi się albo głośnik lewy albo sam boczek i zaczyna mnie strasznie wkurzać ten rezonans. Zauważyłem jak przytrzymam maskownicę głośnika to jest trochę lepiej, zatem to chyba nie sam głośnik tylko boczek... Ma ktoś z Was tak że się wzbudza czy raczej odosobniony przypadek?
    Bardzo często ludzie zapominają że źródło dźwięku jest równie ważne jak sam sprzęt grajacy. Podpinają Spotify przez bluetooth do markowego sprzętu i są zawiedzeni. Czasami nawet z kablem tyle że kupionym za 5 zł i efekt jeszcze gorszy.
    Wiele razy już się przekonałem że w audio jakość przewodów ma kosmiczne znaczenie. To samo ze źródłem, spróbuj wrzucic na pendrive coś w lepszym formacie, albo sprawdź na kablu, może oryginalnym, może jakimś innym markowym. Różnica na 99% będzie. Zamiast Spotify można zgrać playlistę na telefon.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    I tak i nie.

    Hejtujecie spotify a i tak pewnie większość z was nie jest w stanie odróżnić FLAC od MP3 320kbps i to jeszcze w samochodzie.

    Proponuję test:
    https://www.npr.org/sections/thereco...-audio-quality

    Mi się udało 4/6 przy czym 2 z tego raczej fartem bo nie byłem pewny na 100%.

    Oprócz tego spora część FLAC "z internetu" to rozkompresowane mp3 Nikt nie będie udowadniał bo by musiał mieć źródło z płyty. Jak już ma płytę to sam sobie zrobi FLAC bez kupowania. Tylko jest to mega niewygodne.

    Prawda jest teź taka, że z wiekiem "traci" się słuch i z wiekiem to mam na myśli 30 lat i więcej
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Bardzo często ludzie zapominają że źródło dźwięku jest równie ważne jak sam sprzęt grajacy. Podpinają Spotify przez bluetooth do markowego sprzętu i są zawiedzeni. Czasami nawet z kablem tyle że kupionym za 5 zł i efekt jeszcze gorszy.
    Wiele razy już się przekonałem że w audio jakość przewodów ma kosmiczne znaczenie. To samo ze źródłem, spróbuj wrzucic na pendrive coś w lepszym formacie, albo sprawdź na kablu, może oryginalnym, może jakimś innym markowym. Różnica na 99% będzie. Zamiast Spotify można zgrać playlistę na telefon.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ja wszystko rozumiem, na pewno jest dużo racji w tym co piszesz, ale w tym drugim aucie słucham muzyki w ten sam sposób. Domyślam się, że używając bezstratnych formatów efekt byłby lepszy, ale:
    -ta sama zmiana tyczy się tego drugiego auta, jeżeli w tym będzie lepiej brzmiało to w tym drugim również, różnica jest mega na spotify to i na np. FLAC
    -Używam Spotify premium, dlatego że właśnie nie muszę zgrywać czegokolwiek, tylko załączam daily mix, który jest ułożony po moich preferencjach i ciągle słucham czegoś innego, a nie tą samą playlistę. Na szukanie, zgrywanie nie mam ani czasu ani tym bardziej chęci.
    -Format odsłuchiwanych utworów nie ma wpływu na wpadanie w rezonans głośnika czy całego boczka. Definitywnie po dopłacie 6 tys. nie powinno to mieć miejsca i kropka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Żebym nie wiem co robić ale jeśli ma się słabe głośniki to różnica w jakości dźwięku flac czy mp3 będzie na tyle mała, że większość nie wiedziałaby z jakiego źródła leci. Dopiero jak ma się dobre głośniki to nawet ktoś komu słoń nadepnął na ucho usłyszy różnicę

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Używam Spotify premium, dlatego że właśnie nie muszę zgrywać czegokolwiek, tylko załączam daily mix, który jest ułożony po moich preferencjach i ciągle słucham czegoś innego, a nie tą samą playlistę. Na szukanie, zgrywanie nie mam ani czasu ani tym bardziej chęci.
    Dokładnie za cenę minimalnie gorszej jakości (w teorii) mam dostęp do praktycznie wszystkiego co mogę sobie wyobrazić. W dodatku mogę słuchac i poznaważ playlisty znajomych. To wszystko wszędzie i gdzie chcę i na czym chcę. W domu mam Chromecast Audio. Mam sporą kolekcję FLAC z własnych źródeł ale ani myslę pakować tego do samochodu. To nie ma sensu. Chyba że słuchanie na wyłączonym silniku w garażu.

    W domu można spokojnie sobie rozstawić stereo, usiąść we właściwym miejscu i delektować się sceną. To ma sens.
    Nawet to samo spotify w domu brzmi o niebo lepiej.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    -Format odsłuchiwanych utworów nie ma wpływu na wpadanie w rezonans głośnika czy całego boczka. Definitywnie po dopłacie 6 tys. nie powinno to być miejsca i kropka
    Ciesz się, że jeszcze ci uszczelki nie skrzypią. U mnie musiałem brać głośniej i cały sens posiadania HK za 6k w pi... #premium

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Dopiero jak ma się dobre głośniki to nawet ktoś komu słoń nadepnął na ucho usłyszy różnicę
    jak wyglądaja głośniki HK ktoś już tu pokazywał na forum. Nie chcę do tego wracać
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    -Używam Spotify premium, dlatego że właśnie nie muszę zgrywać czegokolwiek,
    spotify premium też szału nie robi

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Żebym nie wiem co robić ale jeśli ma się słabe głośniki to różnica w jakości dźwięku flac czy mp3 będzie na tyle mała, że większość nie wiedziałaby z jakiego źródła leci. Dopiero jak ma się dobre głośniki to nawet ktoś komu słoń nadepnął na ucho usłyszy różnicę
    dokładnie tak. Nawet jak ktoś jest głuchy na takie rzeczy jak dynamika, czy sterofonia, które chyba najbardziej dostają po dupie od kompresji, to nawet po samym basie można poznać jakie to źródło. W nagraniach po stratnej kompresi po prostu nie istnieją niższe rejestry, za to podbite są mid basy. Na słabym sprzęcie łupie, bo zwykle własnie na tych zakresach jest też górka. Jak zapuścisz coś z lepszego źródła, to nagle się okazuje że basu nie ma. Znaczy jest, tylko słaby sprzęt w ogóle nie jest w stanie go odtworzyć.

    Największy problem jest taki, że ludzie się nauczyli przez całe życie słuchać muzyki z byle jakiego mp3, na byle jakich słuchawkach, więc siłą rzeczy wydaje im się, że to jest własnie wzorzec jak muzyka powinna brzmieć. Ładnie łupie i cyka, więc tak ma być. A jak usłyszą dźwięk bardziej zbalansowany, o większej dynamice, to dla nich gorzej

    znaczy no nie ma co się dziwić, skoro kraj mamy jaki mamy, dostepu do dobrego hi-fi czy dobrej jakości nagrań najpierw za komuny nie było (chociaż krajowy tonsil robił świetne przetworniki), a później boom lat 90 przyniósł plastikowe wieże z marketu i płyty ze stadionu dziesięciolecia jak się ludzie mieli nauczyć jakiejś kultury słuchania muzyki?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    spotify premium też szału nie robi
    A w którym miejscu ja napisałem, że robi? A napisałem że premium nie dlatego że chciałem się popisać, tylko że chyba jednak jakość na premium jest lepsza niż darmowego i żeby doprecyzować źródło dźwięku

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ale spotify premium to jedno, ale w ustawieniach wybraliście jaką jakość ma streamowac i jaką jakość ma pobierać? Odpowiem an wsze pytania, tak jest różnica i to duża.

    Tabelka jakości i jak to zmienić poniżej:
    https://support.spotify.com/pl/using...ity-streaming/

Podobne wątki

  1. przycisk ustawienia lusterek
    Utworzone przez rebuseq w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2024, 20:10
  2. [159] nastawy Equalizera - jakie najlepsze?
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 11:38
  3. Wskazania komputera-ustawienia
    Utworzone przez jan dukat w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 23:37
  4. Ustawienia nawiewów
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 14:19
  5. Dysze spryskiwaczy - ustawienia
    Utworzone przez askew w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory