Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Temat: Harman-Kardon Ustawienia Equalizera

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Też mialem o nim nienajlepsze zdanie w pierwszej chwili. Jest dość wrażliwy na jakość źródła. Ale dość szybko się do niego przekonałem i po odpowiednim ustawieniu uważam że większość muzyki, ktorej slucham odtwarza naprawdę fajnie, a mam porownanie na bieżąco do innych aut porownywalnej klasy i niezlego stereo w domu.
    To nie jest system, ktory basami ogluszy pół ulicy, ale bardzo ładnie uwypukla niektóre szczegóły.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart75P Zobacz post
    selekcja po katalogu, wykonawcy, płycie, rodzaju muzyki?
    FLAC czyta bez problemu, metadane też pobiera i możesz szukać po wykonawcach/albumach itd. Osobiście jednak używam Spotify bo przeszukiwanie po plikach jest słabe. W nowym systemie z ekranem dotykowym może jest lepiej, ale ja mam stary bez dotyku.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    i30, czekam na Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jak się pobawię to dam znać. Szkoda tylko, że jest ten limit 64GB, niby nie mało ale przy flac też nie za wiele.
    Dzięki Bosman za opinię, mi właśnie chodzi o system do słuchania a nie masażu nerek, wiec twoja opinia brzmi obiecująco.
    Na razie usłyszałem tylko radio DAB+ a to raczej nie ma o czym mówić, ogólnie radio teraz to "kapota".
    Też bym wolał wypasione stereo a nie 14 głośników ale nie wiem czy jakaś firma ogarnia takie rozwiązanie.

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Gulia Q
    Postów
    18

    Domyślnie

    Na wiosnę chciałbym oddać auto do wyciszenia i zrobienia jakiegoś wypaśnego systemu nagłośnienia. Jestem z Katowic, ma ktoś jakieś pomysły gdzie można by oddać?
    Myślałem o Skaliku - w zasadzie tylko ich znam... jakies inne pomysły?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja jestem całkiem zadowolony z H&K - jest neutralny w brzmieniu, maksymalne buczenie basem jest dla mnie nie do przyjęcia. W domu mam audio stereo bardzo dobrej jakości i w giulii mnie nie otrząsa Tylko koniecznie muszą być pliki typu flac z pendrive'a - przepaść jeśli chodzi o jakość.

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    i30, czekam na Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Podłącz dobry telefon Samsung S lub LG V przez aux jack-jack, na telefonie odpal pliki flac przez Poweramp i na pewno się zdziwisz co ten system potrafi.
    Jak wszędzie stawiam na dość kiepski przetwornik czyli tak zwany DAC. jak się dostarczy porządny sygnał liniowo jest inna rozmowa od razu.
    To samo tyczy się systemów domowych tylko tam są inne poziomy, więc sygnał z telefonu będzie dość cichy po prostu.
    Dobry DAC potrafi często zrobić "cuda" pod warunkiem, że damy sygnał bezpośrednio na końcówkę z pominięciem całego szajsu przetwornikowego po drodze.
    Ostatnio edytowane przez Bart75P ; 20-02-2021 o 13:16

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Muszę porównać z ciekawości, zazwyczaj słucham przez blutut ale porównam z kablem.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Też mialem o nim nienajlepsze zdanie w pierwszej chwili. Jest dość wrażliwy na jakość źródła. Ale dość szybko się do niego przekonałem i po odpowiednim ustawieniu uważam że większość muzyki, ktorej slucham odtwarza naprawdę fajnie, a mam porownanie na bieżąco do innych aut porownywalnej klasy i niezlego stereo w domu.
    To nie jest system, ktory basami ogluszy pół ulicy, ale bardzo ładnie uwypukla niektóre szczegóły.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Ja w Stelvio mam również HK i uważam, że pliki flac odtwarza bardzo dobrze. Dźwięk jest czysty, przestrzenny i przyznam szczerze dopiero słuchając pewne utwory w Stelvio usłyszałem w nich nowe dźwięki. Bo mimo, że mam dość dobrej klasy nagłośnienie Denona w domu, to ich nie słyszałem.
    Dobre wygłuszenie w Stelvio sprzyja słuchaniu muzyki nawet podczas jazdy, bez potrzeby znacznego podgłaśniania.
    Natomiast byłem trochę rozczarowany brakiem basów przy niskiej głośności, tym bardziej, że w poprzedniej Giuliettcie bez Bose był tzw. surround, który mocno podbijał basy, szczególnie w dolnym zakresie mocy.
    Tutaj w HK tego nie ma. Ale wystarczy trochę zwiększyć głośność i wówczas i basy się pojawiają i nawet je czuć nie tylko słychać :-)
    Natomiast dźwięk nadal jest czysty i naturalny. Bez przesterowania, bez zniekształceń. Aż miło się słucha. Wystarczy połowa skali a już jest bardzo głośno.
    Przyznam szczerze, że ja nie potrzebuję więcej i nawet nie bardzo potrafię określić czego temu systemowi brakuje?
    Wielu osobom prezentowałem możliwości tego sprzętu i nikt nie miał żadnych uwag. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z jakości nagłośnienia.
    Aż chciałbym posłuchać jak to brzmi u tych, którzy nie są zadowoleni ze swoich HK w Alfie.
    Jeśli chodzi o Spotify to odtwarzam po bt i jakość również jest bardzo dobra, tylko sygnał trochę słabszy. Dlatego trzeba podgłośnić o 3-4 stopnie żeby dorównać flac. Warto również powiedzieć, że w ustawieniach Spotify jest możliwość zmiany zarówno jakości dźwięku jak i mocy sygnału bo wówczas rośnie transfer danych. Ja mam te parametry na maksa.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Opis w opcjach Spotify twierdzi, że poziom głośności wysoki może obniżać jakość. Nic tam nie widzę odnośnie "mocy sygnału". Jeżeli chodzi o sekcję jakość dźwięku to mam na "bardzo wysoka" wszystko. Jedyne co zauważam, to opóźnienie dźwięku po BT, więc oglądanie video na telefonie z dźwiękiem przez audio auta jest słabe.

    ED:
    jeszcze warto wspomnieć, że niezależnie od ustawienia jakości pożądanej w Spotify, różne nagrania mają różną jakość i niektóre nie są po prostu dostępne w wysokiej jakości, niestety.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 20-02-2021 o 21:37
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Jakiejkolwiek jakości by nagrania w Spotify nie miały to nadal jest najwyżej 320 kbps. Na moim audio Spotify nie ma startu do czegokolwiek z Tidala.

Podobne wątki

  1. przycisk ustawienia lusterek
    Utworzone przez rebuseq w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2024, 20:10
  2. [159] nastawy Equalizera - jakie najlepsze?
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 11:38
  3. Wskazania komputera-ustawienia
    Utworzone przez jan dukat w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 23:37
  4. Ustawienia nawiewów
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 14:19
  5. Dysze spryskiwaczy - ustawienia
    Utworzone przez askew w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory