Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Videorejestrator, podłączenie kamery istniejącej w samochodzie.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    kawałek z danych tej kamery, którą ja montuje:
    Tryb parkingowy
    Tryb parkingowy OFF po czasie parkowania: 6/12/24/36 godz.
    Tryb parkingowy OFF przy napięciu akumulatora:
    - instalacja 12V: 11.5/11.7/11.9/12.1/12.3 V
    - instalacja 24V: 23.5/23.7/23.9/24.1/24.3 V
    Czujnik wstrząsów (G-sensor)
    Czujnik wykrywający ruchu w polu widzenia kamery.

    Nie bardzo by mi się widziało wyciąganie z samochodu powebank i ładowanie go w domu co dzień czy dwa. Trochę to upierdliwe.
    Trzeba się liczyć że w tych samochodach akumulator jest do wymiany co rok max 2 lata. Jest to normalne i nie widzę powodu by się tym specjalnie przejmować.
    Problem dotuczy wszystkich bogato wyposażonych samochodów, nie tylko alfy.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    kawałek z danych tej kamery, którą ja montuje:
    Tryb parkingowy
    Tryb parkingowy OFF po czasie parkowania: 6/12/24/36 godz.
    Tryb parkingowy OFF przy napięciu akumulatora:
    - instalacja 12V: 11.5/11.7/11.9/12.1/12.3 V
    - instalacja 24V: 23.5/23.7/23.9/24.1/24.3 V
    Czujnik wstrząsów (G-sensor)
    Czujnik wykrywający ruchu w polu widzenia kamery.

    Nie bardzo by mi się widziało wyciąganie z samochodu powebank i ładowanie go w domu co dzień czy dwa. Trochę to upierdliwe.
    Trzeba się liczyć że w tych samochodach akumulator jest do wymiany co rok max 2 lata. Jest to normalne i nie widzę powodu by się tym specjalnie przejmować.
    Problem dotuczy wszystkich bogato wyposażonych samochodów, nie tylko alfy.
    no to chociaz tyle ze mozesz w swoim sprzecie ustawi >12V zabezpieczenie, moze producenci poszli po rozum do glowy w tej sprawie. tak czy siak bedziesz rozladowywal aku do ok 50-60% jesli malo jezdzisz.

    co do powerbanka to ja mialem na mysli zrobienie tego tak ze po stacyjce jest podlaczony do ladowania, wiec jak jezdzisz to sie doladowuje, a jak jezdzisz wystarczajaco duzo to moze i nigdy by go nie trzeba bylo doladowywac. taki konfig jest o tyle lepszy, ze nie drenujesz aku na postoju nigdy, a wiec latwiej jest go trzymac na wyzszym stopniu naladowania, natomiast ladowanie power-banka podczas jazdy nie obciaza Ci ladowania aku w zaden sposob, bo alternator jest sterowany na napiecie ladowania, wiec dodatkowy pobor na power-bank pojdzie z zapasu jaki ma alternator a sam aku bedzie ladowany dokladnie tak samo jak bylby gdyby nie bylo podlaczonego power-banka. tu jest wlasnie ten zysk/dodatkowa zgromadzona energia na zasilanie kamerki.

    mi tez by sie nie widzialo wyciaganie z samochodu power-banka - jestem zbyt wygodny, dlatego mam chocby AndroidAuto po WiFi (na kablu to jakies nieporozumienie) i zrobilem sobie automatyczny wylacznik start-stop (wkrotce w sprzedazy), czy zamowilem auto z "dostepem bezkluczykowym", wiec wiedz ze rozumiem bezsens wyciagania power-banka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jutro jeden gość będzie mi montował rejestrator podłączany bezpośrednio do aku z zabezpieczeniem rozładowania. Zobaczymy jak to będzie działać. Jeźdżę przynajmniej 20km dziennie. Plus weekendty po kilkaset km. Zakładam, że będzie się doładowywać
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no to moze da rade przy takich odcinkach. gorzej jak zostawisz auto na 2 tyg na lotnisku jeszcze w zimie i polecisz na urlop, zebys dal zabezpieczenie ktore jednak odcina blizej 12v a nie 11.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Mam wątpliwości czy przy krótkich odcinkach zdążysz doładować powerbank, ale trzeba by to wypróbować. Przy urządzeniu takim jakie założę u siebie nie ma możliwości bo jest zasilane z 12v a nie z USB.
    Można jedynie dołożyć dodatkowy aku, jak przy monitoringu GPS. Chociaż ja osobiście uważam że bez problemu da się używać fabrycznego akumulatora.
    Mam podobny problem u siebie, robię dosłownie kilka km dziennie i zwłaszcza zimą systemy "dogrzewania" zabijają mi akumulator. Już się przyzwyczaiłem że ładuję go co tydzień, wymieniam co 1-2 lata i mam to w poważaniu bo się cieszę że po minucie leci ciepłe powietrze.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Z tego co wiem to będzie regulowane napięcie.
    Ciekawe na ile będzie starczać zanim odłączy. Mam Viofo a119 stary model bez matrycy SONY.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Mam wątpliwości czy przy krótkich odcinkach zdążysz doładować powerbank, ale trzeba by to wypróbować. Przy urządzeniu takim jakie założę u siebie nie ma możliwości bo jest zasilane z 12v a nie z USB.
    Można jedynie dołożyć dodatkowy aku, jak przy monitoringu GPS. Chociaż ja osobiście uważam że bez problemu da się używać fabrycznego akumulatora.
    Mam podobny problem u siebie, robię dosłownie kilka km dziennie i zwłaszcza zimą systemy "dogrzewania" zabijają mi akumulator. Już się przyzwyczaiłem że ładuję go co tydzień, wymieniam co 1-2 lata i mam to w poważaniu bo się cieszę że po minucie leci ciepłe powietrze.
    tez tego nie wiem, trzebaby sprobowac czy sie sprawdza. co do zasilania z 12V, nie kumam w czym problem, powerbanka mozesz przeciez zasilac z odpowiednio wydajnej przetwornicy 12V->5V, choc pewnie sa i takie powerbanki wlasnie do samochodow ktore od razu maja kompatybilnosc z "12V" samochodowymi. ja np nie cierpie doladowywac czegokolwiek, ani wymieniac aku co rok/dwa, wole jak jest mocno naladowany i ma swoja pojemnosc ktora trzyma przez lata. wielu pewnie chce tak jak ja, nie robic sobie problemow niepotrzebnie, stad moje uwagi i krytyka pewnych rozwiazan.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Z tego co wiem to będzie regulowane napięcie.
    Ciekawe na ile będzie starczać zanim odłączy. Mam Viofo a119 stary model bez matrycy SONY.
    ciagle dobra kamerka, ja uzywam A119S
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja próbowałem kiedyś z zwykłym powerbankiem ale ładował się zbyt długo i pewnie różnice temperatur szczególnie teraz by go zabiły.
    Imho rozwiązania z AKU jest najprostsze, najtańsze i zawsze działające. Taka mam teorię zobaczymy jaka będzie praktyka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tez tego nie wiem, trzebaby sprobowac czy sie sprawdza. co do zasilania z 12V, nie kumam w czym problem, powerbanka mozesz przeciez zasilac z odpowiednio wydajnej przetwornicy 12V->5V, choc pewnie sa i takie powerbanki wlasnie do samochodow ktore od razu maja kompatybilnosc z "12V" samochodowymi. ja np nie cierpie doladowywac czegokolwiek, ani wymieniac aku co rok/dwa, wole jak jest mocno naladowany i ma swoja pojemnosc ktora trzyma przez lata. wielu pewnie chce tak jak ja, nie robic sobie problemow niepotrzebnie, stad moje uwagi i krytyka pewnych rozwiazan.
    Kolego, chciałbym to wszystko zobaczyć w akcji, ale na pewno nie w moim samochodzie.
    Jeśli sam piszesz że jeździsz krótkie odcinki to i tak nie doładujesz fabrycznego akumulatora. Pozostaje ci zmiana samochodu albo wyłączenie połowy systemów.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Kolego, chciałbym to wszystko zobaczyć w akcji, ale na pewno nie w moim samochodzie.
    Jeśli sam piszesz że jeździsz krótkie odcinki to i tak nie doładujesz fabrycznego akumulatora. Pozostaje ci zmiana samochodu albo wyłączenie połowy systemów.
    akurat po wymianie aku nie mam póki co problemów (od lutego), z tego co patrzylem kilka razy to tak raczej IBS raportowal OK 75% +-kilka. Traski raz na jakis czas tez robie, wtedy podskakuje wyzej (80-85), a przynajmniej tak robil jak kiedys sprawdzalem (sprawdze wkrótce bo w weekend jade 2x300km, w kolejny 2x120 a w sierpniu 700+250+550). Tak wiec u mnie sam aku raz na czas ma okazje sie troche podladowac, natomiast sa okresy 2-3-4 tyg ze nie robie zadnej traski tylko 3-5-10-20km odcinki, i przy takim uzytkowaniu wskazalem na problem gdy kamerka caly czas drenuje aku (szczegolnie w zimie). Trzeba sobie z tego zdawac sprawe przy decyzji o sposobie podlaczenia, i jesli jezdzi sie tak jak ja a koniecznie chce sie miec na stale, albo pogodzic sie z doladowywaniem aku raz na kilka tygodni, albo kombinowac cos z odowiednimi powerbankami, ogniwami slonecznymi czy jeszcze innymi wynalazkami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Podłączenie kamery cofania pod ekran navigacji
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2021, 09:50
  2. Montaż kamery cofania
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 05:56
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 09:49
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 15:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory