Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Videorejestrator, podłączenie kamery istniejącej w samochodzie.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    lista rzeczy do alfy rośnie..

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja mam viofo a119 kupiony chyba rok temu ale jeszcze go nie założyłem porządnie
    Tzn jutro przy wyzycie w serwisie poproszę speca od alarmów o ukrycie kabli i wyprowadzeniu na powerbanka.

    Trochę mam uraz do wideorejestratorów bo jak miałem go w poprzedniej to rozwaliłem przód w garażu. Ja w tej go nie zamontowałem to żadnych poważnych zniszczeń nie było
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Do tego dokupiłem adapter zasilania. Do niego jeszcze dwa adaptery MINI, bo podobno takie potrzeba do Giuli.
    Pewnie chodzi o adaptery do bezpieczników. Jeżeli tak to są potrzebne dwa lub jeden w zależności jaki adapter stałego zasilania kupiłeś. Ma to znaczenie przy funkcji parkingowej. W największym skrócie: Jeżeli masz zasilacz na jeden bezpiecznik to funkcja parkingowa włącza się po kilku minutach bezruchu. Jeżeli masz zasilanie na dwa bezpieczniki to funkcja parkingowa włącza się po wyłączeniu zapłonu - drugi bezpiecznik "rozpoznaje" zasilanie po stacyjce. Ogólnie nie ma znaczenia czy jest to Giulia czy maluch

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    wyprowadzeniu na powerbanka.
    Wg mnie zamiast powerbank kup zasilanie stałe (j.w.)

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Ogólnie nie ma znaczenia czy jest to Giulia czy maluch
    Najwidoczniej ma skoro kupując adapter masz do wyboru różne adaptery. Ale ja się na elektronice samochodowej nie znam


    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Jeżeli tak to są potrzebne dwa lub jeden w zależności jaki adapter stałego zasilania kupiłeś.
    Dokładnie. Kupiłem adapter z regulacją ACC - stąd dwa

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Najwidoczniej ma skoro kupując adapter masz do wyboru różne adaptery
    Gdybyś kupił zasilacz z jednym podpięciem do zasilania to też by działało (tak mam u siebie) . Różnica byłaby przy działaniu funkcji parkingowej. Dwie wersje wzięły się może stąd, że na początku były dostępne tylko wersje z zasilaniem z akumulatora.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    tak samo działa Viofo a 129 GPS duo- mam zamontowane - podgląd na telefonie tez jest- każdemu polecam. Choć uważam że z modułu GPS spokojnie można zrezygnować- dróg nie mamy na pustyni.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kam.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	75.5 KB
ID:	259815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kam 2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	27.8 KB
ID:	259816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kam tył.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	34.2 KB
ID:	259817Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kam tył2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	54.3 KB
ID:	259818
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 01-07-2019 o 11:43

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie

    Użyłem 'Xblitz Park View Ultra Full HD/5"/170 Dual', głównie dlatego, że zależało mi na kamerze do przodu w zderzaku (tę mam zamontowaną w środkowym oczku scudetto).
    Samo lusterko Xblitz jest nieco szersze od oryginalnego.
    I o to mi też chodziło, bo - de facto - oryginalne, jak dla mnie, jest za wąskie.(W ogóle mi się wydaje że jest identyczne jak w mojej 159-ce, którą mam nadal i nie widzę różnicy, a 159 jest jednak węższym autem).
    Kabel przepuścił mi dealer pod tapicerką i przez grodzie do maski, a przyłącze 12V też jest zrobione pod schowkiem. Nie straciłem zatem w ogóle gniazda 12V na desce, gdzie mam osadzonego pilota do bramy.
    Całość wygląda jak z fabryki - żadnego śladu ingerencji i żadnych kabli.

    Niestety - jednego nie uwzględniłem: kamerka dodatkowa (dedykowana jako wsteczna) po zamontowaniu z przodu daje obraz w lustrzanym odbiciu. A software Xblitz nie ma funkcji 'Mirror'.
    Muszę wymienić samą kamerkę (są na "Alledrogo"), choć..już się przyzwyczaiłem

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie za bardzo Wam polecam podpinanie kamerki pod stałe 12V. Dlaczego? kamerka pojedyncza pobiera blisko 100mA z 12V, to 2.4Ah dziennie, czyli ok 2.5% pełnej pojemności aku. jeśli macie podwójną kamerkę to pewnie x2. Tylko dla ludzi którzy dużo jeżdżą i zdążą podładować aku.
    Tu właśnie lepsze wydaje mi się użycie power-banka, tyle że trzeba pamietać że w aucie potrafi być >50C jak i <-30C, i tu trzeba byłoby zainwestować w PB przeznaczonego do takich warunków - jak coś kiedyś sprawdzałem to cenowo to było ok 1tyś. Tylko czy PB zdąży sie podładować wystarczająco podczas np krótszych jazd, czy nie trzeba będzie go co jakiś czas podpinać w domu? No chyba że dodać jakieś ogniwo PV do podładowywania PB - trochę wyjdzie jednak druciarstwo. Nie mam dobrego pomysłu, u mnie kamerka podłączona jest tylko na 12V po stacyjce (z bezpiecznika gniazda zapalniczki)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-06-2019 o 23:48
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Czytam i nie wierze
    Czy nie prościej jest kupić urządzenie które ma funkcje ochrony aku...

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał grendziol Zobacz post
    Czytam i nie wierze ������
    Czy nie prościej jest kupić urządzenie które ma funkcje ochrony aku...
    nie! kolega nie ma chyba zrozumienia tematu. ja akurat zrobiem magistra z systemu ładowania w Giulii (proponuję poszukać/poczytać w innych wątkach).
    jeśli chodzi o zabezpieczenie/ochronę aku to tylko zabezpiecza przed kompletnym rozładowaniem aku - najczęściej są ustawione fabrycznie na coś w stylu 11.3-11.5V, niektóre te droższe (250zł w górę), mają możliwosć kilku ustawień ale raczej poniżej 12V wszystkie. Jak aku jest poniżej 12V to znaczy że jest już solidnie niedoładowany. W Giuiach/Stelvio np wtedy nie działa ogrzewanie tylnej szyby (brak komunikatu, brak błędu, kontrolka świeci na przycisku, ale nie działa), do tego już przy rozruchu mogą pojawiać się błędy - np u mnie różne fałszywe w zimie się pojawiały.
    Takie zabezpieczenie żeby miało jeszcze jakiś sens w naszych autach to musiałoby być ustawione na więcej niż 12V (np 12.3V), ale i tak wiecznie jeździłoby się na aku w połowie naładowanym z doładowaniem może o kolejne 10% podczas krótkich przejażdżek, a w takim stanie aku, w dłuższej perspektywie (rok-dwa) obniża się pojemność aku i jest coraz gorzej. Poza tym pewnie taki poziom napięcia aku osiągnie po paru godzinach pracy kamerki, więc sprawdzałoby się to raczej średnio jeśli komuś zależy na monitoringu np 9h pod miejscem pracy - mogłoby odcinać znaczenie wcześniej.

    zrozum to że system ładowania w Giulii jest sknocony - powyzej 75% naładowania wg IBS zaczyna kombinować i zmniejszać ładowanie, powyżej 85% już jest tylko podtrzymanie (12.7V) przez co nawet bez żadnych urządzeń pobierających prąd na postoju aku trzyma się w okolicach 70-75% naładowania gdy jeździ sie głównie krótkie odcinki, a z kamerkami to raczej coś w stylu 60-65% z własnego doświadczenie (S&S przestaje się załączać poniżej ok 67% z moich testów). dokładanie kamery która zeżre 2.5% aku na dobę (lub 5% przy podwójnej) to tylko pogarszanie sprawy.
    miałem, wiem, też miałem zabezpieczenie a w końcu wymieniałem aku (który swoja drogą był jakiś wadliwy, w resztą nie tylko u mnie). kamera to po miesiącu używania była już przepięta pod 12V po stacyjce bo problem szybko wyczaiłem, ale mimo to aku z miesiąca na miesiąc był coraz słabszy.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-07-2019 o 10:34
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Podłączenie kamery cofania pod ekran navigacji
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2021, 09:50
  2. Montaż kamery cofania
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 05:56
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 09:49
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 15:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory