Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    BMW f30 320i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Tak wiem to są trudne dylematy. Kwestia jaką "rekompensatę" cenową akceptujesz za nowe auto ale rocznik 2018 w relacji do 2019. No i pozostaje jeszcze otwarte pytanie na ile specyfikacja wyposażeniowa auta stojącego w salonie jest "pod Ciebie".
    Jeśli jak piszesz na czasie nie zależy to jeszcze Ci trochę "namieszam" w głowie
    Jak szukałem pod siebie to auta stockowe najczęściej nie miały istotnych dla mnie elementów wyposażenia np. alarmu fabrycznego czy pakietu zimowego (uważam że grzane fotele to "must be" przy tapicerce skórzanej, przynajmniej przednie). Nie znam specyfikacji auta które negocjujesz ani Twoich oczekiwań, ale próbowałeś sobie poklikać w konfiguratorze Stelvio? Może być zaskoczenie. Wrzuć sobie w konfigurator specyfikację upatrzonego b-techa, dodaj co byś jeszcze chciał mieć, wyrzuć jeśli jakichś dodatków nie potrzebujesz, zrabatuj sobie i porównaj z ofertą jaką masz na b-tech 2018. Z ciekawostek, jeśli chcesz mieć pakiet zimowy w b-techu to dopłata do rekomendowanych na forum foteli sportowych wynosi jedynie 1900 zł (katalogowo, czyli przed rabatem), bo po dołożenie pakietu zimowego automatycznie dochodzi dopłata za elektryczne sterowanie foteli przednich, a w pakiecie z fotelami sportowymi masz już to wszystko zawarte.
    Do niczego nie namawiam ani nikogo nie zamierzam przekonywać, przedstawiam tylko moje wnioski z etapu poszukiwania Stelvio
    Pozdrawiam
    Andrzej
    Witam
    Też tak już robiłem z wersją Business. Konfigurowałem i sprawdzałem czy czasem jak z czegoś zrezygnuje nie będzie dla mnie lepiej. Do tego w jednym salonie zaproponowano mi 2% na Business do konfiguracji przy zakupie 2. Akurat to co stoi w Łodzi pasuje mi. Co do grzanych foteli w Alfie jest dziwna sprawa. Może to tylko w wersji Business ale trzeba zamówić pakiet zima plus inne fotele i to jakaś śmieszna suma ok. 9 tyś wychodzi. Ja wiem ze wtedy mam skórę i elektrykę, ale akurat skórzanej tapicerki ja i moja partnerka nie znosimy (tak wiem jesteśmy dziwni, ale mieliśmy auta z takim wyposażeniem i się męczyliśmy). Skóra tylko z wentylacja foteli...
    Co do B-tech, tam już niczego nie brakuje, plus to co do tego konkretnego egzemplarza dołożono i jest ok. A przy zakupie pod konfig samochód wyjdzie duuuuuużo drożej, nawet jeżeli jakiś salon zaproponuje rabat np 10%.
    Mamy zamiar ok 5 lat jeździć tymi samochodami więc strata na roczniku powinna się już zrekompensować np dobrym stanem i małym przebiegiem. A to co urwaliśmy przy zakupie zostanie w kieszeni.
    I na koniec: dalej nie mam wyceny BMW GT!!!!! Nie siedzę w tej gałęzi handlu ale czy to taki problem??? Powiedzieliby sumę orientacyjną, którą akceptujemy lub nie i już. Ja np moje auto mimo wyceny raczej sprzedam na wolnym rynku, bo znajomi się zadeklarowani ze biorą.
    Pozdrawiam
    Przemek

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    2 bardzo fajne Stelvio są w poleasingowych PKO BP https://aukcje.pkoleasing.pl/ (nie Bussiness)

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    BMW f30 320i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Kontynuuje a w zasadzie kończę na ten moment wątek. Fiat Auto Poland jednak odrzucił prośbę salonu na sprzedaż Stelvio Business 2018 w leasingu 100%. Wolą nie sprzedać auta niż pójść na taki ukłon w stronę kupującego. Próbowałem dzwonić i pisać w tej sprawie do różnych salonów ale sprzedający od razu byli sceptyczni i radzili zrobić sobie konfiguracje pod siebie i wysłać do zamówienia. Na model Business z wyposażeniem dodatkowym można otrzymać rabat ok 15 tyś. zł, dlatego też myślałem o aucie z tego rocznika. Drugi samochód czyli B-tech 200km został sprzedany, więc na ten moment tylko pod zamówienie a to już się robi spora suma.
    Oczywiście dalej brak wyceny BMW GT 320i.
    Zrobiliśmy konfiguracje x3 sport line 2.0i za sumę katalogową 230 tyś zł. Zaproponowano nam 20% upustu a przy zakupie dwóch aut zapowiedziano ze jeszcze coś się urwie. Samochody nieżle wyposażone, m.in światła led rozszerzone, pół skórzane fotele ( manualne), nawigacja, podgrzewane fotele, kamery i parę innych pierdół.Szału nie ma ale to co trzeba jest. Do tego przeglądy na 5 lat w cenie.
    Bardzo chciałem wrócić do Alfy, bo dobrze wspominam Giuliette, ale nie było mi to chyba pisane. Jeżeli nie zmieni się podejście salonów Alfy i Fiata Auto Poland do potencjalnych kupujących, to Alfa nie przeskoczy pułapu tysiąca sztuk sprzedanych samochodów rocznie. Dla porównania gdzieś czytałem,że Mercedes upłynnił w PL ok 15 tyś a BMW ok. 13 tyś.
    Pozdrawiam.
    Przemek

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał smook1982 Zobacz post
    Witam.
    Kontynuuje a w zasadzie kończę na ten moment wątek. Fiat Auto Poland jednak odrzucił prośbę salonu na sprzedaż Stelvio Business 2018 w leasingu 100%. Wolą nie sprzedać auta niż pójść na taki ukłon w stronę kupującego. Próbowałem dzwonić i pisać w tej sprawie do różnych salonów ale sprzedający od razu byli sceptyczni i radzili zrobić sobie konfiguracje pod siebie i wysłać do zamówienia. Na model Business z wyposażeniem dodatkowym można otrzymać rabat ok 15 tyś. zł, dlatego też myślałem o aucie z tego rocznika. Drugi samochód czyli B-tech 200km został sprzedany, więc na ten moment tylko pod zamówienie a to już się robi spora suma.
    Oczywiście dalej brak wyceny BMW GT 320i.
    Zrobiliśmy konfiguracje x3 sport line 2.0i za sumę katalogową 230 tyś zł. Zaproponowano nam 20% upustu a przy zakupie dwóch aut zapowiedziano ze jeszcze coś się urwie. Samochody nieżle wyposażone, m.in światła led rozszerzone, pół skórzane fotele ( manualne), nawigacja, podgrzewane fotele, kamery i parę innych pierdół.Szału nie ma ale to co trzeba jest. Do tego przeglądy na 5 lat w cenie.
    Bardzo chciałem wrócić do Alfy, bo dobrze wspominam Giuliette, ale nie było mi to chyba pisane. Jeżeli nie zmieni się podejście salonów Alfy i Fiata Auto Poland do potencjalnych kupujących, to Alfa nie przeskoczy pułapu tysiąca sztuk sprzedanych samochodów rocznie. Dla porównania gdzieś czytałem,że Mercedes upłynnił w PL ok 15 tyś a BMW ok. 13 tyś.
    Pozdrawiam.
    Przemek
    BMW też fajne auto Wyciszenie podobno znacznie lepsze.. więc suma sumarum może nie taka zła opcja Alfa bardziej sportowa i zrywna (lżejsza) będzie to napewno ale w codziennym użytkowaniu pewnie BMW spisze się lepiej. Może kup jedno Stelvio i jedno BMW będziesz mógł nam zdać raport z różnice w Alfie 200KM plus taki że łatwo zrobić okolice 280 za pomocą boxa nie wiem czy do BMW sa podobne rozwiązania.. pewnie tak.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio B-Tech 280KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    witam
    pozwolę sobie podpiąć się pod ten tamat , czyli zakupy a zwłaszcza konfiguracji Stelvio, od miesiąca jestem posiadaczem i czytając konfigurację która zakupiłem napisane światłą przeciwmgielne, OK. Ale tak po prawdzie to tylko tylnie (przednich nie ma) i z ciekawości sprawdzam konfigurator i nigdzie nie mogę trafić w jakiej opcji są dodawane przeciwmgielne przednie. ( na zdjęciach niektórych wersji można zobaczyć że są ). proszę o pomoc . Pytanie czy da się zamontować je dodatkowo ( uzupełnić to co się posiada) w serwisie

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał dreyan Zobacz post
    witam
    pozwolę sobie podpiąć się pod ten tamat , czyli zakupy a zwłaszcza konfiguracji Stelvio, od miesiąca jestem posiadaczem i czytając konfigurację która zakupiłem napisane światłą przeciwmgielne, OK. Ale tak po prawdzie to tylko tylnie (przednich nie ma) i z ciekawości sprawdzam konfigurator i nigdzie nie mogę trafić w jakiej opcji są dodawane przeciwmgielne przednie. ( na zdjęciach niektórych wersji można zobaczyć że są ). proszę o pomoc . Pytanie czy da się zamontować je dodatkowo ( uzupełnić to co się posiada) w serwisie
    Przednie światła przeciwmgielne z tego co zauważyłem dostępne są tylko dla wersji ze światłami halogenowymi.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Potwierdzam, tylko z halogenami.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał dreyan Zobacz post
    witam
    pozwolę sobie podpiąć się pod ten tamat , czyli zakupy a zwłaszcza konfiguracji Stelvio, od miesiąca jestem posiadaczem i czytając konfigurację która zakupiłem napisane światłą przeciwmgielne, OK. Ale tak po prawdzie to tylko tylnie (przednich nie ma) i z ciekawości sprawdzam konfigurator i nigdzie nie mogę trafić w jakiej opcji są dodawane przeciwmgielne przednie. ( na zdjęciach niektórych wersji można zobaczyć że są ). proszę o pomoc . Pytanie czy da się zamontować je dodatkowo ( uzupełnić to co się posiada) w serwisie
    Tam nie było ze tylko z silnikiem diesla? W benzynie nie dało się nawet jako opcję dołożyć z tego pamiętam moze coś się zmieniło..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    BMW f30 320i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam
    Mam jeszcze pytanie odnośnie 2 opcji w konfiguratorze.
    Mianowicie Android Auto/Apple car play oraz 7' wyświetlacz TFT. Na ten moment cena przy dodaniu do wersji business wynosi 0 zł, a jeszcze 3 tyg temu było to 1500zł za jedno i 1000zł za drugie.
    Macie informacje czy to błąd w systemie czy może jakaś nowa forma zachęty do kupna w/w opcji.
    Pozdrawiam
    Przemek

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    3

    Domyślnie

    Od lipca miała się zmienić konfiguracja Buisnesa - CarPlay i 7" to teraz standard, za to ma być wywalona nawigacja i koło zapasowe. Ale aktualnie w konfigu jest nadal Pakiet Flota (czyli nawigacja) tak samo jak koło zapasowe. Zostaje pytanie - czy są w trakcie zmieniania i w konfiguratorze jest bałagan, czy tak już będzie.
    Z minusów - wybranie 18" 4WQ w konfigu to już 4400, a było 2coś.

    Z pytań do tych co już są po zakupie - jakiego rzędu rabaty udało się wynegocjować na Buisnessa (zakładam zakup 1 samochodu, z produkcji a nie placu).

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Torby samochodowe zakup grupowy do giulii i stelvio
    Utworzone przez sebol75 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 23:01
  3. [Stelvio] Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory