Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    BMW f30 320i
    Postów
    7

    Domyślnie Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.

    Witam Forumowiczów
    Nosimy się w naszej małej firmie do zakupy nowych samochodów. Nasz wybór padła na model Stelvio. Jeden model Business, drugi B-tech lub coś trochę lepiej wyposażonego.
    Interesują nas samochody z 2018r z rabatem. I tu zaczynają się schody. W Łodzi w jednym salonie po wizycie przed nocą cudów po rozmowie ze sprzedawczynią mieliśmy obiecany kontakt i przesłanie oferty po weekendzie. Tłumaczono nam to tym, że nie wiadomo co zostanie na stocku. Przyjęliśmy to do wiadomości, wiadomo, że samochody się sprzedają.
    Do dnia dzisiejszego oferty brak, mimo przypomnienia mailowego. Nie chce mi się już narzekać na to, że mimo moich prósb nie chciano mi pokazać wersji business lub innej ubogo wyposażonej dla porównania z lepszymi wystawionymi w salonie. Jazda próbna tylko po umowieniu (ok, rozumiem- tyle ze mam do nich 70 km a handlowiec był wolny...). Czekam dalej na ofertę.
    Drugi salon w Łodzi. Bardzo miła i kontaktowa sprzedająca, Świetna jazda próbna. Znaleziono odpowiadające nam auta z 2018. Auto na tak zatem próbujemy ruszyć do przodu. Najpierw wycena naszych aut. Z moim Bmw 320i 2016r poszło świetnie, tego samego dnia miałem już ofertę odkupu. Niestety przy GT 320i zaczęły się schody. Przesłałem im wymagany nr VIN i czekam. Przypomnieliśmy się handlowcowi i podobno wycena utkwiła między wyceniającym a szefem zatwierdzającym wycenę... ale ze na 10 dni????
    W międzyczasie rozmawiamy o cenie i leasingu. I tu kolejny problem. Na samochody z rocznika 2018 nie obowiąuje leasing 100%!!!. Przy upuście na wersje business z dodatkowym wyposażeniem w kwocie ok. 14 tyś okazuje się, że lepiej zamówić auto do produkcji!!!. Wersja B-tech wypada lepiej. Zatem rozmawiamy z handlowcem, że i owszem weźmiemy te auta ale upust i leasing. My nie jesteśmy stratni a firma pozbywa się balastu w postaci 2 aut z rocznika ubiegłego. Padła odpowiedz, że muszą spytać się Fiata auto Poland. Minął tydzień i po moim kontakcie dostałem maila, że firma nie pozbierała się jeszcze po nocy cudów!!!!????
    Kupowałem Alfe Giuliette w 2012r. w salonie w Warszawie. Cała procedura czyli negocjacje, odkup, zakup zamknęła się w 1 tyg. Wszystko było potwierdzane mailowo i telefonicznie ze względu na odległość. W salonie byłem dopiero przy odbiorze....
    W 2016r przy zakupie BMW sprzedawcy jak się dowiedzieli ze chcemy 2 auta, z czego jedno z placu, drugie do produkcji, skakali przy nas jak przy dzieciach. Do tego rabat na każde auto 20% wartości katalogowej. Formalności w tydzień....
    Teraz jako że kończy nam się leasing też zostajemy zasypywaniu ofertami na nową serie 3, x3 i x4. Oczywiście wszystko z odpowiednimi rabatami itp.
    Czy Państwo kupując swoje Stelvio, Giulie też odbijaliście się od muru? Przestałem się dziwić różnicą sprzedaży miedzy Stelvio a X3 i X4. Tam robotę robi salon a nie produkt. Do tego spore rabaty i miłość Polaków do niemieckich marek i mamy różnice...
    Może możecie Państwo polecić nam dobry salon, jeżeli formalności można załatwić na odległość to chętnie zapoznam się z ofertami.
    Dziękuje za doczytanie do końca.
    Pozdrawiam
    Przemek

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał smook1982 Zobacz post
    Witam Forumowiczów
    Nosimy się w naszej małej firmie do zakupy nowych samochodów. Nasz wybór padła na model Stelvio. Jeden model Business, drugi B-tech lub coś trochę lepiej wyposażonego.
    Interesują nas samochody z 2018r z rabatem. I tu zaczynają się schody. W Łodzi w jednym salonie po wizycie przed nocą cudów po rozmowie ze sprzedawczynią mieliśmy obiecany kontakt i przesłanie oferty po weekendzie. Tłumaczono nam to tym, że nie wiadomo co zostanie na stocku. Przyjęliśmy to do wiadomości, wiadomo, że samochody się sprzedają.
    Do dnia dzisiejszego oferty brak, mimo przypomnienia mailowego. Nie chce mi się już narzekać na to, że mimo moich prósb nie chciano mi pokazać wersji business lub innej ubogo wyposażonej dla porównania z lepszymi wystawionymi w salonie. Jazda próbna tylko po umowieniu (ok, rozumiem- tyle ze mam do nich 70 km a handlowiec był wolny...). Czekam dalej na ofertę.
    Drugi salon w Łodzi. Bardzo miła i kontaktowa sprzedająca, Świetna jazda próbna. Znaleziono odpowiadające nam auta z 2018. Auto na tak zatem próbujemy ruszyć do przodu. Najpierw wycena naszych aut. Z moim Bmw 320i 2016r poszło świetnie, tego samego dnia miałem już ofertę odkupu. Niestety przy GT 320i zaczęły się schody. Przesłałem im wymagany nr VIN i czekam. Przypomnieliśmy się handlowcowi i podobno wycena utkwiła między wyceniającym a szefem zatwierdzającym wycenę... ale ze na 10 dni????
    W międzyczasie rozmawiamy o cenie i leasingu. I tu kolejny problem. Na samochody z rocznika 2018 nie obowiąuje leasing 100%!!!. Przy upuście na wersje business z dodatkowym wyposażeniem w kwocie ok. 14 tyś okazuje się, że lepiej zamówić auto do produkcji!!!. Wersja B-tech wypada lepiej. Zatem rozmawiamy z handlowcem, że i owszem weźmiemy te auta ale upust i leasing. My nie jesteśmy stratni a firma pozbywa się balastu w postaci 2 aut z rocznika ubiegłego. Padła odpowiedz, że muszą spytać się Fiata auto Poland. Minął tydzień i po moim kontakcie dostałem maila, że firma nie pozbierała się jeszcze po nocy cudów!!!!????
    Kupowałem Alfe Giuliette w 2012r. w salonie w Warszawie. Cała procedura czyli negocjacje, odkup, zakup zamknęła się w 1 tyg. Wszystko było potwierdzane mailowo i telefonicznie ze względu na odległość. W salonie byłem dopiero przy odbiorze....
    W 2016r przy zakupie BMW sprzedawcy jak się dowiedzieli ze chcemy 2 auta, z czego jedno z placu, drugie do produkcji, skakali przy nas jak przy dzieciach. Do tego rabat na każde auto 20% wartości katalogowej. Formalności w tydzień....
    Teraz jako że kończy nam się leasing też zostajemy zasypywaniu ofertami na nową serie 3, x3 i x4. Oczywiście wszystko z odpowiednimi rabatami itp.
    Czy Państwo kupując swoje Stelvio, Giulie też odbijaliście się od muru? Przestałem się dziwić różnicą sprzedaży miedzy Stelvio a X3 i X4. Tam robotę robi salon a nie produkt. Do tego spore rabaty i miłość Polaków do niemieckich marek i mamy różnice...
    Może możecie Państwo polecić nam dobry salon, jeżeli formalności można załatwić na odległość to chętnie zapoznam się z ofertami.
    Dziękuje za doczytanie do końca.
    Pozdrawiam
    Przemek
    Ja miałem podobnie z Salonem we Wrocławiu (ADF) ostatecznie mailowo i telefonicznie ogarnąłem auto w Warszawie u Dukiewicza (Pan Maciej Biegański) - byłem zadowolony z obsługi i tam kupilem dodam że do salonu we Wrocławiu mam 1 km.. byłem 3 raz tam aż w końcu stwierdziłem że z takim podejściem to nie kupię u nich.. planuje zakup auta za ponad 200kni muszę dopraszać się o ofertę czy możliwość oglądnięcia samochodu który ponoć stoi na magazynie i potrzebują tydzień żeby go przygotować.. jak to się nie zmieni to tak jak mówisz konkurencja łatwo ich przegania że sprzedażą..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Dlaczego nie jestem zdziwiony... Ładnych parę lat temu dostałem zaproszenie na wyprzedaż rocznika. Oferta naprawdę była wyjątkowa. Na roczne auto (147) dostałem taki rabat jaki dostałbym na auto nowe (co potwierdził sprzedawca). Z drugiej strony nie ma się co dziwić. Przypomnijcie sobie jakie auta były sprzedawane w czasie kiedy większość obecnych salonów powstała: maluchy, polonezy, 125. Jak się wtedy sprzedawało? Na zasadzie" bierz Pan to co jest bo jak nie to weźmie ktoś inny". Niestety do dzisiaj podejście w wielu salonach się nie zmieniło... Mam wrażenie, że wolą nie sprzedać, bo wtedy zaczyna się praca: papierki, papierki, papierki. Lepiej klienta naściemniać, zbajerować i niech idzie w długą - popołudnie wolne.
    Na kilkanaście samochodów, którymi jeździłem tylko GTV i 159 były kupione jako używane. Jaka różnica w kupnie? Mogłem poprzebierać w autach, przejechać się, porównać czego w przypadku kupna nowego nie zrobisz (czy ktoś przed odbiorem nowego auta miał możliwość się przejechać? Nie.).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM - auto jest mega
    Postów
    60

    Domyślnie

    Witam
    Ja nam 2 salony w Trójmiasto a zamawiam w Bydgoszczy.
    Sprzedawca ogarnięty wszystko załatwiane prawie od ręki.
    Dla mnie ok. W Gdańsku porażka.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Auto Tim Janeczko w Opolu - polecam jeśli do zamówienia bo raczej nie mają dużo aut na stocku. Poza samą nazwą salonu wszystko super.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Ja kupowałem w Warszawie u Bołtowicza, polecam kierownika salony Pana Krzystofa, jakby co mogę dać tel na priv.

    A tak poza tym do cholery jasnej o co chodzi, czy oni nie mają planów na sprzedaż czy ich nikt nie ciśnie, czy oni robią łaskę, że sprzedają te samochody???
    Tak czytając te przygody, to myślę że gdyby to wyglądało jak należy to sprzedaż byłaby spokojnie dwa razy większa. Oni sprzedają te samochody nie dzięki swoim salonom, ale pomimo ich...
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 26-06-2019 o 12:33

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    BMW f30 320i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Czyli to nie mój pech czy też złośliwość ale po prostu salony maja nas w poważaniu. A co najlepsze produkt (Stelvio) mają naprawdę dobry, nie odstający np od X3. A cenowo (katalogowo) lepszy. Tak na marginesie napisze Wam ze na X3 do produkcji (przy zakupie 2 aut) zaproponowali mi 18% i leasing 101% a na Stelvio 2018r 9% i leasing 106%!!!! I po takich miszmaszach cena robi się podobna....
    Wysłałem maile do Biłtowicza, Dukiewicza i Carserwisu. Te salony mam najbliżej i wg Otomoto mają jeszcze rocznik 2018 w interesujących mnie specyfikacjach.
    Pozdrawiam
    Przemek

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja kupiłem w Gdyni - AutoMobil. Miałem możliwość jazdy autem (dostałem w sobotę na parę godzin), otrzymałem dużo cierpliwości od Pani Izy, oferty otrzymywałem tego samego lub następnego dnia. Ogólnie nie mam czego się czepić. Na dodatek firma ma drugi salon w Wejherowie gdzie serwisuję (mam po prostu bliżej niż do Gdyni) i nie mam żadnych problemów.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Panowie, do zakupu tak wyjątkowego samochodu potrzeba wiele cierpliwości.
    Próbowałem kupić samochód w Łodzi i po dwóch miesiącach męki przez telefony, maile i wizyty osobiste zrezygnowałem. Po prostu nie mogłem zamówić Stelvio.
    Pojechałem do Warszawy i sprawę załatwiłem w dwie godziny.
    Szlak mnie trafia bo straciłem niepotrzebnie dwa miesiące. Samochodem już bym jeździł a teraz nie wiadomo czy w wakacje odbiorę.
    Wszystko zależy od sprzedawcy, który was obsługuje. Nie będę wymieniał imion i dealerów (przynajmniej na tym etapie) bo samochodu fizycznie jeszcze nie mam, ale kontakt i obsługa między dwoma serwisami to PRZEPAŚĆ.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    BMW f30 320i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Panowie i Panie. Nie wiem czy ktoś z centrali albo salonów o których była mowa wyżej nie śledzi forum. Jestem po miłej rozmowie z Panią z jednego z salonów w Łodzi. Okazało się ze na 99% dostaniemy leasing na rocznik 2018. Nie będzie też problemu z pewną podmianą ( ale o tym napiszę już po ewentualnej finalizacji). Jedynie muszę dalej zaczekać na wycenę BMW 320i GT. Ale to już nie od Tej Osoby zależy a od kierownictwa ( podobno nie chcą 2 tak nowych aut w rozliczenie i nie leży im model GT?!). Zatem drodzy Państwo piszcie i dzielcie się spostrzeżeniami bo w kupie siła!!!!
    Miłego dnia
    Przemek

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Torby samochodowe zakup grupowy do giulii i stelvio
    Utworzone przez sebol75 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 23:01
  3. [Stelvio] Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory