Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: WYMIANA akumulatora

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Ja dzisiaj zatrzymałem się na stacji, gdy wróciłem do auta po uruchomieniu silnika niestety i mnie dopadło: całkowita choinka, nie działał nawet wskaźnik poziomu paliwa i kierunkowskazy, na szczęście dojechałem do domu. Akumulator ładuję właśnie podłączając prostownik w wyznaczonych miejscach pod maską - można tak zostawić auto na noc - ja po kilku h mam już ok. 50%
    Lucky You ja niestety nie mam takiej opcji, ale nie wiem czy od czasu do czasu nie podjadę do warsztatu i podladuje(jutro rano jade), juz pytałem za 30 pln czyli jakby za flakon 0.5l

    Ale konia z rzędem temu komu uda się odkręcić tą śrubę co trzyma, ja wiem że są klucze nasadowe trzpieniowe, ale weź tam włóż rękę..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200409_101913.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	34.8 KB
ID:	267882

    Ps Michał, cykniesz fotke i zaznaczysz na nie niej dla potomnych(w tym dla mnie), gdzie podłączyć prostownik pod maską??

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jak to możliwe, że po odpaleniu silnika nie ma kierunkowskazów z powodu słabego aku?. Przecież jak się altek kręci to musi dawać prąd na instalację. Może masz problem z ładowaniem.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Bardzo proszę, oto zdjęcie.
    Nie mam pojęcia co się stało, ale pojawił się m.in. błąd kierunkowskazów, światła działały.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200409_195918.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	100.4 KB
ID:	267883

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Lidl ale daje radę -mój ładnie naładował na 99% jak kiedyś było trzeba
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Bardzo proszę, oto zdjęcie.
    Nie mam pojęcia co się stało, ale pojawił się m.in. błąd kierunkowskazów, światła działały.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200409_195918.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	100.4 KB
ID:	267883
    A czy miejsce pod maską nie jest tylko do awaryjnego uruchamiania, tzw "pożyczanie prądu"?

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Lucky You ...

    Ale konia z rzędem temu komu uda się odkręcić tą śrubę co trzyma, ja wiem że są klucze nasadowe trzpieniowe, ale weź tam włóż rękę..
    ...

    ...
    No nie rozumiem tego lamentu, przedłużka na grzechotkę i łatwizna - umówmy się, jak się nie ma narzędzi to się za naprawę samochodu nie zabieramy...


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    A czy miejsce pod maską nie jest tylko do awaryjnego uruchamiania, tzw "pożyczanie prądu"?

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    nie. skąd ten pomysł?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Lidl ale daje radę -mój ładnie naładował na 99% jak kiedyś było trzeba
    Tak samo - lidlowy za kilka dych spokojnie daje radę u mnie też, szczególnie teraz jak mało jazdy

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No nie rozumiem tego lamentu, przedłużka na grzechotkę i łatwizna - umówmy się, jak się nie ma narzędzi to się za naprawę samochodu nie zabieramy...



    mylisz pojęcia - nikt tutaj rozrządu nie ściągał więc tu żadnego tematu z naprawą nie było, raczej wyjęcie aku powinno być łatwą czynnością - pisałem tylko, że nie jest łatwo...do lamentu daleko
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 10-04-2020 o 09:18

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    A czy miejsce pod maską nie jest tylko do awaryjnego uruchamiania, tzw "pożyczanie prądu"?
    w instrukcji w ogóle milczą o tym złączu i piszą o ładowaniu bezpośrednio na aku. ale:
    w ASO ładują zarówno w salonie jaki i w serwisie przez zaciski w komorze silnika - wiem to żaden dowód że to jest właściwe, ale:
    popatrzcie na schemat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	złącze_plus_silnik.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	156.5 KB
ID:	267904
    zacisk + to B005, on jest bezpośrednio spięty grybym kablem z rozrusznikiem, alternatorem i skrzynką bezpieczników B099 na akumulatorze. czyli mamy dokładnie taką samą sytuację jakby alternator ładował, a od + akumulatora dzieli nas jedynie dupny bezpiecznik (tam są bezpieczniki na kilkadziesiąt/kilkaset Amp, szczegolnie ten na rozruch), czyli wszystko prawidłowo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    mylisz pojęcia - nikt tutaj rozrządu nie ściągał więc tu żadnego tematu z naprawą nie było, raczej wyjęcie aku powinno być łatwą czynnością - pisałem tylko, że nie jest łatwo...do lamentu daleko
    coś jak z wymianą żarówki - projektanci dzisiaj nie przejmują się takimi sprawami, po co masz robić pod domem, najlepiej oddaj auto do ASO my to załatwimy. 90% użytkowników nie ma grzechotki z długą przedłużką więc na dzień dobry łapią masę klientów na zajęcie się pierdołą.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-04-2020 o 09:24
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    hej
    Wie ktoś z Was jaki pobór prądu producent deklaruje w Giulii 280HP Q4?próbuje znaleźć takie info, ale dość ciężko z tym

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Taki oto wpis jest w Elern-ie: JCI L4 12v 80AH 680A EN1 w przypadku silników benzynowych
    JCI L5 12v 95AH 800A w przypadku silników Diesla, zestaw dla krajów o chłodnym klimacie Exide AGM 12v 95AH 950A

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana akumulatora
    Utworzone przez tvardy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 16:45
  2. [Giulietta] Wymiana Akumulatora
    Utworzone przez magazino w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2016, 14:40
  3. wymiana akumulatora
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 14:17
  4. wymiana akumulatora.
    Utworzone przez Szyndzielosz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:30
  5. Wymiana akumulatora
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory