Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Temat: WYMIANA akumulatora

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    sorki, źle sformułowałem posta. chodziło mi czy wiecie jaki jest pobór prądu całej instalacji elektrycznej w aucie w ciągu 24h. Ja mam aku 95Ah varty, ale cos mi zżera dziennie jakieś 0.15v napięcia i zanim zmierze poziom w amperach, byłem ciekaw czy może ktoś wie ile dziennie producent deklaruje, że akumulator potrzebuje zjesc?

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Ciekawe ze w nowych autach z przebiegami rzędu 20 tys kilometrów padają akumulatory,
    Czy to wina aku. Czy wina instalacji ? Trochę dziwne to dla mnie żeby zmieniać aku co dwa lata ......
    Zazwyczaj w nowych autach wytrzymują 6-8 lat..
    No chyba ze wymieniają na poprawione jakieś ale nie sadze

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    No ja już przerabiałem ten temat, aso nie widzi problemów, że napięcie na aku w moim przypadku spada przez 24h o jakieś 0.15-0.2V, porobili testy, wyszło im że aku sprawne. Może pojawi się poprawka jakaś żeby te akumulatory ładowały się do 100%, a nie 75% jak to jest teraz. Jak ktoś jeździ sporadycznie, jak ja raz na tydzień to mogłoby to znacznie pomóc. Chociaż te spadki napięcia po nocy to mnie trochę dziwią. Wystarczy tydzień postoju i poziom napięcia mam ok 11.90v

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    [MENTION=25713]bami159[/MENTION] juz tłumaczyłem dokładnie nie raz, w skrócie:
    1.obecność start&stop ktory działa na aku glównym zamiast wprowadzenie dedykowanego drugiego aku
    2.tzw inteligentny alternator krory wymyslili bez sensu - sprawdzi sie tylko u tych co duzo jezdza i czesto hamuja - np naserpentynach w alpach doladujesz aku (bo hamujesz) na trasue autostradiwej juz moze tylko do 80-85% chocbys i 2tys km przejechal
    3.ilosc urzadzrn czuwajacych na postoju-wpostoju-wszystko co eisi na CAN dostaje caly czas zasilanie, do tego alarm + dostep bezkluczykowy no i na pistoju rozladowuje.

    to wszystko powoduje ze aku jest wiecznie nieoptymalbie naladowany, traci swoje parametry i zaczynaja sie problemy.
    pierwszy krok to wylaczyc s&s po to sprzedaje dezaktywator s&s w swoim sklepie. potem poprawka na zlikwidowanie inteligentnego alternatora - pare tug i bedzie produkt w sklepie. z tymi dwoma urzadzeniami sytuacja piwinna znacznue sie poprawic bo przy kazdej trasie czy dluzszym jezdzeniu naladujemy aku na max.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Z ciekawości, o jakiej pojemności macie akumulatory w benzyniakach?

  6. #46
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Z ciekawości, o jakiej pojemności macie akumulatory w benzyniakach?
    Takie jak wszyscy 95

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    no w niektóych stelvio na początku próbowali podobno 80Ah (takie jak na ciepłe rynki ciągle dają), ale potem zrezygnowali z pomysłu - informacja od ASO przy wymianie mojego aku na początku 2019r.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Panowie, czy wymieniając akumulator na inny niż oryginalny trzeba go jakoś kodować? Czy po prostu wymieniam i jeżdżę?
    I co kupić? AGM czy EFB. Chciałem brać AGM ale po postach powyżej mam wątpliwości.
    Rzeczywiście ładowanie w Alfach nie ogarnie AGM?
    Ostatnio edytowane przez chendo ; 11-08-2023 o 10:32

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Nic nie trzeba robić żadne kodowanie po wymianie aku.nie jest potrzebne. Najlepiej wymieniać z podtrzymaniem napięcia, nie trzeba będzie kręcić kierownicą, ustawiać daty i czasu.

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał chendo Zobacz post
    Chciałem brać AGM ale po postach powyżej mam wątpliwości.
    Rzeczywiście ładowanie w Alfach nie ogarnie AGM?
    Zamieniłem na AGM jakieś 3-4 miesiące temu. Nie widzę problemów z ładowaniem. S/S działa więc naładowanie jest na wystarczającym poziomie. A jeżdżę takie same trasy i miasto jak wcześniej.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana akumulatora
    Utworzone przez tvardy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 16:45
  2. [Giulietta] Wymiana Akumulatora
    Utworzone przez magazino w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2016, 14:40
  3. wymiana akumulatora
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 14:17
  4. wymiana akumulatora.
    Utworzone przez Szyndzielosz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:30
  5. Wymiana akumulatora
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory