Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Auto Swiat o silnikach Multiair w tym 2.0 AR.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    a to nie jest z giulietty silnik??

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Generalnie moja ocena AS jest na poziomie faktu
    Ciekawy jestem ile jest w tym prawdy
    Czy faktycznie kolegom z Gulietty/MiTo psują się MA ? Czy faktycznie trzeba zmieniać filtr ?
    Ściąganie głowicy co 3 wymiany oleju to abstrakcja
    MA psuły się do 2013 roku. Podobno jak się olej wymienia co 6k to nie pada. Ale nie jestem w stanie tego potwierdzić - ktoś wrzucał link do artykułu na grupie Giulietta/Mito na FB. Od 2013 (MY 2014) nastąpiła zmiana oleju na Digitek, potem zmiana interwału wymiany (oraz zmiana numerka MA w ePerze IIRC). Użytkuję Giuliettę MY 2014 i zlecam wymianę filtra MA co m/w dwa lata (czyli co m/w dwie wymiany oleju, bo samochód nie robi dużych przebiegów w roku). Ta wymiana filtra MA wynika trochę bardziej z poprzednich pomysłów na uniknięcie awarii MA. W tym roku będę wymieniać to sobie popatrzę w jakim on jest stanie. Podejrzewam, że w nienajgorszym bo mój okres wymiany oleju jest znacznie skrócony w porównaniu do zalecanego. Zresztą jak pamiętam jakie syfy pływały w oleju po pierwszej wymianie to zupełnie nie żałuję, że wymieniam częściej. W Giulii też.

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Plusem jest to, że Multiair jest już 3 generacji i problemy wieku dziecięcego powinien mieć za sobą. Po drugie jeszcze nigdzie nie natrafiłem żeby ktoś miał taką awarię.
    Raczej tak, ale jak pamiętam historię silników benzynowych Alfy to w przeciągu ostatnich lat olej stanowił bardzo istotny czynnik utrzymania silnika w dobrym stanie, czy były to panewki w TS czy nagar w JTS (TBi?) czy obecnie MA. Jedynie TJet chyba nie pasuje do tej prawidłowości.

    Co do jakości oleju to zastanawia mnie jeszcze czy 2.0 TB MA jest narażony na LSPI, ale to raczej temat na oddzielny wątek...
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 08-07-2019 o 08:27 Powód: To nie temat o olejach

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    czy w gulii też zalecasz wymianę tego filtra co 2-3 wymiany oleju?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A czy zdjęcie i montaż głowicy "na wszelki wypadek" nie będzie mniej uzasadnione ekonomicznie od na razie hipotetycznej wymiany MA, po nie wiadomo ilu km?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    czy w gulii też zalecasz wymianę tego filtra co 2-3 wymiany oleju?
    Aleź w żaden sposób. Umiejscowienie filtra w miejscu bez swobodnego dostępu sugeruje, że powinien on być bezobsługowy. Jak będę widzieć filtr z Giulietty to zobaczę w jakim on jest stanie po przebiegu m/w 16kkm. Oba samochody używają Digiteka. Jeżeli okaże się brudny pomimo częstszych zmian oleju niż zalecane to będzie to temat. Inaczej nie ma co się przejmować IMVHO.

    Tak szczerze powiedziawszy nawet wśród użytkowników 1.4 MA (Giulietta, Mito, Bravo, Delta i pewnie jakieś dżipy czy krajzlery) wymiana filtra MA nie jest popularna a silniki raczej robią normalne przebiegi.

    Co do głowicy to zdejmowanie by wymienić filtr jest totalnie bez sensu. Natomiast silnik 2.0 TB ma wtrysk bezpośredni... JTSy (też wtrysk bezpośredni) miały problem z nagarem na zaworach. Przy oleju z biedronki i wymianach w/g zaleceń po 60kkm JTS potrafił nie trzymać parametrów fabrycznych, wtedy trzeba było ściągać głowicę by czyścić (Był też pomysł z wodorowaniem, ale mnie to brzmi jak magnetyzer i nie wiem czy autentycznie taki zabieg był skuteczny). Nie wiem czy to będzie temat w przypadku 2.0 TB, ale jakby był to będzie okazja (choć to też totalnie jest IMVHO bez sensu)

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Aleź w żaden sposób. Umiejscowienie filtra w miejscu bez swobodnego dostępu sugeruje, że powinien on być bezobsługowy. Jak będę widzieć filtr z Giulietty to zobaczę w jakim on jest stanie po przebiegu m/w 16kkm. Oba samochody używają Digiteka. Jeżeli okaże się brudny pomimo częstszych zmian oleju niż zalecane to będzie to temat. Inaczej nie ma co się przejmować IMVHO.

    Tak szczerze powiedziawszy nawet wśród użytkowników 1.4 MA (Giulietta, Mito, Bravo, Delta i pewnie jakieś dżipy czy krajzlery) wymiana filtra MA nie jest popularna a silniki raczej robią normalne przebiegi.

    Co do głowicy to zdejmowanie by wymienić filtr jest totalnie bez sensu. Natomiast silnik 2.0 TB ma wtrysk bezpośredni... JTSy (też wtrysk bezpośredni) miały problem z nagarem na zaworach. Przy oleju z biedronki i wymianach w/g zaleceń po 60kkm JTS potrafił nie trzymać parametrów fabrycznych, wtedy trzeba było ściągać głowicę by czyścić (Był też pomysł z wodorowaniem, ale mnie to brzmi jak magnetyzer i nie wiem czy autentycznie taki zabieg był skuteczny). Nie wiem czy to będzie temat w przypadku 2.0 TB, ale jakby był to będzie okazja (choć to też totalnie jest IMVHO bez sensu)
    I coś się zmieniło w tym zakresie?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Co do jakości oleju to zastanawia mnie jeszcze czy 2.0 TB MA jest narażony na LSPI, ale to raczej temat na oddzielny wątek...
    Moim zdaniem jest jak każdy benzynowy silnik turbodoładowany z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Olej powinien mieć obniżoną zawartość związków wapnia i spełniać API SN Plus. Włoskie zalecenia w ogóle tego nie uwzględniają. Amerykańska dywizja FCA prosi o 5w30 API SN Plus dla bliźniaczego silnika w Jeepie Wranglerze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jeep Wrangler 2019 2.0t.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	101.5 KB
ID:	267302

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    takie porównania komplikuje kwestia innych specyfikacji dla paliw w USA, produkowanych z innej ropy. Ale tu nie znam się ogóle, czy Ca+ w oleju to dobrze czy źle.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Nie komplikuje. Poczytaj o LSPI:

    https://www.oronite.com/about/news/l...-ignition.aspx
    https://www.oronite.com/about/news/API-SN-plus.aspx

    W nowych instrukcjach do AR na USA także widnieje już API SN Plus.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia 2020 USA.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	267311
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 23-03-2020 o 17:08

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    W 1,4 MA na szczęście filtrerek wykręcany bez jakichś problemów. Olej wymieniam 1/rok po przebiegu 9-12 tys. Zmieniłem filtr na 60 tys. Stary był czysty, ale i tak założyłem nowy.

    https://allegro.pl/oferta/filtr-olej...RoCBQwQAvD_BwE

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wasze opinie o silnikach z MultiAir
    Utworzone przez jamrozw w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 10:46
  2. Ankieta Auto Swiat
    Utworzone przez Włodek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-04-2014, 22:04
  3. Artukul z Auto swiat, z 2001 o alfie 156 selespeed
    Utworzone przez Krolik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 18:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory