Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Cena używanej Alfa Romeo Giulia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfą Romeo 159
    Postów
    5

    Domyślnie Cena używanej Alfa Romeo Giulia

    Cześć,

    Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem AR 159 z oplowskim 1.8. Jest to moja pierwsza Alfa i po kilku miesiącach jazdy ciężko patrzy mi się na inne marki samochodów (szczególnie na VW xD), z tej uwagi powoli zaczynam rozglądać się za następną (Giulia). Przeglądam już jakiś czas ogłoszenia używanych Giuli z początku produkcji (2016) i nie potrafię zrozumieć fenomenu ich ceny. Mianowicie samochód który rynkowo stanowi konkurencję dla np. BMW serii 3 i jako nowy wg katalogów kosztuje podobnie po 3 latach cenowo mieści się w okolicach BMW serii 5 Mam nadzieję, że to tylko chwilowe zjawisko

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał zatarra Zobacz post
    Cześć,

    Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem AR 159 z oplowskim 1.8. Jest to moja pierwsza Alfa i po kilku miesiącach jazdy ciężko patrzy mi się na inne marki samochodów (szczególnie na VW xD), z tej uwagi powoli zaczynam rozglądać się za następną (Giulia). Przeglądam już jakiś czas ogłoszenia używanych Giuli z początku produkcji (2016) i nie potrafię zrozumieć fenomenu ich ceny. Mianowicie samochód który rynkowo stanowi konkurencję dla np. BMW serii 3 i jako nowy wg katalogów kosztuje podobnie po 3 latach cenowo mieści się w okolicach BMW serii 5 Mam nadzieję, że to tylko chwilowe zjawisko
    Ja odpowiem standardowo prawo rynku cena rynkowa jest relacja popytu do podaży.. jeśli nie będzie chętnych w tej cenie to cena spadnie.. pytanie co dokladnie szukasz.. bo jeszcze musialbys podac jaki przebieg oraz jaki silnik bierzesz pod uwagę.. bo ogólnie z racji nagonki na diesel jest trochę niechęć kupujących do nich.. W sumie w cenie 120k To brały osoby nowe bez przebiegu z salonu z tego rocznika jeszcze nie tak dawno.. wychodzi na to że alfa trzyma cene albo jest na tyle mało ofert ze cena nie spada.. pytanie czy te giulia sie sprzedają czy tak stoją z wystawioną cena moze byc tak ze niedługo te ceny spadną bo trochę więcej bedzie dostępne na rynku.. z tego co kojarze rok 2017 i 2018 były dość dobre jesli chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy.. 3 letnie leasingu będą się wkrótce kończyć wiec rokuje ze wybór moze byc wiekszy i ceny mogą spaść.. bmw jednak seria 3 czy 5 jest płynnie na rynku od wielu wielu lat i w obu tych przypadkach sa juz nowsze generacje dostępne na rynku co napewno tez nie jest bez znaczenia..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Możliwe że jest duży popyt, to pierwszy rocznik w końcu. W zeszłym roku sprzedało się w PL jeśli dobrze pamiętam ok. 350 sztuk Giulii? Wg mnie bardzo mało, nie wiem jak było w poprzednich latach.

    Sprawdź stocki i popoluj na mocno przecenioną nówkę (nawet 2 letnią można trafić), przy takiej cenie używek dopłata nie powinna być duża.

    Możesz się jeszcze wstrzymać, kwestią miesięcy powinien być lifting Giulii a wtedy ceny przedliftingowych mogą jeszcze spaść.
    Ostatnio edytowane przez jml ; 19-07-2019 o 08:50

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    350 szt * 24 dilerów to 1 szt/mc/salon. Finansowo delikatny dramat,biorąc pod uwagę że Stelvio idzie niewiele lepiej, a giulietta i Mito sa wygaszane. Tylko pracownik + czynsz, nawet jeśli salon jest razem z fiatem/Jeepem minimum 10k mc.
    Więc muszą przycinać minimum te 10-15% marży na sztuce - nawet full biedzie sprzed 2-3 lat.

    ps. tak się pozycjonuje w segment premium.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    350 szt * 24 dilerów to 1 szt/mc/salon. Finansowo delikatny dramat,biorąc pod uwagę że Stelvio idzie niewiele lepiej, a giulietta i Mito sa wygaszane. Tylko pracownik + czynsz, nawet jeśli salon jest razem z fiatem/Jeepem minimum 10k mc.
    Więc muszą przycinać minimum te 10-15% marży na sztuce - nawet full biedzie sprzed 2-3 lat.

    ps. tak się pozycjonuje w segment premium.
    No tyle ze zazwyczaj jest to salon obok fiata i niejako przy okazji..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    W 2018r zarejestrowano prawie 1 400 nowych Alfa Romeo, +18% do roku 2017
    Mito - 51
    Gulietta - 354
    Giulia - 371 w tym 18 Giulia Q
    Stelvio - 622
    Dane z premiummoto.pl

    A przecież w tym roku 500+ na pierwsze dziecko to na pewno kupimy więcej

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfą Romeo 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jak widzę golasa (Giulie) w najsłabszym dieslu z 2016 roku z przebiegiem koło 100 tys. za 115 tys. zł to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Na dzień dzisiejszy albo kupujesz nową Giulie albo kupujesz... BMW 3

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    A ile w ogóle wyprodukowali od samego początku wszystkich Giulii? I ile w tym stanowi Q?
    Ktoś wie?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A ile w ogóle wyprodukowali od samego początku wszystkich Giulii? I ile w tym stanowi Q?
    Ktoś wie?
    Statystyki sprzedaży EU/US Giulii można podejrzeć na tej stronie , niestety nie ma wyodrębnionej Q :

    http://carsalesbase.com/european-car...-romeo-giulia/
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #10
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Przymierzam się do sprzedania mojej Giulii, w celu zastąpienia nową w wymarzonej konfiguracji(pakiet Performance ) i bardziej obserwuję ceny na zachodzie, bo na polskim rynku praktycznie nie ma ofert. Ceny Julek podobnych do mojej wyglądają tak: https://bit.ly/2YnCBih - czyli są trochę z kosmosu

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo po lifcie jaka cena?
    Utworzone przez Darknesone w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 00:17
  2. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory