Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: praca silnika 2.0 280km

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie praca silnika 2.0 280km

    Chciałbym zwertyfikować z pozostałymi użytkownikami, moim zdaniem bardzo głośną pracę zimnego silnika zaraz po odpaleniu. Trzeba przyznać że jest dość głośna. Ewidentnie słychać zawory. Olej wymieniłem na motul 8100 eco clean 0w30 acea C2.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,018

    Domyślnie

    To chyba musisz się z kimś spotkać w realu, co może być trudne, bo nie podałeś, skąd jesteś

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Chciałbym zwertyfikować z pozostałymi użytkownikami, moim zdaniem bardzo głośną pracę zimnego silnika zaraz po odpaleniu. Trzeba przyznać że jest dość głośna. Ewidentnie słychać zawory. Olej wymieniłem na motul 8100 eco clean 0w30 acea C2.
    Mi też się wydaje że dość głośno po starcie chodzi, ale tak chyba było od początku.. A jakie masz obroty?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,612

    Domyślnie

    Sorki, ale rozumiem Cię że się nie pokoisz i chciałbyś to skonsultować, ale to trochę bez sensu bo dla jednego to głośno, dla drugiego normalnie. Podstawowa sprawa, praca się jakoś zmieniła? Była wcześniej inna? Wtedy definitywnie coś może być nie tak, ale jak zawsze tak pracował to może tak po prostu ma. Najlepiej jak kolega powyżej napisał by porównać z innym silnikiem, bo tak to chyba nie bardzo

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Chciałbym zwertyfikować z pozostałymi użytkownikami, moim zdaniem bardzo głośną pracę zimnego silnika zaraz po odpaleniu. Trzeba przyznać że jest dość głośna. Ewidentnie słychać zawory. Olej wymieniłem na motul 8100 eco clean 0w30 acea C2.
    Jedź do dowolnego dealera i porównaj z demówką.

    Ogólnie te silniki takie są. Na zimnym najlepiszy jest diesel tam to w ogóle najlepiej się schować do środka i zamknąć szyby.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #6

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Sam miałem taką zagwozdkę szczególnie w okresie zimowym (Giulia Veloce 2.0). Silnik na zimnym nierówno pracował i musiało minąć trochę czasu żeby się wszystko unormowało. Pytałem o to nawet w ASO w Krakowie i Pan mi opowiedział, że to normalne i ten typ tak ma. Mówił że jak dostali pierwsze dostawy samochodów na początku produkcji to mysleli że cała seria jest wadliwa bo każdy silnik im tak pracował na zimnym Także raczej bym się tym nie przejmował i niestety ale zaakceptował tą jedną z nielicznych wad tego samochodu.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Mówił że jak dostali pierwsze dostawy samochodów na początku produkcji to mysleli że cała seria jest wadliwa bo każdy silnik im tak pracował na zimnym Także raczej bym się tym nie przejmował i niestety ale zaakceptował tą jedną z nielicznych wad tego samochodu.
    Ogólnie tak ten model tak ma ale wadliwa seria też była z wypadającym zapłonem. Wiem bo miałem Super 200KM. To dwie różne sprawy
    Jednostka o średniej kulturze ale za to mocna i oszczędna
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Z tym zapłonem jest coś na rzeczy, bo lubi bujnąć silnikiem na zimnym. Ale to chyba nic takiego. Cieszę się niezmiernie, że wróciłem na forum alfa romeo. Użytkownicy alf to chyba lepsi ludzie, zawsze można pogadać, nawet o głupotach.
    Wiem co mówię forum mazdy, fiata, citroena to lipa. Z czego forum japońskiej alfy romeo czyli mazdy to szczyt. Ale nie dziwię się, jak większość producentów zaczyna budowę samochodu od budy, do tego napęd przód, lipny silnik, więc użytkownicy forum mogą być złośliwi i szukać dodatkowych emocji.
    Alfa zaczyna od podwozia co widać.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    E Panie, technologia ! Ja w 15sto letnim 2.0 JTS mam to samo, i jeździ. To chyba nie typ, a marka tak ma

Podobne wątki

  1. Praca silnika
    Utworzone przez szeff w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 08:15
  2. [159] Praca Silnika
    Utworzone przez basti5674 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 14:30
  3. Praca silnika 1,6
    Utworzone przez KeReK w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 22:25
  4. [156] Praca silnika
    Utworzone przez juirzur83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 17:51
  5. Praca silnika 2.0 16V TS
    Utworzone przez Jarencja w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory