Odgrzebuję ten wątek, chociaż mój problem jest nieco inny i nie jestem pewien czy dotyczy on silnika, ECU, czy może raczej skrzyni biegów.

Otóż na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy czterokrotnie zdarzyło mi się, że po pokonaniu dystansu 200-300 kilometrów bez postojów, silnik zaczął samoistnie i gwałtownie wkręcać się na wysokie obroty po zatrzymaniu samochodu i przerzuceniu skrzyni biegów w tryb P. Moją reakcją w każdej z tych sytuacji było zgaszenie silnika w okolicach 5000 rmp, co normalizowało sytuację, tj. po restarcie motor pracował normalnie i wkręcał się na obroty jedynie po dociśnięciu pedału gazu.

Z innych obserwacji:
- po wrzuceniu trybu P, nie byłem w stanie przełączyć skrzyni w tryb D lub R
- na desce rozdzielczej ani razu nie wyświetliła się jakakolwiek kontrolka informująca o problemach z silnikiem czy skrzynią biegów
- w trakcie wczorajszej podróży czułem dodatkowy dziwny opór na pedale hamulca, miałem wrażenie jakby pochodził on z silnika/skrzyni biegów; po zatrzymaniu się na światłach i próbie ruszenia z miejsca silnik ledwo zareagował na dociśnięcie pedał gazu - udało mi się jedynie zjechać do pobliskiej zatoczki autobusowej z prędkością 5-10 km/h (samochód nie chciał bardziej się rozpędzić), gdzie po przełączeniu skrzyni w tryb P silnik zaczął się gwałtownie wkręcać na wysokie obroty

Problem zgłosiłem w ASO podczas pierwszego przeglądu po 15kkm, lecz nie wykryto żadnej usterki. W tym tygodniu zamierzam ponownie odstawić samochód do innego serwisu, może będą bardziej dociekliwi w diagnostyce. Aktualny przebieg Stelvio to 18 kkm.

Przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnych przypadków, ale nie nic nie znalazłem.

Jakieś sugestie z Waszej strony co może być przyczyną takich zachowań silnika?