Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dołożenie keyless

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie Dołożenie keyless

    Witam,

    przekopałem forum, mam nadzieję, że nie pominąłem żadnego wątku.

    Szukam informacji n/t możliwości dołożenia keyless do giulii - czy ktoś próbował takiego zabiegu? Mam namierzony komplet klamek z keylessem - czy oprócz nich + programowania keyless ma jeszcze jakiś inny osprzęt? Czy w MESie są funkcje związane z keylessem - natknął się ktoś?

    Pozdrawiam,

    J

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Nie analizowalem tego (looknalem tylko szybko na schematy), ale sie wypowiem (no bo ja moge).

    W Proxi MESa nie ma obecnie (wersja 4.4) na to zadnego ustawienia aktywacyjnego. pytanie czy potrzebne, zgaduje ze tak. zawsze mozna grzebac w hexie w proxi, ale trzeba wiedziec co i jak zmienic (czyli odrobic zadanie porownujac proxi z wielu aut z podobnym konfigiem bez i z keyless i wyczaic ktore bajty i jak trzeba zmienic).

    Jest osobny schemat do keyless entry, i z tego co widze jest kilka dodatkowych anten w drzwiach, i z tylu, inne klamki to wiadomo.
    Pytanie tez czy sama centralka RFHD jest w innej wersji, czy Twoja obecna da rade. popatrz w ePerze (keyeper.pekidi.com - aktualnosc ok polowy 2017 ale wystarczy przynajmniej do znalezienia roznic po sales code-ach, choc nie bedzie nowszych numerow czesci/zamiennikow). lepiej byloby zeby nie trzeba bylo jej zmieniac, bo nie wiadomo czy z innego auta ruszy - moze byc problem bo w tych autach juz zaczyna sie jednorazowe przypisanie komponentu do VIN auta i nie bardzo wiadomo jak takie rzeczy zresetowac. jest tez ryzyko ze funkcja jest juz zablokowana na stale (tak jak np w radiach Android Auto po pierwszej zmianie juz jest na stale wpisany i tylko chyba jakis magik bylby w stanie zresetowac mozliwosc ponownego ustawienia). takie czasy, coraz trudniej cos zmieniac bo blokuja softwarowo.

    Jak masz klamki to fajnie, tylko tez sprawdz numery, z jakiego rynku pochodza, czy w ePerze nie wyjda jakies niekompatybilnosci (np ze na rynek USA czy Anglie jesli masz z takiego auta nie bylo innych - np zamki/kluczyki w USA sa inne).

    Kolejna sprawa czy masz wszystkie wiazki kompletne - znow wg schematow grzebanie zanim zaczniesz zakupy.

    Jak masz produkcje >=2.2018 to masz SGW które musialbys tez ominac zeby jakiekolwiek proxi zrobic (zapraszam w razie czego do mnie po bypass SGW).

    Schematu nie moge raczej wkleic na forum, ale jak bys bardzo potrzebowal to pomoge znalezc w necie.

    Sam robilem troche mniejszych i wiekszych retrofitow (np xenon w 159 + poziomowanie + spryskiwacze + czujnik poziomu plynu + przednie PDC + B&M, gdzie do wszystkich rzeczy musialem dorabiac swoje wiazki), ale tak na czuja Ci powiem ze raczej chcesz sie wpakowac w duza robote w ktorej jest troche niewiadomych od strony aktywacji mozesz ugrzeznac na niemozliwosci odpalenia tego. z drugiej strony Ci uparci i ryzykanci tylko cos osiagaja, stad na forum juz wiadomo jak pare retrofitow sie ogarnia.
    powodzenia
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za nad wyraz rzeczową odpowiedź. To w zasadzie zamyka sprawę na ten moment - o ile w zakresie elektroniki pewnie byłoby do ogarnięcia, to szukanie różnic w zapisie hexa proxi nie wchodzi w grę, nie mam w tym zakresie ani doświadczenia ani 10ciu giulii, ani wystarczająco dużo czasu. Być może ktoś kiedyś rozpracuje temat.

    Spróbuję przeanalizować kwestię jakiś rozwiązań firm trzecich w zakresie bezkluczykowego dostępu do auta, jeżeli uda mi się wypracować jakieś sensowne wnioski oczywiście się podzielę.

    Na szczęście mam 2017 więc sgw mnie nie dotyczy.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    sgw to zaden problem a porownanie i rozpracowanie roznic pomiedzy zrzutami proxi z podobnie skonigurowanych aut gdzie np znalbys ich dokladna liste opcji to tylko kwestia nakladu czasowego.przegladniecie epera tez tylko czas. ewentualne wiazki (dorabianie) i dolizenie anten tez. problem moze (ale nie musi) byc w mozliwosci zaktywowania tego pomimo wpisania prawidlowego proxi.

    ktos pewnie predzej czy pozniej podejmie proby i moze na ktoryms forum opisze co znalazl lub co mu sie udalo albo nieudalo zrobic.

    ten retrofit jednak wydaje mi sie dosc czaso i kosztochlonny z niemalym ryzykiem niepowodzenia, wiec moze faktycznie lepiej sprobowac dołożyć cos firm trzecich, ewrntualnie wykorzystacyprzerobic np tylko klamki z giulii z keyless entry pod to i podpiac sie gdzies pod linie otwarcia/zamkniecia zamkow z tym rozwiazaniem (kiedys dopasowywalem nieoryginalny alarm do giulietty i podpinalem sie z prostym ukladem posredniczacym pod linie lecace z zamka mastera/kierowcy). bedzie prosciej, taniej i bez ryzyka.

Podobne wątki

  1. Dołożenie ESP/VDC
    Utworzone przez Gooku w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2019, 23:18
  2. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  3. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  4. Dołożenie autoalarmu - AR 159
    Utworzone przez Indigo w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 20:54
  5. [155] dołożenie halogenów
    Utworzone przez luks82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 13:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory