Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 11 z 11

Temat: Zablokowanie działania napędu Q4 na hamowni jednoosiowej

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Samo spiecie nie wystarczy, trzeba race mode albo dyno mode aby wynik wyszedł poprawny. U mnie seria wychodziła 196ps, a po modzie 260ps. Dopiero jak auto weszło w dyno mode wyskoczyło 300 na hamwoni.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    no wiem, dlatego pisze ze spiecie + dyno i/lub race. i to na pewno wystarczy?

    a u Ciebie byla chyba troche inna sprawa, nie masz Q4, czyli pewnie ESP wywalal blad albo przyhamowywal, no to wiadomo, tu wystarczy jednoosiowa i dyno. ciekwe czy race tez by zrobil robote bo niby wylaczony u Ciebie? z drugiej storny w wielu testach Giulii Q byla uwaga ze w trybie race jest wylaczony ale jednak w ekstremalnej sytuacji cos tam jednak moze zainterweniowac - pytanie ile wierzyc tym testom - np bylo wiele w ktorych twierdzili ze w Giulii AT jest skrzynia dwusprzeglowa... albo nazywali ta Giulie QV (juz mi nawet czasem sie myli bo tak czesto zle gdzies ktos okola nazywa Q)

    [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION], dokladnie do takich opisów sie odnosilem, dzieki za wklejenie zródel. no i teraz zagwózdka dla kolegi z pierwszego posta, to w koncu na jednoosiowej da sie to Q4 zhamowac czy nie (jesli wlaczy sie dyno i/lub race, bo to zakladamy jako minimum)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-07-2019 o 14:44
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zablokowanie dostępu do bagażnika w GT
    Utworzone przez Mico w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2018, 11:50
  2. Silnik TS a zablokowanie wariatora?
    Utworzone przez MPPLG w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2017, 23:49
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:30
  4. [33] 33 seria 2 załączanie napędu napędu 4x4
    Utworzone przez dav13 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory