Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Temat: Wyciek z wału korbowego

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Póki co to na zdjęciu jest ledwo zapocone. Kapołu nie ma. Ja bym się 3x zast zanim oddał bym nowe auto do rozbiórki jakimś patałachom.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    To co nie robisz tego wcale ?

    Panowie jaka jest wasza opinia, oddawać czy nie? Myślałem o carserwis warszawa połczyńska. Samochód mam jeszcze w leasingu na 3 lata.. Rocznie robię ok. 25 tys km.

    Na razie obserwuje i nie robie

    Żeby to zrobić trzeba sciągnąć skrzynie
    aby ściągnąć skrzynie trzeba wyciągnąć / wyjechać na ok 30 cm silnikiem do przodu
    aby wyjechać silnikiem do przodu trzeba cały przód zderzak lampy pas przedni chłodnica i klima zawieszeni rozpiąć i wyciągnąć

    Nie wierze aby złożyli idealnie wiec jak nie leje się to tylko bede obserwował

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Póki co to na zdjęciu jest ledwo zapocone. Kapołu nie ma. Ja bym się 3x zast zanim oddał bym nowe auto do rozbiórki jakimś patałachom.
    Kurde, to mam dylemat (osobiście również waham sie przed oddaniem samochodu) jednak z drugiej strony, gwarancja tylko 3 miesiące jeszcze, aktualny przebieg 50k. Właśnie miałem wymieniać olej kiedy to odkryłem.. i na razie wstrzymałem sie z wymiana.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    To po co ta gwarancja? Tak właśnie rodzą się legendy o psujących się autach (nie tylko Alfach). Jest coś do zrobienia, może nie drobnego ale na koszt gwaranta to nie robię bo się boję złej jakości, a po gwarancji sytuacja się pogorszy, olej zacznie się lać (chyba, że liczysz, że się "zamuli osadem" - już też takie coś słyszałem), to nie dość, że będziesz zmuszony to naprawić, to jeszcze zapłacisz i to pewnie nie w serwisie tylko "u Pana Kazia" bo taniej niż w ASO, a kto wie, co jeszcze dojdzie do roboty. W opisie widzę, że masz automat, to chociaż sprzęgła nie zabrudzisz. Ale zrobisz jak uważasz, tylko proszę, odpowiedz na pytanie zadane na początku - jak korzystasz z gwarancji?

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    i jak patrzył koś jeszcze pod swój samochód??

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    ja spojrzę dziś albo jutro - dam znać

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 156-była, Stelvio B-Tech
    Postów
    19

    Domyślnie

    Częsta przypadłość nawet nowych samochodów. Zdarza się , że simering jest wadliwy. Jak jest gwarancja to trzeba to zrobić. Jeżeli olej cieknie z silnika to nie problem bo jest kontrolka i pokaże niski stan. Jeżeli ze skrzyni to jest problem, bo nie ma kontrolki. W większości przypadków cieknie ze skrzyni.

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenek868 Zobacz post
    Na razie obserwuje i nie robie

    Żeby to zrobić trzeba sciągnąć skrzynie
    aby ściągnąć skrzynie trzeba wyciągnąć / wyjechać na ok 30 cm silnikiem do przodu
    aby wyjechać silnikiem do przodu trzeba cały przód zderzak lampy pas przedni chłodnica i klima zawieszeni rozpiąć i wyciągnąć

    Nie wierze aby złożyli idealnie wiec jak nie leje się to tylko bede obserwował
    Wszystko zależy jaką masz perspektywę użytkowania tego samochodu.

    Jeśli za kilka miesięcy kończy się gwarancja, a potem za kolejny rok samochodu się pozbywasz, to ja bym w ogóle tematu nie dotykał. Ale to w ogóle.

    Jeśli za kilka miesięcy kończy się gwarancja, a potem od razu kończy się leasing i się samochodu pozbywasz, to możesz pod koniec gw to zgłosić, niech zrobią, albo olać sprawę.

    Jeśli za kilka miesięcy kończy się gwarancja, a potem chcesz samochód dla siebie zostawić i jeździć nim min. kilka lat, to ja bym poczekał do bliżej końca gwarancji, może coś więcej padnie i za jednym zrzucaniem skrzyni się ogarnie. Albo cała skrzynia np. padnie.

    Tak czy inaczej, w perspektywie 2-3 lat to lepiej takie rzeczy zostawiać i dolewać, niż rozpruwać pół mechaniki samochodu.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Wszystko zależy jaką masz perspektywę użytkowania tego samochodu.

    Jeśli za kilka miesięcy kończy się gwarancja, a potem za kolejny rok samochodu się pozbywasz, to ja bym w ogóle tematu nie dotykał. Ale to w ogóle.

    Jeśli za kilka miesięcy kończy się gwarancja, a potem od razu kończy się leasing i się samochodu pozbywasz, to możesz pod koniec gw to zgłosić, niech zrobią, albo olać sprawę.

    Jeśli za kilka miesięcy kończy się gwarancja, a potem chcesz samochód dla siebie zostawić i jeździć nim min. kilka lat, to ja bym poczekał do bliżej końca gwarancji, może coś więcej padnie i za jednym zrzucaniem skrzyni się ogarnie. Albo cała skrzynia np. padnie.

    Tak czy inaczej, w perspektywie 2-3 lat to lepiej takie rzeczy zostawiać i dolewać, niż rozpruwać pół mechaniki samochodu.
    A co jak za miesiąc wysra uszczelniacz i zalej miejsce postojowe?

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie wiem skąd ten strach przed naprawą. W naszym serwisie, jak jest taka konieczność to wyjmujemy skrzynie, silniki, rozbieramy je i naprawiamy. Zdarza się, że poprawiamy błędy montażowe z fabryki. I w zasadzie zero reklamacji i poprawek. A swoją Giulię już też powierzałem serwisowi (innemu niż sam pracuję) i też nie mam zastrzeżeń.

Podobne wątki

  1. Wyciek z wału korbowego
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 21:34
  2. [155] Nakrętka wału korbowego ts 8v
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 21:42
  3. Uszczelniacz wału korbowego
    Utworzone przez kallimaster w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 10:09
  4. Szlif wału korbowego!
    Utworzone przez Olowek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 09:08
  5. uszczelniacze wału korbowego
    Utworzone przez lukasz4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2007, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory