Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post

    Montaż - w sumie to jedna wielka rzeźba w g..ie, za przeproszeniem.
    I to jest właśnie to czego nie chcę robić - max na co się piszę to zmiana głośników, dodanie niskotonowego w podszybiu nad bagażnikiem gdzie jest fabrycznie jego miejsce, wymiana ew dołożenie wzmaka, na taki/takiego którego da się bezinwazyjnie zamontować.

    Żadnego prucia i wygłuszania całego wnętrza, rzeźby z uchwytami, kondensatorów wielkości małego psa, czy odlewania z żywicy suba, który zajmuje polowe i tak małego już bagażnika, ot nie mój klimat.

    Może inaczej podejdę do tematu - czym się różni faktycznie konfiguracja wersji audio plus od tej podstawowej? Inne głośniki? Wzmacniacz? Może połączenie wzmacniacz z audio plus + jakieś sensowne głośniki ogarnęłoby sprawę na przyzwoitym poziomie?

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=79118]ciafok[/MENTION]
    dodatkowe pytanie. ja mam w Giulii ten średni zestaw audio, ze słabszą wersją wzmacniacza. gra to jakoś ale cudów nie ma. z drugiej strony audiofilem nie jestem. coś bym jednak poprawił. moje doświadczenie jest jakieś tam, ale małe - kiedyś w Lanosie założyłem radio i wzmacniacz do tego zestaw głośników 165mm ze zwrotnicami od Ranibow + dobre kable po całym aucie + wygłuszenie drzwi i nie tylko - było super na mój gust ale dużo roboty. W 159 i Giulietcie natomiast poszedłem w proste rozwiązanie, tylko wygłuszenie przednich drzwi i tylko wymiana wooferów na Audison AP6.5 (wysokosprawne żeby radio bez wzmaka mocnego uciągnęło) + dystans MDF. dużo lepiej niż OEM ale też jakieś cuda to nie były.

    w Giulii najchętniej nie ruszałbym wzmaka, czy wg Ciebie wymiana tylko głośników + trochę wygłuszenia w drzwi zrobiłaby robotę? jakie głośniki byś polecił? trzeba dystanse? tzn czy też głośniki ori są zintegrowane z plastikowym tandeto-dystansem w Giulli? jakieś ograniczenia co do głębokości głośników w drzwi (np w 159 to był problem, stąd audison który miał coś ok 60mm głębokości o ile pamietam - lepsze głośniki nie wchodziły.
    Sorki - co do montażu w Giulii nie będę się wypowiadał - po prostu tego nie wiem. W Stelvio doszły dystanse MDF, całkiem porządne.
    W necie masz właśnie relację Hiszpana, który dołożył wzmacniacz obok fabrycznego radia - może to coś dla Ciebie?
    https://www.alfistas.es/foro-alfista...%A1sico.55363/
    Niestety, nie wiem czy w przypadku Giulii to zadziała 1:1, czy np. nie zabraknie miejsca na wzmacniacz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    I to jest właśnie to czego nie chcę robić - max na co się piszę to zmiana głośników, dodanie niskotonowego w podszybiu nad bagażnikiem gdzie jest fabrycznie jego miejsce, wymiana ew dołożenie wzmaka, na taki/takiego którego da się bezinwazyjnie zamontować.

    Żadnego prucia i wygłuszania całego wnętrza, rzeźby z uchwytami, kondensatorów wielkości małego psa, czy odlewania z żywicy suba, który zajmuje polowe i tak małego już bagażnika, ot nie mój klimat.

    Może inaczej podejdę do tematu - czym się różni faktycznie konfiguracja wersji audio plus od tej podstawowej? Inne głośniki? Wzmacniacz? Może połączenie wzmacniacz z audio plus + jakieś sensowne głośniki ogarnęłoby sprawę na przyzwoitym poziomie?
    Oj tam, nie chcę zniechęcać W sumie też nie planowałem tej całej akcji - zacząłem od głośników (bo głównie szkoda mi było czasu na więcej) - i myślałem na tym skończyć, bo samochód ma jeździć, a nie grać... Ale po ich wymianie jeszcze bardziej zaczął mnie wnerwiać dźwięk - bo wiedziałem, jak to mogłoby grać... No i dalej poszło na tym wnerwie

    Minimum bezwzględne to wymiana głośników. W zależności od tego, jakie zamontujesz - kolejny krok to sub ze wzmacniaczem (jeżeli dałeś jakieś słabsze drzwiowe), albo wzmacniacz do drzwiowych - jeżeli zamontowałeś jakieś lepsze. Górnej granicy dla tej zabawy nie ma

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post

    Minimum bezwzględne to wymiana głośników. W zależności od tego, jakie zamontujesz - kolejny krok to sub ze wzmacniaczem (jeżeli dałeś jakieś słabsze drzwiowe), albo wzmacniacz do drzwiowych - jeżeli zamontowałeś jakieś lepsze. Górnej granicy dla tej zabawy nie ma
    Jakie głośniki byś polecił pod oryginalny wzmak? Czy ktoś ma info czy wzmacniacz od audio+ się czymś różni czy tylko głośniki?

    Pokusiłbym się ewentualnie o montaż suba, jest miejsce, ktoś pisał, że również wiązka (ale i tak będę ciągnął kamerę więc w razie w ten jeden przewód mogę dołożyć).

    Opcja 2 - wymieniam wszystko ja wersję HK, głośniki i wzmak da się skompletować za 2k z rozbitków.
    Ostatnio edytowane przez jakubc ; 28-07-2019 o 10:40

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ja byłem doskonale przygotowany pod każdym względem chociażby dlatego, że - poza wykształceniem (między innymi) elektronicznym - kiedyś pracowałem zawodowo przy projektowaniu wzmacniaczy audio.
    Szczerze podziwiam takich pasjonatów - mi z lutownicą zupełnie nie po drodze, dlatego jestem pełen podziwu kiedy ktoś się decyduje coś ulepszać na własną rękę.
    Wystarczy zerknąć na coś takiego żeby docenić ile pracy to wymaga:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	91.2 KB
ID:	260714
    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    nie wdając się w dyskusje z niektórymi ekspertami tutaj (bo jeżeli LEDy w okolicy zwrotnicy to argument w dyskusji o audio, to ja nie mam więcej pytań...)
    Bez spiny, zgadzam się że to żaden argument. Niektórzy po prostu ładują ledy gdzie popadnie, a to mnie wręcz rozśmieszyło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	260713
    Czasem zwrotnica mieści się w drzwiach (jak u wspomnianego Hiszpana z giuliaforums), a czasem to taki kloc że pozostaje przestrzeń pod fotelem lub w bagażniku.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Spoko.
    Jak pisałem - w trakcie prac miło nie jest:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balagan2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	120.8 KB
ID:	260719Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balagan1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	92.6 KB
ID:	260720

    Efekt końcowy (wzmaki w bagażniku):Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagaznik1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	187.7 KB
ID:	260721

    Ale warto

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Efekt końcowy (wzmaki w bagażniku)
    No nieźle. Ta kratka plastikowa z tyłu wzmaka to rozumiem że nie ma żadnej funkcji i można ją zasłonić?

    Ja jeszcze tylko w kwestii magnesów stosowanych przez Alfę w bazowym i bodajże średnim zestawie audio - poniżej porównanie fabrycznego głośnika z zamiennikiem (tu akurat Focal):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	115.3 KB
ID:	260725

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Wink

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Spoko.
    Jak pisałem - w trakcie prac miło nie jest:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balagan2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	120.8 KB
ID:	260719Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balagan1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	92.6 KB
ID:	260720

    Efekt końcowy (wzmaki w bagażniku):Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagaznik1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	187.7 KB
ID:	260721

    Ale warto
    Ślicznie

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post

    Ja jeszcze tylko w kwestii magnesów stosowanych przez Alfę w bazowym i bodajże średnim zestawie audio - poniżej porównanie fabrycznego głośnika z zamiennikiem (tu akurat Focal):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	115.3 KB
ID:	260725
    A jest w drzwiach miejsce na taki większy magnes?

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    No nieźle. Ta kratka plastikowa z tyłu wzmaka to rozumiem że nie ma żadnej funkcji i można ją zasłonić?

    Ja jeszcze tylko w kwestii magnesów stosowanych przez Alfę w bazowym i bodajże średnim zestawie audio - poniżej porównanie fabrycznego głośnika z zamiennikiem (tu akurat Focal):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	115.3 KB
ID:	260725
    Naturalnie - kratkę można zlikwidować; przynajmniej w mojej wersji wyposażenia (super) nic specjalnego się z tyłu nie kryje.

    A to JM Sub: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sub1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	157.2 KB
ID:	260727

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    A jest w drzwiach miejsce na taki większy magnes?
    U mnie na przód poszły Audio System X165EM EVO - wygooglaj jakie to grubasy. Musiałem tylko kawałeczek plastiku przyciąć w plastiku drzwi (takie "ucho" - uchwyt, do niczego nie wykorzystywany).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Pomierzyłem, pobadałem. Sub w bagażniku (półce) odpada - jednak wystaje dość mocno a kolejna nieformatowość bagażnika to coś czego nie jestem w stanie zaakceptować nawet jeśli giulia w zamian nauczyłaby się latać.

    Mam więc do wykorzystania 4 miejsca na twittery, 4 na niskie/średnie. Oglądałem boczki od wewnątrz i są tam mocowania do srednio-tonowych więc teoretycznie mógłbym wyszarpać tam otwór, ale to chyba przerost formy nad treścią.

    Czy wskazany w pierwszych postach focal to jedyna alternatywa? Mając na uwadze, że to wymiana wyłącznie głośników 2400 wydaje się dość dużo na ten cel.

    Ps jak się dobrać do twitów w podszybiu? Od góry zdejmuje się maskownice czy trzeba pruć całą deskę?

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory