Strona 22 z 55 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #211
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    System nagłośnienia średni.

    Czy w tym systemie sub prawie nie gra znaczy nie słychać go ?
    Po przystawieniu ucha słyszę jakby grał w średnim zakresie częstotliwości do tego bardzo cicho.
    Czy ten zestaw tak gra ?
    W connect nie mam żadnej opcji jego wysterowania.
    Proszę o opinie

  2. #212
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Zależy jak się słucha. Podczas jazdy, przy niskich poziomach nie słychać niskich tonów w ogóle.
    Na postoju, przy ustawieniach "0" pasmo jest zachwiane, w kierunku niskich tonów, góra rozmiękczona, trochę jak z lampy. Źle się tego słucha.
    Ja dałem bas maksymalnie na (-), średnie i wysokie lekko na (+).
    Teraz jakoś gra. Dźwięk stał się wyraźniejszy (wokale).
    Moim zdaniem samochód jest kiepskim miejscem do odsłuchu muzyki.
    Wręcz, nie lubię jak coś gra, bo tylko przeszkadza i rozprasza (no chyba, że gra w nocy, w tle, po cichu, żeby nie zasnąć, podczas wielogodzinnego przelotu do Chorwacji).
    Można popłynąć z kasą, rzeźbić z głośnikami, subem i wytłumieniem a i tak nie osiągnie się dźwięku Hi-Fi z poziomu budżetowego audio domowego.

  3. #213
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Zależy jak się słucha. Podczas jazdy, przy niskich poziomach nie słychać niskich tonów w ogóle.
    Na postoju, przy ustawieniach "0" pasmo jest zachwiane, w kierunku niskich tonów, góra rozmiękczona, trochę jak z lampy. Źle się tego słucha.
    Ja dałem bas maksymalnie na (-), średnie i wysokie lekko na (+).
    Teraz jakoś gra. Dźwięk stał się wyraźniejszy (wokale).
    Moim zdaniem samochód jest kiepskim miejscem do odsłuchu muzyki.
    Wręcz, nie lubię jak coś gra, bo tylko przeszkadza i rozprasza (no chyba, że gra w nocy, w tle, po cichu, żeby nie zasnąć, podczas wielogodzinnego przelotu do Chorwacji).
    Można popłynąć z kasą, rzeźbić z głośnikami, subem i wytłumieniem a i tak nie osiągnie się dźwięku Hi-Fi z poziomu budżetowego audio domowego.
    KAŻDY może mieć swoje zdanie i wysłać je w świat ja mam w aucie dźwięk który w domu tak nie gra a jak byś posłuchał car audio prawdziwego to byś zmienił zdanie oczywiście to są kwoty trochę większe.

  4. #214
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    Nie wiem czego, na czym i w jakich warunkach słuchasz w domu ale mam wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

  5. #215
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    No ale co mają szyby do tego ? Maty mam pod samą górę . Może weszłaby jeszcze 1 mata na 1 drzwi. To dalej mi zostaja 4 maty na tył.
    Za wygłuszenie 1000 za robotę to chyba lekka przesada, z wyjęciem szyb nawet to 1 dzień roboty. chciałbym mieć dniowke 1000pln...

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    U mnie wygłuszenia na zewnętrznej części drzwi nie założono. To błąd bo mi rezonują zamki i klamka przy słuchaniu kilku utworów zwłaszcza gdy głośniej. Wolałbym dopłacić i się nie irytować.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #216
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    DSP 1400, normalna cena. Wiadomo że są droższe. Maty mam na całe drzwi (zostało mi chyba 6 mat jeszcze ), dałem 200.
    No własna robota nic nie kosztuje, jak ktoś nie ma czasu, nie umie, to musi płacić [emoji6]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Bardzo podziwiam tych którzy robią sami ca, próbowałem w mondo - zrobiłem działa, nic nie rezonuje ale ileż na psułem plastików. Nie mam jakości. Stelvio oddałem do zrobienia ale wcześniej nie mieli tego auta, uczyli się na nim. Basser też wtedy nie miał skrzynki pod Sub, wysłaliśmy im mój boczek, przysłali skrzynkę ta nie pasowała, odesłano do poprawy itd. W między czasie przez 1 miesiąc jeździłem bez boczku z subem skrzyniowym, który dostałem na ten okres za free. Wolę oddać komuś z jakością niż dłubać sam...

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #217
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wzmak kupiłeś w jakiejś mega promocji z tego co kojarzę, montaż robiłeś sam, wykleiłeś tylko część przednich drzwi i tylko wewnątrz (mało mat), nie robiłeś tylnych drzwi, to duża różnica w cenie wg tego do czego odniósł się kolega wyżej zapłacenia firmie CA za pracę jeszcze (drzwi przód+tył pełne wygłuszenie za samą robotę to już pod 2k podchodzi).Z tego co kojarzę oktopi dał ok 10k za system do Stelvio (też Audio System ale wyższy model).
    Tak, 10 k brutto razem z matami, obudowa sub, obudową do tweeterow na podszybiu, przewody. Wymienione głośniki tył i przód na Audio System. Wygłuszenie na wewnętrznej części skrzydeł i trochę za głośnikami.
    Następne stelvio oddam komuś kto wygluszy całe drzwi. [emoji120][emoji1]

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #218
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Nie wiem czego, na czym i w jakich warunkach słuchasz w domu ale mam wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
    No właśnie nie wiesz ale jak każdy Polak pisze bo wie lepiej.

  9. #219
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Schweiz
    Auto
    Giulia 2.2 180KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Mam audio HK, nie ma w ogóle basu, a podkręcenie basu w equalizerze pogarsza efekt brzmienia. Przeczytałem cały wątek. Skłaniam sie w kierunku podmiany suba HK na Audio System R609EVO + wzmacniacz hi-input z sygnałem toru audio z kabli po subie HK. Zwrotnicę można przełączyć na 4 Ohmy to może nie trzeba będzie rezystora? Wzmak wystarczy jakiś tańszy? Ew. jaki by warto kupić?

  10. #220
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dopiero buduje w miare wolnego czadu zestaw audio system u siebie wiec z nie doradze jeszcze praktycznie, natomiast cokolwiek bys chcial z audio system to napisz na mojego maila zrovie Ci lepsza cene niz allegro
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory