Strona 27 z 55 PierwszyPierwszy ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #261
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tylko u mnie szkoda miejsca - Giulia to w końcu auto rodzinne, musi zmieścić się bagaż na 2 tyg dla rodziny 2+1, właczając rowerek dzięcięcy, torbę z zabawkami itp. Dajemy radę, ale skrzynka z subem nie pomoże
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #262
    Użytkownik Świeżak Avatar michalosw
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Aktualnie Giulietta była GT i 156
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dokładał ktoś zabudowę bassera do Stelvio? Fabrycznie bez głośnika w bagażniku.
    Wszystko pasuje czy lepiej odpuścić i szukać czegoś innego ?

  3. #263
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalosw Zobacz post
    Dokładał ktoś zabudowę bassera do Stelvio? Fabrycznie bez głośnika w bagażniku.
    Wszystko pasuje czy lepiej odpuścić i szukać czegoś innego ?
    Pasuje i było poszukaj.

  4. #264
    Użytkownik Świeżak Avatar michalosw
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Aktualnie Giulietta była GT i 156
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dzięki. W tym poście był poruszany ten temat czy winnym ?

  5. #265
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalosw Zobacz post
    Dzięki. W tym poście był poruszany ten temat czy winnym ?
    Tutaj bardziej od giuli , był gdzieś watek od stelvio gdzie kolega kupił suba i pokazał zdjęcia. Na aledrogo ten sub mozna kupic.

  6. #266
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Kolego @epsonix jeśli Cię jeszcze szlag nie tafił i nie zlikwidowałeś konta (co zdaje się sygnalizowałeś zamiar) to może dasz radę odpowiedzieć :-)

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (bo najpierw brałem sygnał audio przed ori wzmakiem), ale doszedłem do wniosku że najlepiej będzie sygnał na swój wzmak brać z wyjść ori wzmacniacza
    Czy mógłbyś wyjaśnić po co zmiany proxi w tym wypadku i czemu doszedłęś do takiego wniosku?
    Teoretycznie, wejścia wzmacniacza z reguły wysokoimpedancyjne, podłączone do równolegle do wejść ori wzmaka powinny być dla systemu nie zauważalne. Wtedy rezystory na wyjściu ori żeby udawały głośniki - i teoretycznie wszystko powinno hulać ok bez potrzeby sumatorów? Nie dopatrzyłem jak ten ori wzmak jest podłączony do wyjścia radia, iloma kanałami - czy tutaj właśnie była gówna komplikacja?

    Wzmak, sumator i zwrotnice przednie wylądowały pod podłogą w bagażniku.
    Czemu tak a nie z przodu w okolicy ori wzmaka? Problem z miejscem? Bo elektrycznie to na pierwszy rzut oka pachnie jak komplikowanie sobie roboty, nie?

    PS. Wielkie dzięki za fajny opis Twojej roboty!

    I może jeszcze jakiś komentarz odnośnie stwierdzenia kolegi @ciafoka
    Co do wygłuszania drzwi - w przypadku Stelvio nie jest to konieczne.
    Czy Stelvio ma jakoś fabrycznie odrezonowane/wyklejone blachy w drzwiach w odróżnieniu od Giulii?

  7. #267
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko u mnie szkoda miejsca[...]. Dajemy radę, ale skrzynka z subem nie pomoże
    A propos zachowania miejsca i wsadzenia skrzyni z subem - wrzucałem na FB i wrzucałem u siebie w temacie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	273624305_4695394843889247_6262237748781980163_n(1).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	115.2 KB
ID:	282913

    Mam ciastko i jem ciastko Tylko trochę drogie ciastko

  8. #268
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    A propos zachowania miejsca i wsadzenia skrzyni z subem - wrzucałem na FB i wrzucałem u siebie w temacie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	273624305_4695394843889247_6262237748781980163_n(1).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	115.2 KB
ID:	282913

    Mam ciastko i jem ciastko Tylko trochę drogie ciastko
    Jeździsz z dziura otwarta na narty ,czy bez tego bas przechodzi.

  9. #269
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jeździsz z dziura otwarta na narty ,czy bez tego bas przechodzi.
    Bez tego. Skrzynia pod spodem i głośnik są na tyle pojemne, żeby właśnie napompować bagażnik sedana jak trzeba.

  10. #270
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Kolego @epsonix jeśli Cię jeszcze szlag nie tafił i nie zlikwidowałeś konta (co zdaje się sygnalizowałeś zamiar) to może dasz radę odpowiedzieć :-)


    Czy mógłbyś wyjaśnić po co zmiany proxi w tym wypadku i czemu doszedłęś do takiego wniosku?
    Teoretycznie, wejścia wzmacniacza z reguły wysokoimpedancyjne, podłączone do równolegle do wejść ori wzmaka powinny być dla systemu nie zauważalne. Wtedy rezystory na wyjściu ori żeby udawały głośniki - i teoretycznie wszystko powinno hulać ok bez potrzeby sumatorów? Nie dopatrzyłem jak ten ori wzmak jest podłączony do wyjścia radia, iloma kanałami - czy tutaj właśnie była gówna komplikacja?


    Czemu tak a nie z przodu w okolicy ori wzmaka? Problem z miejscem? Bo elektrycznie to na pierwszy rzut oka pachnie jak komplikowanie sobie roboty, nie?

    PS. Wielkie dzięki za fajny opis Twojej roboty!

    I może jeszcze jakiś komentarz odnośnie stwierdzenia kolegi @ciafoka

    Czy Stelvio ma jakoś fabrycznie odrezonowane/wyklejone blachy w drzwiach w odróżnieniu od Giulii?
    chyba wyjaśniałem w jakiś postach kiedyś. jak masz ori wzmak, to radio wywala na kablach do wzmaka sygnał pełnej amplitudy, więc tam nie możesz podpinać wzmaka innego bo nie poregulujesz głośności. w takich zestawach to wzmak reguluje głośność, balans, eq, a nawet dodaje sygnały ostrzeżeń. da sie w proxi to zmienić (3 bajty), ale tracisz regulację średnich, PDC pika buzzer w liczniku a nie głośniki, do tego jakoś nie uzyskiwałem dobrej jakości (wzmak był juz zamontowany w bagażniku, kable długie w ori wiązce, nieekranowane to i pewnie łapie syfy na niskim poziomie.
    czemu sumatory, bo zestaw głośników jaki kupiłem miał zwrotnice które zamontowałem w bagażniku i na wejście zarotnicy musiałem podać sygnał ze wzmaka dokupionego (4 kanały) z niej wychodzi odobno na tweetery przednie i woofery (tak to jest rozdzielone), niestety wzmak ori ma pocięte pasma na przód i stąd sumowałem a potem stroiłem. odłączyłem za to przedni średniotonowy (z radiem ori mi nie wywwalał błędu, ale od kiedy założyłem polift to czasem wywali, muszę dać rezystor jakiś jak będę miał chwilę), a tylny sub leci z ori wzmaka tylko jest tak wystrojone że jest niższy poziom wg reszty.

    jak widzisz wiele zależy jakie głośniki dajesz i jaki masz zestaw ori w aucie. przy wzmakach albo by trzeba było dać swój z przodu i rzeźbić proxi na jakby basic audio, albo kable dobre na tył puścić ekranowane i też rzeźbić proxi, albo kupić wzmak DSP z większa ilością kanałów i podłączyć go sobie pod wszystkie wyjścia wzmaka, w DSP wystroić/rozdzielić itp. więcej się nie będę rozpisywał, dzisiaj 12h pracy przed kompem, do tego mam uraz oka z przed tygodnia i na jednym widzę przez mgłę - bardzo źle mi się pisze.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory