Strona 28 z 55 PierwszyPierwszy ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #271
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Wybacz ale nie natknąłem się na te Twoje info odnośnie stałej amplitudy na wyjściu radia - teraz to jasne czemu pociągnąłeś z wyjść wzmaka.
    Mam zestaw jak Twój - tzn. tzw. średni. Powód sumatorów też rozumiem jeśli dałeś wzmak 4-kanałowy.
    Tylko nie jarzę jeszcze jednego: w zestawie średnim ori-wzmak jest z gdzieś z tyłu czy z przodu w okolicy radia???
    Jeśli z przodu to czemu nie umieścić obok niego 6-wej wzmaka DSP (czy 4-wej z sumatorami) zamiast ciągnięcia przewodów na tył? Zwrotnice tylne w drzwiach a przednie albo przy wzmaku albo tez w drzwiach (+ krótkie przewody od podszybnego tweetera do przednich drzwi). Jest jakaś wada takiej idei?

    Zdrowia z okiem!

  2. #272
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jestem w alpach, pisze z komórki wiec sie nie rozpisze. Wzmak ori jest z tylu pod lewa tapicerka bagażnika. Wzmak mialem 4 kanalowy kupiony bo tez wczesniej wybralem glosniki na przod z normalnymi zwrotnicami. Tylne glosniki kupilem z montażowymi mini zwrotnicami do montazu w drzwiach tylnych. Zalozenie bylo nie wymieniac zadnych kabli tylko w bagazniku dac wzmak i zwrotnice przod, ori wiazki na kostki przerobic, tak zeby nawet latwo przepiac sie z powrotem gdyby byla potrzeba. Plan zabuzyl sie po rozmontowaniu gdy skumalem ze to nie radio tylko wzmak reguluje w mid/high audio vol/bal itp. zmiany proxi na low nie daly dobrych efektow, stad przepialem sie na wyjscia ori wzmaka. Tu jednak wyszlo ze wy na przod wzmaka maja juz pasma rozezielone woofer/tweeter, stad dokupilem sumator. Btw wczoraj sumator zdechł bez powodu, blad audio i nawet nie swieci dioda, dobrze ze mam istalacje na kostkach, jedno przepiecie i przod znow gra (co w dlugiej trasie sie przydaje- ogarne poprawnie po powrocir)

  3. #273
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Dobra, teraz jasne!
    Zasugerowałem się jakimś opisem z chyba angielskiego forum gdzie gość do zestawu "base" dokładał Kickera z przodu, i myślałem, że w "średnim" ori-wzmak też jest z przodu :-).
    Skoro wzmak z tyłu to wydaje się to do przeróbki tylko łatwiej.
    Dzięki za cenne wskazówki.

  4. #274
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Powodzenia, pochwal sie potem szczegolami roboty, chetnie poczytam. Mozliwe ze swoj obecny wzmak wrzuce do spidera albo giulietty a zamiast sumatora dam wzmak z dsp i wieksza iloscia we/wy

  5. #275
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Nie wiem kiedy się za to wezmę ale dam znać oczywiście.
    Chyba zacznę od samego DSP bo to może kosztowniejsze ale wydaje się łatwiejsze od prucia drzwi. A sama zmiana głośników nie wierzę, że przyniesie rewolucję.
    Rozglądam się za jakimś sensownym i nie grożącym zawałem serca po cenie.

  6. #276
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jakie dsp planujesz? Glosniki, pelne wygluszenie drzwi i wzmak robia robote, bas jest gleboki. Wrzucalem gdzies na forum fotki z was gluszania to sobie poogladaj

  7. #277
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Od czegoś trzeba zacząć więc zacznę od wzmaka, zobaczę jak się zmieniło i pewnie pójdę w głośniki. Gość co wsadzał Kickera twierdził , że osiągnął imponujący efekt już po samej dokładce wzmacniacza. Sam jestem ciekaw.
    Żadnego konkretnego dsp jeszcze nie wybrałem (chwilowo zająłem się AAuto przez AAgateway - już mi działa ale jeszcze nieco upierdliwe jest zestawianie transmisji, chyba muszę apk trochę przerobić).
    Fotki z Twoim wygłuszeniem widziałem, zastanawia mnie czemu ktoś pisał, że w Stelvio nie warto. Jest lepsze niż w Giulii?!

  8. #278
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    W stelvio sa wieksze drzwi do tego sub, ale wygluszyc i tak warto, tez zeby pozbyc sie brzeczen tapicerek. Wzmak wymienic tez. Glosniki, coz jak juz sie rozbiera drzwi to grzech nie wymieniac imho.

    Btw, rano w austri dym pooszedl spod maski https://photos.app.goo.gl/4vg42fJA9RVDFS4H9

    Oringi, mimo ze 15tys km temu byly juz wymieniane... Trche stres kupilem olej na stacji na wszelki wypadek nawet nie bylo 0w30 1l omv 5v30 jedybe 45eur. Nie dolewalem pojechalem, potem na innej stacji kupilem 0w30 kolejna promocja 40eur. Mialem stres bo po aktualizacji poziomu (7 minu na biegu jalowym i to 2x puszczalem) pokazal minimum. Zanim dolalem jeszcze raz sprawdzikem pokazalo max... Laptop mes pokazuje 5.09l. wiec nic bie dolewalem.co za debil pisal aktualizacje poziomu oleju do tego sterownika... Szczesliwie fojechalismy do wloch kolejne 650km. Ech te alfy....
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-03-2022 o 19:49

  9. #279
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Wklej to do wątku o przyszłości Alfy dla przeciwników bagnetów...
    Ten dym to konkretnie z czego? Bo jakoś z filmu nie jestem pewien.

  10. #280
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Chyba oringi z boku bylo mokre. Sprobuje jutro polookac, ale myślę że jest ok na powrót do Polski. W razie czego mam 2 litry oleju i płyn chłodniczy wszystko przepłacone x4 wg cen najdroższych olejów w pl

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory