Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Koleś z Hiszpanii robiący tutoriala pod Stelvio użył bodajże Focal PS 165 V1
    strona producenta
    to chyba najtańszy model z serii profesjonalnej.
    Co do tweeterów, podważa się plastikowe zaślepkiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p16.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	260916Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P18.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	154.4 KB
ID:	260917
    ogólnie polecam zerknąć na tutorial który podlinkowałem wcześniej. Rzeczywiście wycinanie otworów pod średnie tony to sporo roboty,
    a korzyści dźwiękowe chyba nie warte świeczki.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P18.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	154.4 KB
ID:	260917
    ogólnie polecam zerknąć na tutorial który podlinkowałem wcześniej.
    Skoro podpinamy się pod org. wzmacniacz i instalacje po co jest ta dodatkowa zwrotnica? Wywalamy jakąś która była tam wcześniej czy jak?

    Czy do takiego zestawu będę musiał rzeźbić coś z uchwytami/plastikami czy po prostu zamieniam głośniki?

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Skoro podpinamy się pod org. wzmacniacz i instalacje po co jest ta dodatkowa zwrotnica? Wywalamy jakąś która była tam wcześniej czy jak?

    Czy do takiego zestawu będę musiał rzeźbić coś z uchwytami/plastikami czy po prostu zamieniam głośniki?
    Raczej nie rób sam tego bo nie znasz prostych zasad i bez urazy.Lepsze głośniki posiadają zwrotnice które dzielą pasmo wysokie niskie średnie tak w skrócie.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Raczej nie rób sam tego bo nie znasz prostych zasad i bez urazy.Lepsze głośniki posiadają zwrotnice które dzielą pasmo wysokie niskie średnie tak w skrócie.
    Napisałem w pierwszym poście, że temat dla mnie nowy więc bardzo dziękuję za spostrzeżenie i oczywiście będę to robił sam, chociażby po to aby tę wiedzę poszerzyć. Jak nie znasz odpowiedzi to po prostu odpuść sobie pisanie zamiast prawienia morałów.

    Z mojej, skromnej ale jednak wiedzy wynika, że podłączenie typowego twittera bez zwrotnicy spowoduje natychmiastowe uszkodzenie jego membrany - po prostu nie obsłuży on niskich częstotliwości. Nie można zbudować zestawu dwudrożnego bez przynajmniej wycięcia dolnego pasma dla sygnału idącego na głośnik wysokotonowy (w drugą stronę - tj niskotonowy głośnik bez obcięcia pasma będzie działał tylko część mocy przekształci niepotrzebnie w ciepło).

    Dlatego gdzieś to pasmo wycinane być musi - być może we wzmacniaczu (który chyba wszystkie 8 głośników obsługuje niezależnie?) - wtedy podłączanie dodatkowej zwrotnicy może przynieść nieciekawy skutek, albo już przy samym oryginalnym twitterze.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nie sądzę żeby była możliwość wysterowania fabrycznego wzmacniacza inaczej niż poprzez proste ustawienie na wyświetlaczu (bas, tony wysokie, balans) i dlatego zdecydowałem się na podpięcie nowego wzmacniacza (Match M 5DSP jest wielkości paczki papierosów i mieści się bez problemu w każdym kącie).
    Jak będą się zachowywać głośniki podpięte pod urządzenie fabryczne - tego nie wiem. Jednak wpięcie zwrotnic dostarczonych w zestawie nie powinno uszkodzić membran.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    w tanszych zestawach bez zwrotnic jest po prostu odpowiednio dobrany kondensator blokujący przed tweeterem niskie częstotliwości. producenci glosnikow czasem oferuja 2 warianty zestawow dwudroznych tanszy i drozszy, te same glosniki ale pierwszy zestaw ma kondensator a drugi zwrotnice. wiadomo ze lepsze odciecia beda na zwrotnicach, choc tez sa na nich straty mocy dodatkowe.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Napisałem w pierwszym poście, że temat dla mnie nowy więc bardzo dziękuję za spostrzeżenie i oczywiście będę to robił sam, chociażby po to aby tę wiedzę poszerzyć. Jak nie znasz odpowiedzi to po prostu odpuść sobie pisanie zamiast prawienia morałów.

    Z mojej, skromnej ale jednak wiedzy wynika, że podłączenie typowego twittera bez zwrotnicy spowoduje natychmiastowe uszkodzenie jego membrany - po prostu nie obsłuży on niskich częstotliwości. Nie można zbudować zestawu dwudrożnego bez przynajmniej wycięcia dolnego pasma dla sygnału idącego na głośnik wysokotonowy (w drugą stronę - tj niskotonowy głośnik bez obcięcia pasma będzie działał tylko część mocy przekształci niepotrzebnie w ciepło).

    Dlatego gdzieś to pasmo wycinane być musi - być może we wzmacniaczu (który chyba wszystkie 8 głośników obsługuje niezależnie?) - wtedy podłączanie dodatkowej zwrotnicy może przynieść nieciekawy skutek, albo już przy samym oryginalnym twitterze.
    Moral jest taki ze wiem więcej od ciebie bo żyje z tego.Po drugie nie czytasz ze zrozumieniem kolega wymienił wzmacniacz i kupił lepsze głośniki które posiadają zwrotnice.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Panowie spokojnie : )

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    oczywiście będę to robił sam, chociażby po to aby tę wiedzę poszerzyć.
    W razie wu posiadam manual do Giulii (przykład poniżej, info na prv).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podglad1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	52.0 KB
ID:	260951

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    [MENTION=73626]esp[/MENTION]onix - dzięki za wyjaśnienie, jest tak jak mówisz, w bazowym audio dół jest wycięty kondensatorem
    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] - Po pierwsze fakt, że z tego żyjesz nie implikuje Twojej wiedzy w temacie, po drugie to forum to nie konkurs na wiedzę tylko wzajemna pomoc amatorów, a po trzecie sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa "morał". I daj już spokój bo nic nie wnosisz i robisz w tym wątku tylko śmietnik, a ja bym chciał się czegoś dowiedzieć.
    [MENTION=82026]Prosper[/MENTION] - Oczywiście wpięcie zwrotnic nie uszkodzi membrans (może im tylko pomóc ), podpięcie twitterów bez zwrotnic lub kondensatora jak najbardziej. Dzięki wielkie za materiały. Co do wzmacniacza - to kolejne 2200, ponad drugie tyle głośniki focala i robi się z tego 5k - to dla mnie nieco za dużo na temat audio i pewnie odpuszczę. Tym bardziej, że z cytowanego tu włoskiego poradnika, to wpięcie tych głośników to rzeźba - dystanse, docinanie plastików, najlepiej wygłuszenia. Jak pomyśle o tym nakładzie finansowym i pracy - zaczyna mi się podobać dźwięk mojego audio.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Próbował ktoś może do podstawowego audio dołożyć subwoofer w otworze półki bagażnika? Zastanawiam się co da się osiągnąć wykorzystując to miejsce, dokładając wzmacniacz i nie robiąc rewolucji w całej reszcie.

    Inną opcją jest też subwoofer w skrzynce i to na pewno działa dobrze, ale tutaj muszę się zastanowić czy chcę na niego poświęcić miejsce

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory