Strona 30 z 55 PierwszyPierwszy ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #291
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Od tygodnia jestem posiadaczem stelvio w wersji sprint i do tej pory nie mogę wyjść ze ździwienia jaki g.... można wsadzić do auta za takie pieniądze. Miałem do wyboru TI z tamtego roku ze średnim audio (powiedzmy tak: grało to normalnie bez cudów) lub sprinta z tego roku ale z kubełkowymi fotelami oczywiście wybór padł na sprinta. I teraz mam pytania:
    1. Czy serwis (gwarancja) ma jakieś problemy z niefabrycznymi głośnikami?
    2. Próbował ktoś u siebie montaż głośników z allegro niby szykowane do stelvio:

    Głośniki samochodowe dwudrożne Audio System M165 EVO2

    Ground Zero GZIC 165.2SPL Alfa Romeo Stelvio przód

    Planuję wykonać podstawę czyli wymianę wszystkich fabrycznych głośników oraz wsadzenie subwoofera w obudowie bagażnikowej dedykowanej do stelvio ze wzmacniaczem sterowanym sygnałem z tylnych głośników.

  2. #292
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Średnie audio też gra do dupy a Twoje łatwiej przerobic na normalne granie. Przeczytaj wszystko wcześniej.
    Bez dodatkowego wzmacniacza czy dsp pewnie nie będziesz zadowolony. Ja zacząłem od dsp (właśnie czekam na nie), głośniki pewnie po nim.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 14-04-2022 o 09:56

  3. #293
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dokładnie, a i HK brzęczą często maskownice/boczki, wiec też tak sobie
    [MENTION=90979]Raos[/MENTION], IMHO low bym przerabiał tak, w zależności od budżetu i też czy sam robisz masz czas czy zlecasz:
    1.niskobudżetowo - tylko podoklejać maty w drzwi - wersja max to ok 5-6h/drzwi pełne rozebranie, wyklejenie alubutylem poszycia zewnętrznego, wewnętrznego i pianka na boczki (w parę miejsc można dać trochę maty też). ewentualnie jak nie chce Ci się całych drzwi rozbierać, to wyklejać przez otwór głośnika ile wlezie - tak 1/3 powierzchni się da, już coś da.
    2.średniobudżetowo, wygłuszenie i wymienić głośniki - problem że zbyt dobrych to radio nie uciągnie, moze jeszcze typu M165 da rade bo 3ohmowe, może trochę lepiej zagrać. oczywiście w połączeniu z wyklejeniem.
    3.wyżejbudżetowo - głośniki z ciut wyższej półki niż M165 + wzmak (lub wzmak z DSP), kable bym zostawił więc też nie masz co przesadzać z mocą czy mega półką, a głośniki jakieś z montażowymi zwrotnicami. przy base audio to spoko 4 kanałowy wzmak, też nie musi być za duży.

    Osobno sub, szczególnie przy 1 i 2 ważne go dodać, przy 3 może okazać się niepotrzebny (tak jak u mnie, ale to zależy od gustów, rodzaju muzy itp)

    W moim aucie ori miałem zestaw średni i sprawy mi się pokomplikowały bo zanim zainstalowałem i lepiej rozeznałem temat, myślałem że wepnę się z nowym wzmakiem przed ori wzmakiem. wyszło że muszę wpinać się za ori wzmakiem i sumować kanały na przodzie bo sygnały niektóre (PDC/BSM) i wszystkie regulacje (vol/bal/eq/fad) generuje wzmak ori, a on zaś rozdziela pasma na tweeter i woofer przedni na osobnych wyjściach. wzmak był już jednak kupiony (Audio System M50.4) i głośniki (u mnie Audio System HX165SQ EVO2 przód (pełna zwrotnica) i X165EM EVO2 tył). W rezultacie dołożyłem sumator high-low żeby zmontować tweeter+woofer na powrót w jeden kanał, ale przy średnim audio wzmaku nie do końca to mogłem wystroić, choć grało fajnie już o parę klas lepiej niż to co dostałem z fabryki (bas dla mnie głęboki, sub niepotrzebny, czyste wysokie). Teraz jednak zdecydowałem się zrobić to poprawniej i kupiłem DSP Musway M6V3 6 kanałowy - montaż na dniach. Niech wzmak dorównuje klasą głośnikom a i teraz będzie łatwiej wystroić wszystko.

    Ogólnie wzmak M50.4 daje już kopa i nie jest duży, przy 3R głośnikach daje ok 70WRMS co w porównaniu do radia jest ogromnym przeskokiem. Oczywiście jeśli masz większy budżet to jest w czym wybierać jeśli chodzi o lepsze wzmaki, ale raczej trzeba się trzymać małych wzmaków w klasie D, chyba ze chcesz przerabiać wszystkie kable i robić audio np w bagażniku gdzie się to zmieści.

    Wzmak u Ciebie raczej bym widział zamontowany zaraz przy radiu.

  4. #294
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ja zamówiłem chińskie DSP 8-kanałowe za grosze. Cudów po nim nie oczekuję, ale już 10 lat temu Chińczycy potrafili zrobić niezłe radio z DSP grające dla mnie bardzo zadowalająco - więc zobaczymy jak posunęli technologię :-). 270 dolarów nie majątek.
    Jakiś koleś na anglo-forum podniecał się, że samo dołożenie prostego DSP (Kickera) bez dotykania głośników wniosło mu kolosalną zmianę w audio "basic". Jak wyżej, zobaczymy co można z tych głośników wyciągnąć :-). Łatwiej podpiąć DSP niż się babrać z czterema drzwiami (choć zakładam, że pewnie mnie to nie ominie).
    Ciekawostka, jest w klasie AB a jest całkiem mały (i tak będzie w bagażniku swoją drogą z uwagi na zestaw "mid")

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Osobno sub, szczególnie przy 1 i 2 ważne go dodać, przy 3 może okazać się niepotrzebny (tak jak u mnie, ale to zależy od gustów, rodzaju muzy itp)
    Ty miałeś tego fabrycznego pseudo suba, to odpiąłeś go całkowicie tak jak przednie centrum czy zostawileś podpięty pod ori wzmak?

  5. #295
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    niż się babrać z czterema drzwiami (choć zakładam, że pewnie mnie to nie ominie).
    największa motywacją ze wziąłem się za audio było że po 2.5 roku jeżdżenia tapicerka jedna rezonowała przy muzyce a obie potrafiły jak jeździłem z otwartymi klapami wydechu. skoro już wziąłem się za pełne wygłuszanie, kupiłem z zapasem głośniki (najpierw miały być M165) i dodałem wzmak - ta część poszła tak na pałę, bez zbyt dużego przygotowania czy sprawdzenia wcześniej pewnych spraw - przy montażu dopieroo wyszło z tym że vol/bal/eq itp jest robione we wzmaku i koncepcja się jeszze pokomplikowała

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ciekawostka, jest w klasie AB a jest całkiem mały (i tak będzie w bagażniku swoją drogą z uwagi na zestaw "mid")
    co w klasie AB, to DSP? no to ma straty dużo większe niż kl D, czyli się grzeje mocniej, a jak jest małe to tym bardziej problem z odprowadzaniem ciepła i grzeje się wewnątrz jeszcze bardziej. jeśli montaż pod podłogą bagażnika, to i słabe przewietrzanie i grzeje od tłumika mocno, uważałbym i raczej dał gdzie indziej

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ty miałeś tego fabrycznego pseudo suba, to odpiąłeś go całkowicie tak jak przednie centrum czy zostawileś podpięty pod ori wzmak?
    został, ale jest przyciszony wg drzwi wjakimś tam stopniu, głównie jest podłączony anty komunikatowi AUdio Niedostępne i mimo wszystko coś tam dodaje do basu delikatnie, został na próbę, w miarę sie sprawdził wiec nie ruszałem.

  6. #296
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co w klasie AB, to DSP? no to ma straty dużo większe niż kl D, czyli się grzeje mocniej, a jak jest małe to tym bardziej problem z odprowadzaniem ciepła i grzeje się wewnątrz jeszcze bardziej. jeśli montaż pod podłogą bagażnika, to i słabe przewietrzanie i grzeje od tłumika mocno, uważałbym i raczej dał gdzie indziej
    Tak, to DSP ze wzmacniaczem AB. To mocno prawdopodobne, że się będzie grzał nieco mocniej. Z tym, że ja nie z tych u których dach skacze jak muzyki słuchają :-).
    Plan jest nie pod podłogą tylko gdzieś z boku w okolicy oryginalnego. Nie rozbierałem jeszcze niczego ale liczę, że w Stelvio jest tam trochę miejsca.
    Pomijając, że zanim go zamknę za czymkolwiek to pewnie go potestuję chwilę w bagażniku.

  7. #297
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w AB moc max wydzielana nie jest przy max mocy pobieranej przez głośniki gdyż sprawność rośnie (powiedzmy w przedziale 20-55% jeśli rozpatrujemy zakres powiedzmy (bez wyliczeń itp, tak mniej więcej piszę) 10-100% mocy Wy) wraz ze wzrostem mocy wyjściowej, punkt max mocy strat we wzmaku (wydzielanej cieplnej) zatem będzie gdzieś przy niższej mocy wyjściowej i ogólnie będzie się to raczej grzało jeśli to jest małych wymiarów.

    dotknij sobie też blachę w bagażniku po jakimś czasie jazdy jak załadujesz walizkami bagażnik (np wyjazd wakacyjny) - tam robi się dość ciepło i też to uwzględnij - tu bym może Ci sugerował montaż z lewej strony przy ori wzmaku (ja wolałem pod podłogą, ale przy D gdzie sprawność jest ok 90% nie miało to takiego znaczenia, do tego tam i tak montowałem zwrotnice więc mi to pasowało, u Ciebie inaczej.

    wrzucam fotkę jak to u mnie wygladało podczas prac jak to montowałem, dopasowywałem/spinałem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210226_181820.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87.5 KB
ID:	283489

  8. #298
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ja bardziej jestem od cyfrówki niż klas wzmacniaczy, jakoś tak z pamięci mi utkwiło, że w AB przy niskiej mocy sprawność nie jest najgorsza. Ale, że pamięć mam słabą... .
    Dzięki za fotkę. U mnie tak by się chyba nie dało. Ja mam koło dojazdowe a u Ciebie chyba wygląda to na zestaw z kompresorkiem.
    Ale jak pisałem, plan był właśnie przy ori-wzmaku :-) Dzięki za potwierdzenie, że plan nie jest zły!
    Wymiary właśnie sprawdziłem są 220x175x50. Więc nie aż takie bardzo małe jednak! Może to i lepiej w takim układzie (jeśli to gdzieś dam radę upchnąć....).

  9. #299
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    audio to nie moja domena, ale coś tam kumam - moja specjalizacja to projektowanie precyzyjnych torów pomiarowych dla różnych typów sensorów, filtracje analogowe, sampling, filtracje cyfrowe itp, trochę FPGA, do audio mi więc chyba jednak bliżej niż Tobie

    AB jest lepsza sprawnościowo niż A do tego jakość lepsza niż w B a nie tak odległa od A , tak czy siak przy niepełnym wysterowaniu jest różnica napićia zasilania a wy z tranzystora która jest stratą cieplną w tranzystorze. D tu miażdży sprawnościowo AB, ale z tego co wiem od gości co robią z audio, wiele D jednak sieje po aucie (np problem z odbiorem radia), niektórzy też się będą czepiali jakości, stąd i w lepszej klasy sprzęcie raczej spotka się AB. Oczywiście to takie generalizowanie, średniaki A mogą być dużo gorsze od dobrych D itp.

    aaa no tak dojazdówkę masz, faktynie coponiektóre stelvio mają. w stelvio z opowieści niektórych forumowiczów to pod podłogą bagażnija jest jeszcze bardziej gorąco niż w giulii, tym bardziej odpadałaby lokalizacja na wzmak przy klasie AB.

    22x17x50 to taki w miarę już solidny wymiar jak na nie za dużą moc, zamontuj tak żeby było odprowadzenie ciepła przez metal na karoserię i bedzie git. powodzenia, pochwal się jak pomontujesz.

  10. #300
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niektórzy też się będą czepiali jakości, stąd i w lepszej klasy sprzęcie raczej spotka się AB.
    A to oczywiste, jakość CD też jest bezgranicznie do bani w porównaniu do analoga, a wogóle to panie jakie tranzystory, wzmacniacz to tylko lampowy

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pochwal się jak pomontujesz.
    Obowiązkowo!
    Próbuję jeszcze ten cholerny konektor do ori-wzmaka namierzyć żeby kabli nie ciąć na gwarancji ale to chyba prawie niewykonalne (szczególnie że bym potrzebował do tego celu i wtyk i gniazdo).

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory