Strona 6 z 55 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Bitumiczne, butylowe - obie są ciężkie... I są powszechnie używane - pianką drgań nie wygłuszysz.

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    sprzet okolo 10k brutto. w bagazniku jest wszystko ok, barwy materiału są podobne - zona nic nie zauważyła wiec jest git. tweet jest z aluminiowa obudowa i wiekszy głosnik niz zwykle- w slupku mnie przeraza nie tylko koszt ale rozmiar finalnego wykonania. jest jeszcze pare rzeczy do poprawy ale to pozniej - czasami zamek w prawym skrzydle rezonuje. sprzet ma juz rok wiec mogę podpisac sie obiema rekami ze wykonanie i jakosc jest wlasciwa do tego auta
    czy to w ten samochód tak inwestujesz? - "Serwis nie wie co sie stalo i czy to nie powtorzy sie , nikt nic nie wie - i nikt mi nie zwroci zaufania do tego "auta" . Serwis nie wydał auta aby tym jechać, nie wiedzą czy np na autostradzie stanie sie to raz jeszcze - nie mogą dać na to gwarancji. Sprzedać to? a jak sie ktoś zabije? ale jak sprzedać z taką historią w serwisie? czy to jeszcze ma wartość? Naprawa? -Pewnie zrobią dziurę w podłodze i załączą instrukcję od Georga Flinstona jak hamować gdy system wyłączy hamulce .
    Mineło już naprawdę sporo czasu od zdarzenia . Producent miał naprawdę dużo czasu aby zareagować właściwie - tymczasem nic." Taka mała złośliwość co do wyrażania stanowczych opinii.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    czy to w ten samochód tak inwestujesz? - "Serwis nie wie co sie stalo i czy to nie powtorzy sie , nikt nic nie wie - i nikt mi nie zwroci zaufania do tego "auta" . Serwis nie wydał auta aby tym jechać, nie wiedzą czy np na autostradzie stanie sie to raz jeszcze - nie mogą dać na to gwarancji. Sprzedać to? a jak sie ktoś zabije? ale jak sprzedać z taką historią w serwisie? czy to jeszcze ma wartość? Naprawa? -Pewnie zrobią dziurę w podłodze i załączą instrukcję od Georga Flinstona jak hamować gdy system wyłączy hamulce .
    Mineło już naprawdę sporo czasu od zdarzenia . Producent miał naprawdę dużo czasu aby zareagować właściwie - tymczasem nic." Taka mała złośliwość co do wyrażania stanowczych opinii.
    wporzadku nie gniewam się, dobrze ze wiesz o co chodzi z moim autem...jednak gdybys doczytal to wiedziałbyś ze audio zainstalowalem rok temu tj jeszcze przed calym zdarzeniem :-)

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Przepraszam, tego nie doczytałem. Z mojego punktu widzenia inwestowanie w super nagłośnienie jest trochę nie trafione gdyż przy sprzedaży nabywca nie doceni walorów takiego sprzętu.

  5. #55
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Bitumiczne, butylowe - obie są ciężkie... I są powszechnie używane - pianką drgań nie wygłuszysz.
    noo ciekawe rzeczy piszesz - w związku z tym nie mam więcej pytań

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    I dzięki Bogu...

    A w temacie: nawet lżejsze maty butylowe na Alu to ze 3kg/m2. Łatwo policzyć, że na samych drzwiach można kilkanaście kg przykleić. Bitumiczne są jeszcze cięższe...

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Przepraszam, tego nie doczytałem. Z mojego punktu widzenia inwestowanie w super nagłośnienie jest trochę nie trafione gdyż przy sprzedaży nabywca nie doceni walorów takiego sprzętu.
    nie, to auto kupiłem dla siebie a nie dla kogos komu potem sprzedam wiec audio tez jest dla mnie - mysle jeszcze felgach na lato ale to wszystko ... mialem wieksze plany tj wydech , obnizenie i pewnie bym juz to mial od roku.

  8. #58
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    I dzięki Bogu...

    A w temacie: nawet lżejsze maty butylowe na Alu to ze 3kg/m2. Łatwo policzyć, że na samych drzwiach można kilkanaście kg przykleić. Bitumiczne są jeszcze cięższe...
    Odnoszę wrażenie że to Twoja typowa wiedza teoretyczna. Napisałem Ci że od dłuższego czasu profi warsztaty (nie Janusze w garażu aby tanio było) nie stosują do wytłumienia pod audio czy nawet hałasów toczenia szumu wiatru etc mat bitumicznych z racji ich słabych właściwości oraz kłopotów montanowych i w późniejszej eksploatacji to piszesz mi jakieś dyrdymały o masie mat - co ma piernik do wiatraka? nie wiem. Butyl jest do czego innego, a pianka do czego innego i pisanie że wchodzi kilkanaście kg na drzwi to już kompletnie odleciałeś - no chyba że napchasz mat bitumicznych o których tu pisałeś to może ale nie kilkanaście kg! Ja do wygłuszenia używam tylko mat STP AERO Gold i pianek STP od 3- 10mm grubości i nigdy nie dochodzi do tak drastycznego wzrostu masy- nie wszystko się wykleja w drzwiach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    nie, to auto kupiłem dla siebie a nie dla kogos komu potem sprzedam wiec audio tez jest dla mnie - mysle jeszcze felgach na lato ale to wszystko ... mialem wieksze plany tj wydech , obnizenie i pewnie bym juz to mial od roku.
    i tak ma być - ma Tobie sprawiać przyjemnosć i Ciebie cieszyć, a nie zastanawiać się co na to przyszły właściciel.

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś się orientuje czy jeżeli standardowo nie było Subwoofera czy jest poprowadzona do bagażnika wiązka przewodów?

    Wiem że to inna liga ale widziałem na allegro gotowe zestawy z wzmacniaczem za 1 tyś
    allegro.pl/oferta/subwoofer-alfa-romeo-stelvio-excursion-shx-8s4-8498735637

    Albo aktywny montowany w miejsce koła zapasowego:
    allegro.pl/oferta/subwoofer-aktywny-ground-zero-alfa-romeo-stelvio-7274035926

    P.S. nie potrzebuje jakiegoś super dzwięku. Brakuje tylko lekkiego basu w aucie
    Co o tym sądzicie? Czy lepiej wymienić tylko głośniki w drzwiach?

  10. #60
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Kabli nie ma. Najprościej wziąć z radia sygnał (albo z drzwi itp z głośnika) kupić wzmaka z high input i wzbudzaniem sygnałem z głośnika.

    Te ground zero to lipa [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory