Strona 19 z 55 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #181
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czyli mamy ustalone że do aut ze zwykłym audio, bezpośrednio do radia (bez dodawania wzmaka jako prosty/tani update) Audio System M165 powinien przyzwoicie zagrać bo tam system był pod 4Ohmy a AS mają 3.
    ...
    (obecnie myślę nad serią X165 EM EVO2, taką mi gość mocno polecał jak rano do nich dzwoniłem, jako najgłośniej grającą i znacznie lepszej jakości dźwięku niż M165)
    Hej, dzięki za info. Kilka pytań na szybkości. Jak sądzisz jest sens pakować serię X165 do podstawowego systemu czy nie uzyskam lepszego efektu niż przy zmianie na M165?
    Te Audio Systemy to P&P do Giulii/Stelvio (poza kostkami oczywiście) czy trzeba coś podcinać/szlifować?
    Dla głośników w tylnych drzwiach jest też jakaś sensowna alternatywa czy lepiej zostawić tu serię i wymienić sam przód (plus wygłuszenie drzwi oczywiście)?
    Nie chcę nic dokładać, tylko wymiana głośników. Mowa oczywiście o zwykłym/podstawowym systemie bez wzmaka czy suba.

  2. #182
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    wg dystrybutora na polske Audio System (Hornhagen) on polecał właśnie X165 EM EVO2 jako te które najlepiej zagrają zarówno ze zwykłym radiem jak i z zestawem z małym wzmakiem. Czy tak faktycznie jest, okaże się bo wkrótce będę upgradował 2 Giulie, swoją ze srednim audio i znajomego z podstawowym, ale narazie i tak nie mam lepszego typu. Jeśli w podstawowym zagrają za słabo to pewnie dojdzie wzmak, to traktujemy w razie czego jako stage2 lub 3 upgradu (może zdecydujemy najpierw dodać jakiś sub jako stage 2).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #183
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wg dystrybutora na polske Audio System (Hornhagen) on polecał właśnie X165 EM EVO2 jako te które najlepiej zagrają zarówno ze zwykłym radiem jak i z zestawem z małym wzmakiem. Czy tak faktycznie jest, okaże się bo wkrótce będę upgradował 2 Giulie, swoją ze srednim audio i znajomego z podstawowym, ale narazie i tak nie mam lepszego typu. Jeśli w podstawowym zagrają za słabo to pewnie dojdzie wzmak, to traktujemy w razie czego jako stage2 lub 3 upgradu (może zdecydujemy najpierw dodać jakiś sub jako stage 2).
    Miało być budżetowo a widzę już głośniki za 1000 [emoji16]


    Nie wiem czy różnica będzie aż tak wyczuwalna żeby płacić 2x tyle co za m165...
    No ale testujcie.
    Dystrybutor zawsze będzie wciskał to na czym ma największą marzę [emoji6]


    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 24-11-2020 o 09:42

  4. #184
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Panowie,

    ...a ja mam takie głupie pytanie...
    Jak podłączacie akcesoryjne głośniki? Macie jakieś adaptery do wtyczki fabrycznej? Skąd wiecie, który kabel to plus a który minus?)
    Jak podłączysz źle polaryzacje to sypnie od razu błędem audio na wyświetlaczu

  5. #185
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Miało być budżetowo a widzę już głośniki za 1000 [emoji16]


    Nie wiem czy różnica będzie aż tak wyczuwalna żeby płacić 2x tyle co za m165...
    No ale testujcie.
    Dystrybutor zawsze będzie wciskał to na czym ma największą marzę [emoji6]


    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Właśnie bardzo jestem ciekaw efektu bo jeśli nie słychać różnicy...

  6. #186
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    zaryzykuje stwierdzenie ze na ori radiu nie bedzie roznicy...

  7. #187
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wg dystrybutora na polske Audio System (Hornhagen) on polecał właśnie X165 EM EVO2 jako te które najlepiej zagrają zarówno ze zwykłym radiem jak i z zestawem z małym wzmakiem. Czy tak faktycznie jest, okaże się bo wkrótce będę upgradował 2 Giulie, swoją ze srednim audio i znajomego z podstawowym, ale narazie i tak nie mam lepszego typu. Jeśli w podstawowym zagrają za słabo to pewnie dojdzie wzmak, to traktujemy w razie czego jako stage2 lub 3 upgradu (może zdecydujemy najpierw dodać jakiś sub jako stage 2).
    Świetnie, szacun [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] za profesjonalne podejście do świadczonych usług i dzielenie się wiedzą/doświadczeniami na forum!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    zaryzykuje stwierdzenie ze na ori radiu nie bedzie roznicy...
    A to mnie zmartwiłeś...
    Liczyłem że faktycznie budżetowo przynajmniej przód z M165 plus trochę wygłuszenia drzwi da się uzyskać trochę "premium" z seryjnego audio...

  8. #188
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    zaryzykuje stwierdzenie ze na ori radiu nie bedzie roznicy...
    wg mnie tez nie będzie, na jakość dźwięku poza przetwornikiem ma wpływ jednostka , wzmacniacz oraz okablowanie (o wygłuszeniu już nie wspominam bo to jest oczywiste)

    Ten ori wzmak jest niskich lotów oraz słuchanie muzyki z blu lub pena hmm

  9. #189
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Świetnie, szacun [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] za profesjonalne podejście do świadczonych usług i dzielenie się wiedzą/doświadczeniami na forum!

    - - - Updated - - -



    A to mnie zmartwiłeś...
    Liczyłem że faktycznie budżetowo przynajmniej przód z M165 plus trochę wygłuszenia drzwi da się uzyskać trochę "premium" z seryjnego audio...
    Ja mówię że wg mnie nie będzie różnicy między głośnikami za 300 a tymi za 1000pln.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #190
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Zobaczymy co z tego wyjdzie jak [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] potestuje. Fajnie że będzie miał porównanie wprowadzanych zmian na bazie podstawowego i średniego seryjnego audio.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory