Strona 20 z 55 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #191
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ja mówię że wg mnie nie będzie różnicy między głośnikami za 300 a tymi za 1000pln.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Często psychologicznie zapłacenie więcej powoduje, że jesteśmy bardziej zadowoleni z zakupu

  2. #192
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Miało być budżetowo a widzę już głośniki za 1000
    za 800 są wersje EM, normalna seria na ładnie opakowanych zwrotnicach jest za 1000
    no ale to tak jest, tak samo auto kupowałem, najpierw była super z wyprzedaży za 140 po dużej obniżce a skończyło się na przyzwoicie doposażonej Veloce.

    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    Jak podłączysz źle polaryzacje to sypnie od razu błędem audio na wyświetlaczu
    nieee, ale będzie źle grało jeśli pomiesza - wszystkie głośniki (łącznie z tweeterami) muszą być tak samo (ale mogą być na odwrót również)


    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    wg mnie tez nie będzie, na jakość dźwięku poza przetwornikiem ma wpływ jednostka , wzmacniacz oraz okablowanie (o wygłuszeniu już nie wspominam bo to jest oczywiste)

    Ten ori wzmak jest niskich lotów oraz słuchanie muzyki z blu lub pena hmm
    zgoda, chociaż jeśli głośnik jest lepszej jakości, do tego wysoko sprawny (a wg gościa X165 jest bardziej niż M165 a HX165 bardziej niż X) to może ciut poprawić. Inna sprawa że może lepszym rozwiązaniem jakościowo, choć pewnie ciut droższym i wymagającym dodatkowej roboty (kable, montaż, rezystory do pozbycia się błędów ori wzmaka) jest dołożenie dobrego wzmaka a użycie np M165 czy np X165 na przodzie a na tyle M165?


    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ja mówię że wg mnie nie będzie różnicy między głośnikami za 300 a tymi za 1000pln.
    Dusza testował te AUdisony AP165 2R (czyli powiedzmy przedział ok 400zł jeśli z tweeterami) i AS M165, i o ile AUdisony grają głośno, to powiedział że jakość dźwięku słaba, za to AS grały wg niego za cicho na 2R ori średnim wzmaku. I wybierz tu coś...
    Chodził po głowie ten Gladen 2Ohm z wysokim SPL, ale 1150, jakieś Focale też się pojawiły, jeszcze drożej...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Często psychologicznie zapłacenie więcej powoduje, że jesteśmy bardziej zadowoleni z zakupu
    A to może jednak warto brać te droższe haha
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #193
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    W końcu zestaw na pierwsze auto uzgodniony/zamówiony. Oczywiście zrobiło się drożej niż planowałem, ale pomyślałem że jak już robić to coś ciut lepszego.
    Wpadnie 1 zestaw AS HX165SQ EVO2, 1 zestaw AS H165EM EVO2 (celowo 2 różne żeby je trochę móc porównać w jednym aucie - w końcu to ma być auto demo CA 2 zestawów które typuję na standardowe produkty - wiadomo każdy chętnie posłucha zanim podejmie decyzję), maty, pianki, dystanse, przejściówki. Zamówiłem tez miniaturowy wzmak AS 4x100W/50W RMS (2R/4R), czyli przy 3R jakie ma AS da mi 66WRMS (Wg testów w prasie ma więcej). Wzmak założę jeśli będzie za cicho grało, a jak będzie OK, to pójdzie do drugiego auta które też będę wkrótce robił (ze standardowym zestawem).

    Już daję znać, jestem też po rozmowach i możliwe że będę oferował ten sprzęt u siebie w sklepie internetowym, dla kolegów z forum zawsze mogę lepszą cenę dać. Ale dajcie mi jeszcze trochę czasu żebym się z tym ogarnął, z resztą chyba warto poczekać na jakieś efekty/feedback czy posłuchać sobie samemu u mnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #194
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W końcu zestaw na pierwsze auto uzgodniony/zamówiony. Oczywiście zrobiło się drożej niż planowałem, ale pomyślałem że jak już robić to coś ciut lepszego.
    Wpadnie 1 zestaw AS HX165SQ EVO2, 1 zestaw AS H165EM EVO2 (celowo 2 różne żeby je trochę móc porównać w jednym aucie - w końcu to ma być auto demo CA 2 zestawów które typuję na standardowe produkty - wiadomo każdy chętnie posłucha zanim podejmie decyzję), maty, pianki, dystanse, przejściówki. Zamówiłem tez miniaturowy wzmak AS 4x100W/50W RMS (2R/4R), czyli przy 3R jakie ma AS da mi 66WRMS (Wg testów w prasie ma więcej). Wzmak założę jeśli będzie za cicho grało, a jak będzie OK, to pójdzie do drugiego auta które też będę wkrótce robił (ze standardowym zestawem).

    Już daję znać, jestem też po rozmowach i możliwe że będę oferował ten sprzęt u siebie w sklepie internetowym, dla kolegów z forum zawsze mogę lepszą cenę dać. Ale dajcie mi jeszcze trochę czasu żebym się z tym ogarnął, z resztą chyba warto poczekać na jakieś efekty/feedback czy posłuchać sobie samemu u mnie.
    Ja to myślę, że każdy będzie chciał tego posłuchać więc nie odejdzie się bez tour-u po Polsce..., musisz to chłopie jakoś rozplanować)!

  5. #195
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    myślę że raczej będę do siebie ściągał, jakis towar będzie na półce to przy okazji posłuchania i ewentualnie roboty z CA, zrobi się i jakieś retrofity?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #196
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W końcu zestaw na pierwsze auto uzgodniony/zamówiony. Oczywiście zrobiło się drożej niż planowałem, ale pomyślałem że jak już robić to coś ciut lepszego.
    Wpadnie 1 zestaw AS HX165SQ EVO2, 1 zestaw AS H165EM EVO2 (celowo 2 różne żeby je trochę móc porównać w jednym aucie - w końcu to ma być auto demo CA 2 zestawów które typuję na standardowe produkty - wiadomo każdy chętnie posłucha zanim podejmie decyzję), maty, pianki, dystanse, przejściówki. Zamówiłem tez miniaturowy wzmak AS 4x100W/50W RMS (2R/4R), czyli przy 3R jakie ma AS da mi 66WRMS (Wg testów w prasie ma więcej). Wzmak założę jeśli będzie za cicho grało, a jak będzie OK, to pójdzie do drugiego auta które też będę wkrótce robił (ze standardowym zestawem).

    Już daję znać, jestem też po rozmowach i możliwe że będę oferował ten sprzęt u siebie w sklepie internetowym, dla kolegów z forum zawsze mogę lepszą cenę dać. Ale dajcie mi jeszcze trochę czasu żebym się z tym ogarnął, z resztą chyba warto poczekać na jakieś efekty/feedback czy posłuchać sobie samemu u mnie.
    Do standardowego zestawu w drugim aucie też szykujesz głośniki AS HX/X165 czy bardziej budżetowo AS M165? Wzmak już przesądzony czy w razie potrzeby jeśli radio nie obsłuży wystarczająco nowych głośników?

  7. #197
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    do auta ze standardowym audio jeszcze nie podjęliśmy żadnej decyzji. najpierw chcę zobaczyć (a właściwie klient u którego będę robił) jak po wygłuszeniu zagrają XE165SQ i X165EM na tym małym wzmacniaczu z zestawu średniego - nie oszukujmy się, on pewnie ze 20-30% większą moc na kanał niż końcówka ori radia, ale na nim przy zmianie z 2 na 3R obniżamy moc przy danym ustawieniu głośności, za to z radia ori standardowego się teoretycznie podniesie 4R ->3R (pytanie też jak to wpłynie na jakość ori radia). Myślę że wtedy zadecydujemy jak to robimy i będziemy mogli rozdysponować budżet również uwzględniając moją pracę (której na 4 drzwi będzie dużo) i dodatkowe koszty (nawet głupie kołki do tapicerek drzwi zamienniki trzeba wydać 60zł a ori to ponad 300..., maty/pianki to też ze 300zł itp itd szybko pieniądze się wydają).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #198
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Z chęcią podepnę się pod wymianę audio. U mnie jest podstawowy zestaw i na tym zwyczajnie nie da się słuchać muzyki. Jak będziesz już miał jakieś gotowe demo to z chęcią odwiedzę posłuchać czy mi pasuje dźwięk. Ja szukam czegoś z dobrą górą i środkiem, delikatnych i wyraźnych dźwięków Na łupiącym dole w ogóle mi nie zależy. Prawie idealny dźwięk miałem w A4 B8 z B&O.

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Ja również bym się pisał z moim podstawowym seryjnym audio. Obserwuję temat i czekam na wrażenia z odsłuchów. Wiadomo, zainwestować trzeba, a że [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] peofesjonalnie ogarnia tematy to inwestycja bez ryzyka Kwestia jak zagra nowy zestaw i w jaką półkę sprzętową należy pójść żeby to miało sens.
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 30-11-2020 o 00:52

  10. #200
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    do ori radia same glosniki za wiele nie dadzą... czy beda za 300, za 600 czy za 1200, beda graly podobnie, nie oczekujcie cudów. Bez suba tez basu nie będzie.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory