Strona 21 z 55 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #201
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dokładnie jak kolega wyżej napisał, sama wymiana głośników nic nie da. Temat próbowałem ogarnąć w jednej z warszawskich firm zajmujących się montażem car audio. Przerabiali temat na Stelvio z wymianą tylko samych głośników. Wg nich klient nie był zadowolony bo efekt był zbliżony do ori głośników. Należałoby wstawić lepszy wzmacniacz i chociaż najtańszy DSP żeby wydobyć scenę i ustawić wszystko jak należy. Koszt takiej zabawy zaczyna się od 6 tys.zl i jest to mocno średnia półka. Wg nich przyzwoity system to koszt 9-12 tys.zl. Ja sobie odpuściłem

  2. #202
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Dla wersji podstawowej audio przy wyciszonych drzwiach można pokusić się o zostawienie głośników fabrycznych, koniecznie dołożenie suba, podpięcie wszystkiego pod DSP i skalibrowanie sceny
    Dla stelvio z kołem dojazdowym - dedykowana skrzynia basser + 8calowy głośnik (JL 8w3v3-4, Focal P-20F)
    Dla stelvio bez koła - subwoofer aktywny do montażu w muldzie koła zapasowego (JBL BassPro Hub, Pioneer TS-WX61A, MATCH PP 7S-D)

  3. #203
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pedrodelsol Zobacz post
    Dokładnie jak kolega wyżej napisał, sama wymiana głośników nic nie da. Temat próbowałem ogarnąć w jednej z warszawskich firm zajmujących się montażem car audio. Przerabiali temat na Stelvio z wymianą tylko samych głośników. Wg nich klient nie był zadowolony bo efekt był zbliżony do ori głośników. Należałoby wstawić lepszy wzmacniacz i chociaż najtańszy DSP żeby wydobyć scenę i ustawić wszystko jak należy. Koszt takiej zabawy zaczyna się od 6 tys.zl i jest to mocno średnia półka. Wg nich przyzwoity system to koszt 9-12 tys.zl. Ja sobie odpuściłem
    ja mam glosniki z przodu audio system, DSP dalem AWAVE, sub do tego i gra to przyjemnie. a koszty, mniej niz polowa tego co podales jako najtansza opcje

  4. #204
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    ja mam glosniki z przodu audio system, DSP dalem AWAVE, sub do tego i gra to przyjemnie. a koszty, mniej niz polowa tego co podales jako najtansza opcje
    Wzmak kupiłeś w jakiejś mega promocji z tego co kojarzę, montaż robiłeś sam, wykleiłeś tylko część przednich drzwi i tylko wewnątrz (mało mat), nie robiłeś tylnych drzwi, to duża różnica w cenie wg tego do czego odniósł się kolega wyżej zapłacenia firmie CA za pracę jeszcze (drzwi przód+tył pełne wygłuszenie za samą robotę to już pod 2k podchodzi).Z tego co kojarzę oktopi dał ok 10k za system do Stelvio (też Audio System ale wyższy model).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #205
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    DSP 1400, normalna cena. Wiadomo że są droższe. Maty mam na całe drzwi (zostało mi chyba 6 mat jeszcze ), dałem 200.
    No własna robota nic nie kosztuje, jak ktoś nie ma czasu, nie umie, to musi płacić [emoji6]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  6. #206
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kolega podal ceny w warsztacie i pewnie z tylnymi drzwiami. szyb nie wyjmiwakes wiec i mat mniej upchnales. zrobilbys pelny sam za 4k a za prace 2k i wyszloby 6 czyli tak jak kolega podal za system z glosnikami klasy sredniej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #207
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No ale co mają szyby do tego ? Maty mam pod samą górę . Może weszłaby jeszcze 1 mata na 1 drzwi. To dalej mi zostaja 4 maty na tył.
    Za wygłuszenie 1000 za robotę to chyba lekka przesada, z wyjęciem szyb nawet to 1 dzień roboty. chciałbym mieć dniowke 1000pln...

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  8. #208
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kozak, Ty masz zawszse tendencję do upraszczania i nie liczenia całości i to zarówno jak piszemy o kosztach i o czasie, nie tylko w tym wątku. odniosłeś się do oferty na całe auto w zakładzie CA i porównałeś to ze swoim, ale przemilczasz przy porównaniu że zrobiłeś częściowo i własną pracą - wytykam Ci że takie porównanie jest nie fair. w zakładzie CA zdziwiłbym się gdyby nie wygłuszali całych drzwi i również nie robili tylnych - a w takim wypadku dochodza maty i dodatkowe wiele godzin pracy.
    Piszę że pełen system na takich gratach jak Ty masz (AS M165 +sub + DSP), ale łącznie z tylnymi drzwiami i pełnym wygłuszeniem w zakładzie CA to będzie właśnie ok 6k, ale gdybyś Ty robił pełny to będzie ok 4k (a nie połowa jak pisałeś), bo więcej mat na przód wsadzą, dojdą maty na tylne drzwi + głośniki/dystanse tył. Takie małe szczególiki, tyle że wszystko dodaje koszt i czas.

    CO do cen, przecież nie napisałem że jest po 1000 za pracę wygłuszanie pary drzwi, tylko że całość ok 2k ale za 4 drzwi + montaż wzmaka + suba, znów upraszczasz...

    Zrób kilka robót komercyjnie to się szybko nauczysz że drobiazgi dodają wiele godzin pracy i zawsze jakieś dodatkowe materiały - trzeba dobrze liczyć i czas i materiały - nie pomijać w uproszczeniach tematu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #209
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Spoko, wracając do meritum , cudów z samego wygłuszenia i zmiany głośników nie będzie [emoji6] u ciebie jest wzmak więc powinno to lepiej zagrać niż w Basic audio.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #210
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na to liczę, a jak nie to mam miniaturowy wzmak od AS już na stanie. Graty przyszły wczoraj, jeszcze kończę roboty przy Stelvio z USA, ale jak wyjadę to wjeżdżam swoim autem do garażu, poczekam aż się ogrzeje, i biorę się za audio.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory