Strona 34 z 55 PierwszyPierwszy ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #331
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Dzięki. To super bo będę musiał trochę podpinać i pomierzyć i zastanawiałem się czy na koniec wyląduje z tej tylko przyczyny w serwisie czy nie.

  2. #332
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Dzięki. To super bo będę musiał trochę podpinać i pomierzyć i zastanawiałem się czy na koniec wyląduje z tej tylko przyczyny w serwisie czy nie.
    Udzielasz sie tu dosc mocno i chcesz modyfikować audio itp . To trzeba zainwestować w tester tani dobry multieuscan

  3. #333
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację i jest taki plan ale narazie nie chce mi się dobierać do SGW :-). Bo zakładam że bez tego krosa to nawet żadnych głupich błędów nie pokasuję, prawda?
    Poza tym wciąż mam może irracjonalne obawy przed grzebaniem przez OBD na gwarancji. Jak przykładowo skasuję jakiś błąd to zakładam że takie kasowanie też jest w logu sterownika zapisane, a więc bardzo teoretyczny ślad dla gwaranta że ktoś się dotykał do sterownika. Mam paranoję?

  4. #334
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Oczywiście masz rację i jest taki plan ale narazie nie chce mi się dobierać do SGW :-). Bo zakładam że bez tego krosa to nawet żadnych głupich błędów nie pokasuję, prawda?
    Poza tym wciąż mam może irracjonalne obawy przed grzebaniem przez OBD na gwarancji. Jak przykładowo skasuję jakiś błąd to zakładam że takie kasowanie też jest w logu sterownika zapisane, a więc bardzo teoretyczny ślad dla gwaranta że ktoś się dotykał do sterownika. Mam paranoję?
    Masz paranoje wiec po co te dywagacje na temat sprzętu audio itp.

  5. #335
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Bo to co robię z audio to hardware który w każdej chwili mogę odłączyć i przywrócić stan oryginalny bez żadnych widocznych zmian.

  6. #336
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Z chińczykami mam złe doświadczenia, staram się unikać jak ognia, łącznie z zwarciem między kanałami.
    Jest tyle markowych produktów na rynku że nie wiem czy warto bawić się w chińczyki, szczególnie że modyfikacja jest ułamkiem wartości auta, a czasem 1-2 ratami leasingowymi.
    Są pewne z stajni Heinza Fischera, czyli Match, Helix z DSP, czy to Psix, czy M-sixDSP, jest ciekawe GZ z regulacją w jakiej klasie ma grać, nawet Essa ma taniego excursiona, praktycznie każda firma w tej chwili czymś dysponuje, są to przetestowane produkty.
    Co ciekawe systemy Heinza mają być/czy już nawet są montowane seryjnie w KIa i Hyundai, a opcjonalnie w BMW, Mercedesie, i żadnej utraty gwarancji nie ma, PRO-Audio Tychy ciągle modyfikują fabrycznie nowe BMW. Z dedykowaną wiązką są P'N'P a elektronika jest dostosowana do warunków elektroniki auta.

  7. #337
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    To eksperyment za 300 dolarów. 8 kanałowe DSP "markowe" to kilka razy wyższa cena. Jak doświadczenie nie wypali to trudno, niewielka strata.
    Ale miałem już jakieś chińskie radia z dsp i grały luks na 4 głośnikach w porównaniu do Alfy z 10-ma.
    Się okaże.

  8. #338
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zacząłem zabawę z nagłośnieniem w swojej stelvio wybór padł na zestaw głośników (wszystkich) oraz wzmacniacz pięciokanałowy z firmy audio system. Głośniki podłączyłem pod fabryczne przewody, wzmacniacz przez złącze za wzmacniaczem (kostka w kostkę złącze prawdopodobnie jak w bmw) no ale mam pewien problem kanał lewy i prawy przód działa ok ale tył już się gubi. Chodzi mi oto jak ustawiam kanały z panelu alfy, jak jest ustawienie centralne jest wszystko ok.

  9. #339
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Nie kumam w czym problem?

  10. #340
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Pogrzebałem w ustawieniach wzmacniacza i już wszystko ok. Powiem szczerze temat wymiany głośników wygłuszenia stelvio nie jest łatwy, wytłoczki w drzwiach to przekleństwo do oklejania, przerzucałem przewód do wzmacniacza w bagażniku wypinanie plastików progu/słupka tragedia lepiej od razu zakupić rezerwowe spinki. Po mojej operacji jestem zdania że przy wymianie głośników ze wzmacniaczem dorzucanie dodatkowego subwoofera jest zbędne bas z drzwi jest wystarczający. A i sama wymian głośników na fabrycznym wzmacniaczu nie ma sensu.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory