Strona 38 z 55 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #371
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    No tutaj całkowita racja ale to już dyskusja na forum Elektrody :-).
    Ci nie chwalą się oficjalnie żeby robili coś dla kogoś znanego.

  2. #372
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Panowie takie trochę pytanie z zakresu podstaw car-audio...
    Po wsadzeniu DSP i wyżyłowaniu basów z ori głośniczków jednak mi drzwiczki trochę i wibrują i dudnią. I głośniki i blachy wyraźnie się męczą. Czas na dalsze zmiany nadchodzi...
    A pytanie jest takie: na zewnętrzne poszycie pójdzie jakiś butyl z alu. Ale czy dawaliście na nie jeszcze warstwę pianki tłumiącej (przynajmniej tuż za głośnikiem)?
    Bo tak wygląda, że różne szkoły z tego co poczytałem. Jedni, że konieczne a inni, że w samochodówce to nonsens.
    Jeśli to ma znaczenie to planuję wsadzenie którychś Audio System.

  3. #373
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Panowie takie trochę pytanie z zakresu podstaw car-audio...
    Po wsadzeniu DSP i wyżyłowaniu basów z ori głośniczków jednak mi drzwiczki trochę i wibrują i dudnią. I głośniki i blachy wyraźnie się męczą. Czas na dalsze zmiany nadchodzi...
    A pytanie jest takie: na zewnętrzne poszycie pójdzie jakiś butyl z alu. Ale czy dawaliście na nie jeszcze warstwę pianki tłumiącej (przynajmniej tuż za głośnikiem)?
    Bo tak wygląda, że różne szkoły z tego co poczytałem. Jedni, że konieczne a inni, że w samochodówce to nonsens.
    Jeśli to ma znaczenie to planuję wsadzenie którychś Audio System.
    Każdy material inny tłumi inne częstotliwości, wiec więcej tutaj zawsze będzie lepiej.

  4. #374
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Normalnie nawet bym o to nie spytał i zgodził się z Tobą w ciemno. Do momentu gdy parę dni temu trafiłem na jakąś starą dyskusję na jakimś forum gdzie dwóch gości się o to kłóciło, jeden że to niezbędne a drugi, że w car audio to wręcz szkodliwe bo zjada część pasma.
    No i żaden z "wyciszaczy" na YouTube nawet się o tym nie zająknie.
    I przy okazji, czy Stelvio ma jakieś inne (lepsze) wyciszenie w drzwiach niż Giulia, czy identyczne?

  5. #375
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Wsadzenie pianki za głosnik spowoduje, że bas będzie bardziej "ciepły", może też wyciąć wyższe pasma basów. Ja u siebie mam właśnie wklejony kawałek pianki za głośnikiem.

  6. #376
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Dzięki za info. To też wsadzę a jak za dużo wytnie tych wyższych to poprawię je w dsp :-).

  7. #377
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Normalnie nawet bym o to nie spytał i zgodził się z Tobą w ciemno. Do momentu gdy parę dni temu trafiłem na jakąś starą dyskusję na jakimś forum gdzie dwóch gości się o to kłóciło, jeden że to niezbędne a drugi, że w car audio to wręcz szkodliwe bo zjada część pasma.
    No i żaden z "wyciszaczy" na YouTube nawet się o tym nie zająknie.
    I przy okazji, czy Stelvio ma jakieś inne (lepsze) wyciszenie w drzwiach niż Giulia, czy identyczne?
    POLAK na wszystkim sie zna ,kiedyś jak nie było fajnych wygluszaczy w domu po jajkach wytłoczki sie sprawdzały. drzwi to obrazowo jak metalowe wiadro wsadź tam głośnik bez wygłuszenia.

  8. #378
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Nie mówimy o braku czegokolwiek. Butyl na całość to bezdyskusyjne jedno. A dodatkowo gąbka czy pianka na nim to druga sprawa o którą pytałem - chyba już wiem po odpowiedzi p11k.

  9. #379
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Tu masz jedno z moich aut, takie prostsze. Woofery 18cm zasilane po 265W na kanał, nic nie drgnęło ani zabuczało. Tak na marginesie, głośnik przeważnie buczy jak ma mało mocy z wzmacniacza.
    https://goo.gl/photos/AMPgNk8c2JNCaoYu6

    Jakbyś chciał więcej zobaczyć z tłumienia to daj znać.

    P.S. w sobotę dotarła moja nowa "Lady in Red" jak się ogarnę z naprawą przodu, pobawię się z audio.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 01-08-2022 o 21:43

  10. #380
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    O żesz ty q**** :-).
    Dzięki za fotki, super są!
    Najbardziej mi się podobaly te głośniki na przednich słupkach :-). No tego narazie na gwarancji nie popełnię jednak.
    Ok, czyli wszędzie jechałeś z butylem a na to tą gąbkę akustyczną jak rozumiem.
    Napiszesz co to konkretnie za materiały masz przetestowane że Ci się dobrze sprawdziły? Myślałem rzucić stp silver czy gold a na to gladena ale może inna mniej ruska opcja równie dobra czy lepsza?
    Buczenia już nie mam. Spierdzieliłem zasilanie, poprawione i już jest z tym ok. Nie buczy już tylko boczki teraz trochę wibrują pomimo że bas wciąż taki jakiś taki pudełkowy, zupełnie nie głęboki. Magnesik jak 5zl niewiele jednak może...

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory