Strona 39 z 55 PierwszyPierwszy ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #381
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Osobiście nie patrzę na firmę, w 99% to ten sam chińczyk tłucze, potem kwestia marketingu i zapalonych wyznawców. Stosowałem tak samo Dynamat, stp jak zwykła dekare, i jedyne ważne aby nie spływała od temperatury.
    Z ciekawostek powiem że kilkukrotny mistrz pl i eu w nagłośnieniu aut, swoje auto miał zrobione dekarą .

    Na tą chwilę mam zrobione 3 auta swoje, jedno bitmat, drugie GMS a trzecie STP, znaczacych różnic nie widzę, kolejne auto zrobię bitmat i tyle.

    Jedynie zawsze daję mate i za głośnik 2 warstwy, zamykam drzwi - otwory zawsze 2 warstwami, i na to idzie pianka komórkowo zamknięta, ot cała filozofia.
    Ważne żeby zdjęty boczek lekko po przeginać żeby zobaczyć czy nie trzeszczy, ew zniwelować albo gumą albo klejem do szyb, a rączki, panele to co zdejmowalne podkleić pianką albo taśmą parcianą żeby nie trzeszczały.

    Tu masz aktualne córki auto na PSIX
    https://photos.app.goo.gl/tRIPl8u0ZCutQFsF3

    A tutaj mój stary i już nieistniejący projekt z dużym zaangażowaniem Pawła z CASKP
    https://goo.gl/photos/CaZKfikU9H5ueJSx9

    Teraz kończę jedną zabawkę, ale audio właśnie się robi to linku wstawiać nie będę tam grubsza sprawa, w tym półtora roczne odrestaurowanie do najdrobniejszej śrubki.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 02-08-2022 o 11:41

  2. #382
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Jedynie zawsze daję mate i za głośnik 2 warstwy
    Matę butylową i na nią dwie warstwy gąbki tłumiącej?
    Jeśli tak to te dwie warstwy dajesz na całości czy podwójną tylko za głośnikiem na bezpośrednie uderzenie fali?

    Piękne rzeczy robisz, gratulacje, wygląda to imponująco.
    Mówię tu o tych wszystkich tworzonych wszelakich kształtów skrzynkach na głośniki i ich wykończeniu na gotowo. Jak widzę głównie to szkielety z mdf + laminat szklany - kiedyś babrałem się w tym szkutniczo... :-).
    Zajmujesz się tym hobbystycznie dla przyjemności czy zawodowo dla pieniędzy?
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 02-08-2022 o 13:16

  3. #383
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Nie 2 warstwy pianki, matę daje 2 warstwy za głośnik, pianki nie daję, kick robi się taki rozlazły jak dasz piankę za woofer.
    Nagłośnienia robię hobbystycznie, nie wszystko robię sam, z racji czasu nawet się nie opłaca samemu wszystko robić.

  4. #384
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Super te relacje zdjęciowe, pozostaje liczyć na to że "Lady in Red" to giulia i podlinkujesz relacje, może jakiś opis... [emoji3]

    Jeszcze jakby kolega [MENTION=90487]netzmark[/MENTION] jednak skusił się na relacje z swojej instalacji DSP z naciskiem na wersję Basic to byłby komplet [emoji2]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  5. #385
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Super te relacje zdjęciowe, pozostaje liczyć na to że "Lady in Red" to giulia i podlinkujesz relacje, może jakiś opis... [emoji3]

    Jeszcze jakby kolega [MENTION=90487]netzmark[/MENTION] jednak skusił się na relacje z swojej instalacji DSP z naciskiem na wersję Basic to byłby komplet [emoji2]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    no tu nie pomogę bo to Stelvio po wielu latach sedanów nadszedł czas na zabawę w coś wyższego.

  6. #386
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    U mnie też Stelvio i na dodatek audio Mid a nie Basic, a to zmienia całkiem sporo. Inna ilość kanałów (głośników do obsłużenia), inne umiejscowienie dsp, inna też przejściówka - i konektory i pinologia. Innymi słowy moja relacja mało użyteczna. Pomijam kluczowy też fakt, że nie robiłem kompletnie żadnych zdjęć.

  7. #387
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Panowie, wybaczcie, jeśli się to pojawiało, ale Stelvio Veloce z podstawowym audio ( 8 głośników bez suba ) łatwiej rozbudować? Cenowo idzie się w 5-6k zamknąć idąc budżetowo?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #388
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Najłatwiej ze wszystkich.
    Wyciszasz drzwi (materiał ~500/wszystkie), Zmieniasz głośniki (~2000), Opcjonalnie dokładasz DSP (chińskie PUZU za $170 lub "renomowane" w cenie bez limitu).
    Kolejność dyskusyjna. Ja zacząłem od końca tyle że w wersji audio "średniej" która jest bardziej problematyczna.
    I choć nie jest to szczyt pożądania to jest dużo lepiej. Głośniki i drzwi w planie.

  9. #389
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Osobiście zakładając budżet ok 5kzl zrobiłbym tak:

    Tłumienie drzwi, mata, pianka, zgrzewka piwa i sobota w garażu, oraz Match86dsp oraz aktywny sub helixa,
    To się zmieścisz w okolicy 5k zl

    Albo lekko nagiąć budżet do 6k i tak:
    Maty j/w
    Helix M-SIX DSP + M-ONE, oraz Sub 10" w obudowę basera.

    Wtedy front odseparować, tył dać pełne pasmo z filtrem hipass na tweeter, z mOne zasilić suba.

    Jak mówił klasyk - to na początek wystarczy, potem można pomyśleć o zmianie głośników ale baza już będzie poprawna.

    Niestety w car audio najlepsze nawet głośniki nie zagrają lepiej jak najsłabsze jego ogniwo, a w większości aut tym ogniwem jest jednostka, ew. wzmacniacz.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 03-09-2022 o 13:58

  10. #390
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Tomek możesz trochę bardziej rozwinąć myśl?

    "tył dać pełne pasmo z filtrem hipass na tweeter"
    Na tył chcesz rzucić całe pasmo. Z tyłu masz w zestawie "base" woofer + tweeter na wspólnym drucie. To ten hipass to masz na myśli po prostu zwrotnicę tnącą niskie dla tweetera czy co? Założysz hipass w dsp na wspólnego druta to z czego ten woofer ma zagrać? Czy kabel dodatkowy chcesz ciągnąć i wtedy oddzielne wyjścia wzmaka dla woofera i oddzielne dla tweetera?

    No i w tym kontekście co znaczy:
    "Wtedy front odseparować"
    Tam taka sama sytuacja w "base": woofer i tweeter na wspólnym wyjściu wzmacniacza.

    Jakoś się zaplątałem w tym Twoim opisie :-)

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory