Strona 40 z 55 PierwszyPierwszy ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #391
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Dojdę do kompa to się rozpiszę, na razie jeszcze karlovacko limun wciągam po zachodzie słońca

  2. #392
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    No to zaczynamy.

    Mając na myśli cokolwiek z DSP z automatu przyjmuję że każdy głośnik będzie zasilany aktywnie (inaczej dsp nie ma sensu)

    Stąd mając Match86DSP mamy do dyspozycji 8 kanałów wzmacnianych oraz 1 kanał sterujacy np monoblokiem na suba albo aktywnym subem, jednoznaczne jest że :

    do przednich drzwi zasilamy każdy woofer osobno oraz każdy tweeter osobno - tu prosta sprawa gdyż są to głośniki w innych lokalizacjach i (raczej) kable są oddzielne
    tył możemy (zalecane) zasilić też aktywnie, ale wtedy do każdych drzwi dokładamy 1 parę przewodów

    Tym sposobem prosty system 8ch staje nam się zaawansowanym systemem aktywnym, gdzie każde pasmo możemy sobie indywidualnie wysterować, łącznie z tym że wspomniany MATCH ma w opcji przesunięcie czasów tak aby głośniki "uciekły" z tylnych drzwi na przód.
    Ciężko to opisać, ale to tak jak na koncercie, zespół - jak i nagłośnienie mamy z przodu na scenie (desce rozdzielczej) a nie z tyłu za plecami, to i te głośniki możemy "przenieść" na przód , oczywiście z takim sobie efektem, ale już mniej one grają za plecami.

    W przypadku M-SIX DSP mamy do dyspozycji 6 kanałów + 1 sterowanie na monoblok, wtedy front dajemy aktywnie j/w a tył idzie 1 para sygnału w każde drzwi (5 +6) i na tweeterze aby go nie spalić dajemy zwykły filtr 1 rzędu, albo dobry kondensator on 4.3um - myślę że skoro do drzwi wchodzi i tak 1 sygnał, to ten tweeter i tak ma gdzieś wrzucony mały kondensator, ale gdyby nawet to warto dać lepszy, choćby taki za kilkanaście złotych.

    Ja zrobiłbym system budżetowy właśnie na Msix + M0ne, a tylny tweeter nawet bym odciął aby nie grał, wstawia on tylko zamieszanie w dzwięku a jeśli grać będą fronty to i tak pasazerowie z tyłu się nie pokapują że im tweeter nie gra, zresztą od kiedy kto się przejmuje tylnym rzędem.

    Co innego systemy trójdrożne z dodatkowym średniakiem w drzwiach, to zasiliłbym tylko msix na front i ew. mfour na tył + mone na suba - ale myślę że w 99% dołożenie normalnego suba zasilanego monoblokiem w miejsce tej plastikowej wydmuszki + tłumienie drzwi by spokojnie wystarczyło. Wtedy można zdjąć podbicie basu z wooferów w drzwiach (dając im bas na 0) a normalny 10" calowy sub dogra resztę czego braknie, zresztą 16.5cm głośniki w drzwiach to nigdy nie były basowe, to powinien być kickbas - ma kopnąć w łydkę , a bas ma uderzyć w klatę (jak dobrze zestrojony)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	47.9 KB
ID:	284840

    P. S. Jak tu wstawić normalnej wielkości załącznik który podczytujemy pod forum?
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 03-09-2022 o 21:29

  3. #393
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    A no to teraz wszystko jasne :-).
    Tak dokłądnie zrobiłem w swoim zestawie "midi", tyle, że na 8-kanałowym Chińczyku.
    Przednie tweetery to 2x1 kanały (btw: tweetery mają fabrycznie przylutowane kondensatory i grają jak pamiętam od około 6.5kHz)
    Przednie woofery to 2x1 kanały.
    Tylne drzwi to 2x1 kanały i na nich woofery+tweetery (od wzmaka idą przewody tylko po jednym kanale na drzwi, również kondony na tweeterach muszą być z tego co słychać).
    7 kanał to przedni środek (ale bardzo go wyciszyłem)
    8 kanał to suma "wszystkiego" i lowPass -do fabrycznego suba (no mało mam tam mocy ale i głośnik kijowy jest, a na pewno jego obudowa).

    TAK: wciąż wyciszam i wyciszam tylne tweetery w drzwiach bo siedzą blisko ucha kierowcy i mnie wciąż wk***. Chyba faktycznie wycięcie ich na amen by nic nie zaszkodziło jak mówisz :-)

    FYI: w zestawie "base" od wzmaka idą 4 kanały tylko. Nie mam pojęcia gdzie kable idące na przód się rozdwajają na woofer+tweeter.

  4. #394
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Jeśli w BASE są tylko 4 kanały wyjściowe, tzn że najlepiej pociągnąć nową instalacje do głośników i odpuścić te cienkie fabryczne sznurowadła. Koszt nikły a efekty niebo lepsze.

    6.5khz to wysoko cięty tweeter, jak w 3 drogach to i tak wysoko, przy 2 to nawet nie komentuję, i nie chodzi o sam tweeter, ale co musi wyprawiać woofer aby pasmo dociągnąć, jednocześnie ciągnie cały dźwięk w dół.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 04-09-2022 o 09:24

  5. #395
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Gdzieś miałem link z info co tam konkretnie siedzi, jak znajdę to napiszę. Ale jak się bawiłem w dsp to tak mi wyszło że jak filtr był na właśnie ok 6.5k to dopiero jakikolwiek dźwięk zaczął się pojawiać a niżej cisza.

    Kable są cienkie. Ale na gwarancji raczej nie będę niestety pruł...

  6. #396
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    [MENTION=90995]tomek_poznan[/MENTION]

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2320711
    https://www.giuliaforums.com/threads...ditions.48684/

    4.7uF/50V podobno. I tnie tak jak piszą wg moich testów.

  7. #397
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Dzięki za link, jeśli się zabiorę za audio to kable polecą nowe. Fajnie że woofer dość wysoko to w 2 drogi łatwiej pójdzie zestroić, patrzyłem też na bagażnik i muszę jakoś wykombinować przekładkę akumulatora w prawy boczek w tą kieszeń, boczek zrobić na gładko bez wnęki, wtedy miałbym pole manewru, w tej wnęce po akumulatorze wejdą akcesoria, wzmacniacz na zawiasach żeby dostęp pozostał, suba się odleje z kształtu boczka, muszę tylko sprawdzić ile jest miejsca dookoła wnęki, bo na mojego suba potrzebuje ok 28l netto.

  8. #398
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    To chcesz zostawiać oryginalne woofery?

  9. #399
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    To chcesz zostawiać oryginalne woofery?
    Nie, raczej zapakuje to co leży w szafie i nabiera wartości (głównie z spadku złotówki)

    Front :
    Brax ML1 + ML6P

    Tyl pójdzie cały cut-off

    Sub Brax ML10

    Brax DSP z optyką i BT z APT-X

    A zasilanie głośników
    Front Brax Matrix MX4, Sub X2000 Graphic Edition

  10. #400
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Trochę się obiłem jak spadłem z krzesła :-).
    No fakt nie mówiłeś, że to będzie wersja ECO :-).
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 07-09-2022 o 13:04

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory