Strona 41 z 55 PierwszyPierwszy ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #401
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Na Eco musiałbym dokupić klocki, a te mam, w tym DSP od 3 lat leży zapakowany nówka sztuka.

    Ma ktoś schemat radia? ew. wycinek jak jest realizowany sygnał dzwieku, albo na jakim procku jest oparte?

  2. #402
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Kochani, czy kwota 5k za modernizacje bazowego audio w Giulii polifcie to ok cena?
    Poniżej zakres prac i modele :

    - Wzmacniacz Awave A4
    - Głośniki steg MLG65c
    - wyciszenie na matach Stp
    - okablowanie i montaz


    Nie będzie tu suba - gość twierdzi, ze zastosuje niezłe głośniki, które maja mieć niskie tony.
    Iść w to?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #403
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=83818]zalezi[/MENTION] - Wolałbym wykupić abonament do Filharmonii. Samochód służy raczej do jazdy ale przecież wszystko zależy od tego co kto lubi. Zmień w panelu użytkownika "samochód".

  4. #404
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Kochani, czy kwota 5k za modernizacje bazowego audio w Giulii polifcie to ok cena?
    Poniżej zakres prac i modele :

    - Wzmacniacz Awave A4
    - Głośniki steg MLG65c
    - wyciszenie na matach Stp
    - okablowanie i montaz


    Nie będzie tu suba - gość twierdzi, ze zastosuje niezłe głośniki, które maja mieć niskie tony.
    Iść w to?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zakładam że masz podstawowe audio 8 głośnikowe?
    Jeśli tak to potrzeba dodać rezystory mocy pewnie typu ~15Ohm powinno wystarczyć jako dodatek do obciązenia wejściami high imput Awave-a, inaczej będzie waliło radio komunikatami - akurat konfig basic audio gdzie to radio bada czy są obciążenia jest bardziej wrażliwy na brak spodziewanych 4Ohm impedancji (niż konfigi mid/high ampy są OK z obciązeniem wzmakiem high input, choc szczególnie z HK trzeba wybrać wzmak który raczej ma wyższy zakres napięć).

    Tu przód będzie robił czy też tył? Nie znam stawek w firmach car audio, mi na drzwi schodziło po ok 6h drzwi rozbierasz praktycznie wszystko szyby/klamki itp tylko nie prowadnice szyb żeby wyjąć cały zespół/panel/zamki ito + wyklejenie wewątrz, potem wyklejanie na zewnątrz, ja wyklejałem matami częściowo boczek doszła też pianka na to na boczku. Wiadomo dystanse, tu dziurka tam też ładnie obkleić matą. Wzmak/kable/rezystory też trochę zejdzie.

    Co do wzmaka to nie wiem czy mimo wszystko nie za małej mocy. Tej klasy/mocy wzmak miałem 4x50W@4R a głośniki dałem 3Ohm przód/tył (wtedy ten wzmaka dawał 4x67Wrms) i grało to niby lepiej niż fabryka, ale dopiero po zmianie na wzmak mocniejszy wyższej klasy Musway M6v3 6x70W@4R różnica była duża.


    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    @zalezi - Wolałbym wykupić abonament do Filharmonii. Samochód służy raczej do jazdy ale przecież wszystko zależy od tego co kto lubi. Zmień w panelu użytkownika "samochód".
    Tylko w przypadku fabrycznego audio po jakimś czasie tu tapicerka brzęczy innym razem głośnik przy niektórych basach. AUtem się jeździ na codzień i słabe audio to chyba dla większości jednak mniejszy lub większy dyskomfort.

  5. #405
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    rozbierasz praktycznie wszystko szyby/klamki itp tylko nie prowadnice szyb żeby wyjąć cały zespół/panel/zamki ito
    Wyciągaleś szyby bez wyciągania prowadnic szyb?
    Właśnie się przymierzam i tak myślę czy okleić co się da przez dziury głośników czy rozbierać to wszystko (co mnie trochę przeraża).

  6. #406
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wyciągaleś szyby bez wyciągania prowadnic szyb?
    Właśnie się przymierzam i tak myślę czy okleić co się da przez dziury głośników czy rozbierać to wszystko (co mnie trochę przeraża).
    Prowadnic nie wyciągasz tylko cały plastyk który przykrywa drzwi wcześniej szybe wyjmujesz.

  7. #407
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Ja powiem tylko tyle, jeśli montażysta twierdzi że stosuje dobre głośniki 6.5 calowe które z 50w cyfry są w stanie zreprodukować pasmo 20 do 53Hz, to.. zmień warsztat.

    6.5" głośniki to kickbasy ich zadaniem jest kick a nie bas.

  8. #408
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Zmiana audio

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Ja powiem tylko tyle, jeśli montażysta twierdzi że stosuje dobre głośniki 6.5 calowe które z 50w cyfry są w stanie zreprodukować pasmo 20 do 53Hz, to.. zmień warsztat.

    6.5" głośniki to kickbasy ich zadaniem jest kick a nie bas.
    Tomek i [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], co byście zrobili na moim miejscu? Pomóżcie proszę, warsztat zmienię. Co należy zrobić/kupić, aby w niedużych pieniądzach grało całkiem ok z niezłym dołem?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zalezi ; 01-10-2022 o 20:33

  9. #409
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wyciągaleś szyby bez wyciągania prowadnic szyb?
    Właśnie się przymierzam i tak myślę czy okleić co się da przez dziury głośników czy rozbierać to wszystko (co mnie trochę przeraża).
    w przednich wyciągałem szybę, prowadnic nie ruszasz. w tylnych szybę po odkręceniu przez otwory/zaślepki gumwe do góry i taśmą szeroką przykleiłem bo szkoda wyjmować paneli zewnętrznych ozdobnych i ruszać małą szybkę. pisałem o tym chyba tu na forum pewnie jakoś na początku 2021r jak zrobiłem, na pewno więcej pisałem i wklejałem na facebooku Giulia/Stelvio Polska czy jak ta grupa się nazywa.

    przez dziury niewiele wykleisz, może 1/4 powierzchni.


    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    6.5" głośniki to kickbasy ich zadaniem jest kick a nie bas.
    e tam, to też nie będzie nigdy sala koncertowa. u mnie basu nie brakuje, ale mam zrobione drzwi przednie i tylne, do tego jest jeszcze ori "sub" 6x9" zestawu mid.


    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Tomek i @epsonix, co byście zrobili na moim miejscu? Pomóżcie proszę, warsztat zmienię. Co należy zrobić/kupić, aby w niedużych pieniądzach grało całkiem ok z niezłym dołem?
    jeśli zależy Ci na dole bardzo wyraźnym to najprościej mały sub dać, szczególnie jeśli robisz tylko przednie drzwi - można coś wrzucić pod fotel albo do bagażnika - tu jeśli masz audio basic wykręcić zaślepkę głośnika 6x9 na środku półki i wymienić pokrywę półki - pewnie coś za grosz wyrwiesz z alledrogo z rozbitka.

    Co do warsztatu nie wypowiadam się, nie znam cen, nie wiem co planowali zrobić bo nie odpisałeś i ewentualnie jeśli nie policzyli rezystorów/montażu to ile by dodali

  10. #410
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Wytłum drzwi, daj prosty system 2 drozny (im mniej wat tym wystarczy słabszy wzmacniacz), dodaj suba nawet 20cm, wzmacniacz do tego i dsp

    Na allegro masz DSP mini Helixa za 1200zł, do tego poszukaj 6 kanałowy (ew. 4+mono, 5) wzmacniacz, system 2 drozny i maty i sub + skrzynka bassera, nowych w cenie do 5k nie dostaniesz, ale z odrobiną finezji da się ogarnąć na używanych a na pewno jakościowych klockach.

    Musisz jedynie pamietać że to system 2 drogi + sub , czyli tył masz albo z radia albo wyłączony.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory