Strona 43 z 55 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #421
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Masz zamiar sam dłubać obudowę ? Ja raczej brałbym pod uwagę gotową skzynię na suba z oferty Bassera: https://sklep.basser.pl/pl/obudowy-f...ubwoofera.html

    Ona jest na głośnik 8" i taki co max potrzebuje 9l, można wypełnić wnękę wełną/watą wtedy mógłbyś kupić głośnik który zagra w 12l, ale kazdy inny będzie się dusić.

    Zobacz lepiej Helix K8W - on ma 8 cali i potrzebuje 9l, jest 2 ohmowy i 2 x 2ohm wiec masz różne konfiguracje, a i kosztuje połowę tamtej kwoty, w 1000 to masz z obudową pasujacą w boczek
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 01-10-2022 o 22:53

  2. #422
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Super zdjęcia!
    Apropos wygluszenia sufitu to w Stelvio chyba nic tam nie ma, jak pada deszcz to mam wrażenie jakby mi krople niemal prosto w mózg waliły...

  3. #423
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Super zdjęcia!
    Dzięki.

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Apropos wygluszenia sufitu to w Stelvio chyba nic tam nie ma, jak pada deszcz to mam wrażenie jakby mi krople niemal prosto w mózg waliły...
    Tak ma większość aut, ew. kawałek maty na środku żeby nie dzwoniło, ja mam szybę na całym dachu więc nic już nie wykombinuję .

    Zawsze też bawiło mnie to jak ludzie wyklejali na maxa podłogę - zwało się to "na beton" po tym jak jeden zawodnik wylał beton na podłogę w golfie żeby usztywnić kastę, a sufit zostawiali goły, jakby ktoś miał uszy w stopach a nie w głowie

  4. #424
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Zmiana audio

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Masz zamiar sam dłubać obudowę ? Ja raczej brałbym pod uwagę gotową skzynię na suba z oferty Bassera: https://sklep.basser.pl/pl/obudowy-f...ubwoofera.html

    Ona jest na głośnik 8" i taki co max potrzebuje 9l, można wypełnić wnękę wełną/watą wtedy mógłbyś kupić głośnik który zagra w 12l, ale kazdy inny będzie się dusić.

    Zobacz lepiej Helix K8W - on ma 8 cali i potrzebuje 9l, jest 2 ohmowy i 2 x 2ohm wiec masz różne konfiguracje, a i kosztuje połowę tamtej kwoty, w 1000 to masz z obudową pasujacą w boczek
    Dziękuje, ta skrzynka pasuje tez do Giulii? Bo podoba mi się ta koncepcja. Siadłby Helix K10W - niewiele droższy, nie będzie kłopoty z doborem skrzynki wtedy?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zalezi ; 01-10-2022 o 23:06

  5. #425
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Tomek a w ramach ulepszania fabrycznego suba to co myślisz o tworzywowej oryginalnej obudowie?? Do zmielenia i zastąpienia czymś sztywniejszym, czy też wyklejenie tego plastiku od środka, plus jakaś piana/wełna/gąbka (nie wiem czy coś tam wogole jest czy nic) - ma szansę dać nadzieję na lepszą efektywność. Sam głośnik też nie wiem co sobą reprezentuje, kurde muszę go wyciągnąć i to wszystko obejrzeć od środka.

  6. #426
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    A czekaj, teraz załapałem, Ty masz Giulię, to wtedy zwykła prosta skrzynka może być i głośnik jaki sobie wybierzesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tomek a w ramach ulepszania fabrycznego suba to co myślisz o tworzywowej oryginalnej obudowie?? Do zmielenia i zastąpienia czymś sztywniejszym, czy też wyklejenie tego plastiku od środka, plus jakaś piana/wełna/gąbka (nie wiem czy coś tam wogole jest czy nic) - ma szansę dać nadzieję na lepszą efektywność. Sam głośnik też nie wiem co sobą reprezentuje, kurde muszę go wyciągnąć i to wszystko obejrzeć od środka.
    Szczerze ? możesz go wykleić matą ale tylko troszkę mniej bedzie dudnić, to mały papierzak i żeby wykrzesać z niego bas ma podbite pasmo, ja bym się w to nie bawił, jeśli już słyszysz jego braki - to już wiele nie pomoże, możesz kupić skrzynie bassera i dać 8" ale jakąś lekką pod ten wzmacniacz co masz, albo dodać jakieś proste mono do zasilenia suba. Teraz są dostępne mocne małe cyfrówki i spokojnie suba ogarną.

  7. #427
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Wolałbym nie ruszać tej obudowy ze względu na tematy gwarancyjne i pozory na pierwszy rzut oka że wszystko wygląda bezingerencyjnie :⁠-⁠).
    Może zacznę od wyklejenia, helix 8" plus jakiś mono-wzmak jeśli ten mój nie wyrobi. Mam tam 2 wyjścia 2omowe nie wykorzystane to może starczą na początek. Ale to i tak pewnie po drzwiach. Dzięki za rady!

  8. #428
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    A może od razu wziąć 8 kanałowy wzmacniacz z DSP?

    https://www.audiosklep.pl/esx-qe808-dsp-p5667

    I wtedy zostawiamy fabryczne głośniki, wytłumienie wszystkich drzwi, do tego jednak sub Helix K 12W (30cm) z półką. Zgra się to?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #429
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    A może od razu wziąć 8 kanałowy wzmacniacz z DSP?

    https://www.audiosklep.pl/esx-qe808-dsp-p5667

    I wtedy zostawiamy fabryczne głośniki, wytłumienie wszystkich drzwi, do tego jednak sub Helix K 12W (30cm) z półką. Zgra się to?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Najlepszy pomysł na początek audio tylko fachowca z dobrym słuchem zeby to zgrał.

  10. #430
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Zmiana audio

    Warsztat mi proponuje poniższa wycenę, cytuje :


    Subwoofer 12” Ok, ale pamiętaj, że trzeba go odpowiednio zasilić. Do tego musi być wzmacniacz min. 300 watt RMS (na sam subwoofer).

    Najtańszy wzmacniacz z DSP, który sobie z tym w miarę poradzi to Awave DSP 4.1v4 (cztery kanały + oddzielne wyjście na sub)
    kosztuje 2299 zł brutto.
    Do tego sterownik 499 zł brutto.
    Do tego wyciszenie 1400 zł brutto.
    Do tego głośniki na przód ze Stega - 849 zł brutto
    Do tego okablowanie, montaż i strojenie - 1200 zł brutto
    Do tego subwoofer ARC Audio 12” w skrzyni dedykowanej to 1450 zł brutto

    Całość netto z montażem: 6200 zł



    Jak dla mnie za drogo, musze się w 5k zmieścić.
    Może ten wzmak z DSP lepszy ( mocniejszy ) dać, samego suba 25cm w skrzyni, wygłuszenie drzwi i voilla? Ten sterownik za 500 zł jest niezbędny?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory