Strona 47 z 55 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #461
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia 2.0 280 Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    a nie trzyma prowadzenie osłony zamka?

    Podnieś lekko prawą stronę aby panel wyskoczył z bolca prowadzącego (ma takie nacięcie aby siadło na blasze drzwi) wtedy przesuń ok 1cm - tyle ile się da w prawo i lewą stronę przy zamku odchyl na grubość śrubokręta, jak sobie zaświecisz latarką zobaczysz że trzyma osłona zamka, wsadź płaski śrubokręt między panel a to prowadzenie i puści, najpierw górna część potem 15cm niżej dolna to samo.



    ten biały element trzyma panel drzwi, ja miałem to we frontowych drzwiach - ale może z tyłu jest podobnie ?
    Tak! Tylny troche inaczej wygląda, nie ma 15cm a pewnie z 5cm. Tak jak mówisz, tak robię ale siedzi mocno. Włożyłem śrubokręt, strzeliło, wtedy panel wychodzi bez zamka, ale zawsze jest wrażenie jakby zaraz miały pęknąć te zatrzaski (między panelem a plastikiem białym zamka). Wtedy, w sumie nie potrzeba demontować klamki, odkręcać zamka etc.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=91242]michaj96[/MENTION] nie pamiętam bo 2 lata temu robiłem audio przód i tył u siebie, już ale poza zdemontowaniem klamki ja odkręcałem zamki a potem ciach wszystko wychodziło jakos. bez wprawy ogarnąłem to i u Ciebie powinno pójść. powodzenia
    Nie mam lepszych fotek, wrzucę taką jaką mam

    Załącznik 285422
    Dzięki! wykładałeś matą również w rogach wnętrza drzwi? Zaklejałeś również otwory odpływowe na ewentualną wodę, które są na spodzie?
    Ostatnio edytowane przez michaj96 ; 23-11-2022 o 15:51

  2. #462
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaj96 Zobacz post
    Dzięki! wykładałeś matą również w rogach wnętrza drzwi? Zaklejałeś również otwory odpływowe na ewentualną wodę, które są na spodzie?
    wyklejałem boki trochę, ale otworów broń boże
    Potem wyklejałem jeszcze cały panel i szczególnie wokół dystansu MDF. do tego w tylnych drzwiach na boczku pianka a w przednich na większych powierzchniach boczka też mata i pianka.

  3. #463
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Jakby ktoś się zastanawiał nad zrobieniem suba w Stelvio... oryginalny boczek aż się prosi, przy ściankach rzędu 10mm tyl oraz 18mm front, nie wychodząc po za oryginalny kształt, wychodzi 14.8l pojemnosci. Piękny wynik na 8" a lepiej niż poprawny dla wielu 10"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s3.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.8 KB
ID:	285435Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s4.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	82.4 KB
ID:	285436Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s6.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92.9 KB
ID:	285437Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s9.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	87.6 KB
ID:	285438Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s10.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	285439Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s12.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	285440Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s13.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	31.6 KB
ID:	285441Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s14.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	29.3 KB
ID:	285442

  4. #464
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    OK fajnie ze zrobiłeś, tylko czy było warto samemu - do Stelvio widziałem gotowce robione w PL do kupienia z półki chyba na basser.pl? a co do lokalizacji, to ori wersje z mid/high audio włanie tam mają zabudowanego suba.

  5. #465
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Basser ma pojemnosc 8L, Tomka wykonanie 15L.
    Ori ma pojemnosc pewnie z 5L bo cześć miejsca zajmuje jak wiesz wzmak mid/high, u niego w wersji basic było tam pusto. Basser też część tego pustego miejsca wykorzystuje, na tyle na ile wnęka pozwala, a nie pozwala na full.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 28-11-2022 o 09:53

  6. #466
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Założyłem u siebie bassera już jakiś czas temu i szczerze powiem, że jestem całkiem zadowolony. Prawdopodobnie basser sztywnością konstrukcji przewyższa rozwiązanie kol. Tomka - ale i tak jestem pod głębokim wrażeniem jego (Tomka) pracy.

  7. #467
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Lepszy Basser niż nic :⁠-⁠). Ja mam dziadowskie ori i też się cieszę że wogole coś jest...
    Nie jestem do końca przekonany czy przewyższa. Widziałem kilkadziesiąt zdjęć z etapów powstawania jego konstrukcji i z grubsza wiem jak jest skonstruowana obudowa Bassera. Tomek_poznan, tylko w pozytywnym słowa znaczeniu, to wariat na punkcie audio. To nie jest byle co i jego nie pierwsza konstrukcje... Poczekaj z wrażeniem jak zobaczysz resztę jego pracy nad Stelvio, tzn przód, to Ci dopiero kopara opadnie :⁠-⁠).

    A jaki dałeś głośnik do tego Bassera i z czego go napędzasz?
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 28-11-2022 o 10:53

  8. #468
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    spoko, nie krytykowałem tylko się zdziwiłem. nie każdy potrafi też czy ma czas, tu wielki szacun widać dla trochę maniaka
    nie interesowałem się obudową bassera (skoro nie mam stevio) tylko mi mignęła przed oczami jak szukałem gratów pod spidera , ale aż taka różnica że wyciągneli 8L a da się 15?

  9. #469
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    1. Za boczkiem jest sporo miejsca którego Basser nie wykorzysta bo nie ma jak.
    2. Basser ma dużą stratę pojemności na grubości tylnej ściany obudowy zrobionej z n-warstw o różnym wymiarze żeby uzyskać kształt.
    3.Tomek zszedł jeszcze w dół ponizej wnęki boczka, tego Basser też nie może zrobić.

  10. #470
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    OK fajnie ze zrobiłeś, tylko czy było warto samemu - do Stelvio widziałem gotowce robione w PL do kupienia z półki chyba na basser.pl?
    Czy było warto... jeśli nie wiesz jak zrobić, nie masz czasu, albo tamto rozwiązanie Cię satysfakcjonuje - to na pewno warto i poleciłbym każdemu, ale... z jedynym ale -nie na suba 10" tak jak oni otwór przygotowali, na 8" idealne, tam jest ok 7l netto, w tylu to grają woofery.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Prawdopodobnie basser sztywnością konstrukcji przewyższa rozwiązanie kol. Tomk
    MDF 18 przewyższy sztywność ścianki 10mm na włóknie żaglowym , tylko w przypadku jakbyśmy testowali zgniatanie w prasie albo upadek z 10 piętra, w przypadku głośnika, te 10mm włókna w zupełności wystarczy, bo i tak dojdzie jeszcze 3mm maty bitum i 5mm pianki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale aż taka różnica że wyciągneli 8L a da się 15?
    Tą techniką co jest tamta obudowa zrobiona - nie da się. Oni zrobili to co najprościej, wycinając okręgi kształtu zbliżonego do wnęki stopniowo je zmniejszając , do tego dali front po zewnatrz, wciskasz i tyle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Lepszy Basser niż nic :⁠-⁠). Ja mam dziadowskie ori i też się cieszę że wogole coś jest...
    Dokładnie jestem tego samego zdania, mało tego, gdyby zlikwidować fabrycznego suba H/K , dać zwykły boczek , w niego budę Bassera + lekką 8 calówkę, daje głowę że nawet na ory wzmaku zagra lepiej, zejdzie niżej, po dodaniu prostego mono, zje fabryczny na śniadanie i to bez popitki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    i tak jestem pod głębokim wrażeniem jego (Tomka) pracy.
    Dziękuję - wbrew pozorom zrobienie takiego suba nie jest wielkim wyczynem, 70% trudności odwalili inżynierowie i księgowy AR, mając taką bazę niczym się nie przejmujesz, nie musisz dopasowywać, odlewać itd.

    Tu to dokładnie widać - wielki sub z frontu a tył...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3003_900x900.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	26.2 KB
ID:	285449
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 28-11-2022 o 14:39

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory