Strona 49 z 55 PierwszyPierwszy ... 3940414243444546474849505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #481
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    a wzmak jaki miałeś, wejścia high input z tego co się spotkałem zawsze coś mają - choćby w setkach Ohm jak z tych delikatniejszych - w nowszym wzmaku który mam teraz są 2 wartości albo standard to chyba coś bliżej 100R albo dla bardziej wymagających typu 33R o ile dobrze pamietam.

  2. #482
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Wzmak to jakiś chiński wynalazek zintegrowany z dsp, już nie pamiętam jaką miał wejściową impedancję ale jakąś nieco powyżej 100 i dostawałem error jak bez dociążenia. Już nie pamiętam dokładnie toku doświadczeń ale ostatecznie dolutowałem 40R jako wartość z marginesem bezpieczeństwa i jest good.

  3. #483
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    ja swoje audio robiłem już nie wiem 2 czy 3 lata temu, rok temu zmieniałem wzmak. każdy przypadek jest inny, wzmak high input ma jakies swoje obicżenie (nirkóre przełączane tak jak w moim obecnyem musway, są 3 systemy audio w giuliach/stevio, trzeba jakby co poekserymentować.
    z własnego doświadzenia, sa 3 bajty w proxi (z głowy 112,114 i 122, moze się mylę, dawno temu grzebałem), gdzie coś można zmieniac w audio - generalnie jak ktoś nie musi to nie polecam tam zmian - jak ktoś musi to na base zrzuci i podpinać się za radiem zamiast wzmakiem - wada to PDC z głośniczka w liczniku i brak regulacji średnich tonów. do mid i hk wzmak z wieloma wejściami - niestety częstotliwości poodcinanewięc trzeba komnionowac na wielowejściowych (chyba że zejście w proxi na base i podpinanie za radiem)

  4. #484
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Jak powiedziałeś są różne kombinacje bitów a może i te radia różnie działają, każdy przypadek być może faktycznie trochę inny. Ja nic nie kombinowałem z sumowaniem kanałów. Wyjścia tweeterowe, suba i centrala zostawiłem w powietrzu (obciążone na wszelki wypadek rezystorami choć i bez nich alarmów z tych kanałów nie było) a sygnały dla wszystkich głośników wyrobiłem na mixerze i dsp na podstawie tylko czterech sygnałów z drzwi (ten mój chiński wzmak ma 4 wejścia i 8 wyjść po mikserze). Wygląda na to że mój wzmak-midi niczego nie wycinał z pasm na kanałach. Robiłem pomiar mikrofonem Marantza i jakimś softem czytającym z karty dźwiękowej, i bez problemu zrównoważyłem całe pasmo od samego dołu do 18kHz (których w moim wieku i tak już nie słyszę a wyżej tym bardziej).
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 06-03-2023 o 01:55

  5. #485
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    musze kiedyś postroić swojego wzmaka DSP - na razie ot tak na ucho tylko odpalone (choc gra o niebo lepiej niż poprzedni mniejszy wzmak a ten grał o niebo lepiej niż mid fabryczny) - przydałby się profesjonalny sprzęt pomiarowy skalibrowany do tego bo nie wiem ile można wyciągnąć stosując jakiś (nawet dobry) mikrofon i np wejście do karty dźwiękowej przedzwmaczniacz mikrofonowy z voltomierzem na wyjściu. a może łatwiej podjadę do jakiejś firmy caraudio na wystrojenie tego i tyle? zawsze są jednak ważniejsze tematy życia codziennego i to wylatuje mi z głowy/przypominam sobie raz na pare mcy a potem zlew

  6. #486
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Ja ograniczyłem się do wpięcia karty dźwiękowej USB do androida i jakiś spectrum-analyzer z Play Store, i do tego mikrofon od home-audio Matantza. Założyłem że ten mikrofon jest "płaski" w paśmie - co niestety nie musi być prawdą ale napewno jest lepszy niż też w telefonie. Ogólnie zero pewności że to co uzyskałem jest rzeczywiste ale jestem w miarę zadowolony. W porównaniu do oryginału jest rewelka. Tylko jeszcze chyba suba jednak poprawie bo jednak cienkawy jest.

  7. #487
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Tył zakończony, miało być jak najbardziej stock'owo, poliwęglan 10mm obniżony 3mm tak żeby przykryć materiałem i na to wykładzina gumowa - żeby tymi swoimi kolcami nie rysowała.
    Teraz jeszcze front dokończyć, zrobić słupki i jak się uda to zmodyfikować radio.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05386_1024x648.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	510.8 KB
ID:	286308Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05402_1024x675.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	531.8 KB
ID:	286309Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05392_1024x707.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	572.4 KB
ID:	286310Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05407_1024x681.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	514.9 KB
ID:	286311Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05410_1024x681.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	578.0 KB
ID:	286312Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05420_1024x681.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	184.7 KB
ID:	286314Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05417_1024x675.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	258.8 KB
ID:	286315
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 08-03-2023 o 19:10
    Stelvio I gen. USA

  8. #488
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Przeniesione z innego wątku dla porządku.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2338461

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Kable oczywiście ekranowane jeśli elektryczne i o przedwzmaku myślałem aby podbić na większa amplitudę niż z radia wychodzi (żeby nie łapać zakłuceń przy niskim poziomie vol) a na finalnym wzmaku obniżyć dopiero. Nie uważasz że to lepsze rozwiązanie jakościowo a dalej dość tanie i proste w montażu?
    Czyli wzmocnić ostro na początku linii a na jej końcu, tuż przed wzmacniaczem czy w nim, podzielić - jasne, że prosty dobry pomysł :-).

    Ewentualnie inny scenariusz to dać za radiem coś co skonwertuje sygnał od razu na jakiś cyfrowy jakości hi-fi i główny wzmak z takim wejsciem użyć?
    Super tylko i z jakąś formą zdalnego sterowania trzeba też coś przyrzeźbić.

    Mid czy HK do rozbudowy jest o tyle gorszy że wymaga więcej wejść i wyjść wzmaka końcowego, więcej kabli trzeba rzeźbić w jednym miejscu a i potem trudniej to wystroić. Chyba lepiej z base wychodzić, głośniki dać z małymi zwrotnicami montażowymi już przy samych wooferach/tweeterach - taniej, grabniej itp. U siebie zaś mam zwrotnice na przód (mid) które też zajęły mi miejsce i ograniczyły max wielkość wzmaka (jesli ktoś chce duży - ten co mam u siebie jak dla mnie OK Musway M6 V3 czy jakoś tak)...
    ...
    W moim wzmaku mid ori przody mam rozdzielone pasma (nie wszyscy tak mają, chyba Ty pisałeś że masz inaczej)
    Mam mieszane uczucia co lepsze. Z jednej strony base prostrzy ale lekka komplikacja (zależy jak dla kogo oczywiście) z tymi zakłóceniami i ciągnięciem drutów.
    Mid jeśli się trafi bez wbudowanych filtrów, tak jak u mnie, to łatwizna wszystko wyrobić z 4 kanałów a wszystkie głośniki mamy fabrycznie ściągnięte w docelowe miejsce (pomijam nędzę fabrycznych przewodów).
    Ale jak się trafi tak jak u Ciebie to rzeźba jak zrobiłeś.
    Ale jakbym konfigurował samochód z zamiarem audio_moda to chyba bym wziął base a nie płacił tyle ze te pseudo "high audio".

    Nie bardzo widzę potrzebę używania jakichś zaawansowanych zwrotnic w takim tworze jak car-audio
    1. pewnie w każdym DSP jest opcją LPF/HPF i można to tam pociąć, plus dla bezp ze 20uF w szereg tweetera. Oczywiście w opcji, że DSP ma być i ma filtry.
    2. nawet jak się nie wytnie wysokich w torze woofera to ktoś to usłyszy w samochodzie poza pomiarowcami? [MENTION=90995]tomek_poznan[/MENTION] ?

    Nie bardzo rozumiem na cholerę oni cięli u Ciebie te pasma w mid-wzmaku skoro na tweeterach na bank miałeś te małe elektrolity - co by sugerowało full pasma na tweeter, to czemu też nie na woofer? No chyba, że z rozpędu wszędzie te same głośniczki bo nie wierzę żeby to zabezpieczenie przed strzałem DC (jakoś to się tam fachowo nazywa ale nie pamiętam). W zasadzie to pytanie retoryczne chyba...
    Ja nawet nie patrzyłem czy na wyjściach tweeterów mam niskie tony, ale z wyjść wooferów wyrobiłem bez problemu wysokie. Zresztą tak samo jak suba - a przy okazji: mierzyłeś czymś od ilu Hz na dole Ci sub przenosi?
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 09-03-2023 o 14:52

  9. #489
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Niewycięte częstotliwości na wooferze jesteś w stanie usłyszeć do momentu co przenosi sam woofer, jeśli jego pasmo skończy się na 5.6kHz to wiadome jest że 10k nie usłyszysz, ale to że gra on tak wysoko już usłyszysz w taki sposób że cały dźwięk ściąga na dół i są dysproporcje.

    Przeważnie pasmo woofera dla systemów 2 drożnych tnie się na 3,15/6db-oct, a tweeter gra od 5,6/12 ale cześciej 6,3/6 z racji tego że im niżej ucięty jest tweeter tym bardziej on "skrzeczy" . Co innego systemy 3way, tam woofer rzadko kiedy gra wyżej niż 1,6-2k, średniak - stożek gra od 315-400Hz/ kopułka od 600 do 3.15-4.3 i tweeter od 6.3. Tak było kiedyś jak ustawienia były skokowe, teraz procesory oferują skok co jednostkę - czyli co 1Hz , a do tego z płynną 360st obracaną fazą.

    A co do Tweetera i jego kondensatora, są one montowane zapobiegawczo, w razie przepięcia na DSP/zwrotnicy gdyby poszło pełne pasmo a nie będzie pełnej głośności jest szansa że się uratuje, małe kondensatory daje się nawet w profi instalacjach, takie tnące poniżej tego co tnie system, z racji tego że dobry kondensator (np. stary ruski olejak) potrafi zdziałać brzmieniowe cuda i złagodzić "cyfrowy" profil grania.

    A co do sygnału hi-level do wzmacniacza, po to się go daje żeby nie brnąć w specjalne okablowanie to raz, ale po to żeby sygnał mógł iść z cała wiązką kabli a nie że trzeba go osobną wiązką puszczać i do tego w ekranie i najlepiej zdala od głównego zasilania oraz sterowania pompy paliwa.

    Głównie dlatego cały podział, sterowanie jest potem realizowane w wzmacniaczu, a ten dostaje sygnał hi-level, chyba że firmie chce się iść cyfrowo (merc, bmw, audi/porsche) wtedy jest bajka, są specjalne moduły przechwytujące sygnał i dla nas jest prościej.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 09-03-2023 o 15:40
    Stelvio I gen. USA

  10. #490
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    ale to że gra on tak wysoko już usłyszysz w taki sposób że cały dźwięk ściąga na dół i są dysproporcje.
    Ok, teraz rozumiem. Ja elektronik ale nie audio-fachowiec - jak zresztą wiesz :-).
    Ale jak wytnę zbędne pasmo na DSP to rozumiem, że spoko.

    Reszta jest oczywista.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory