Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Jeep Grand Cherokee 2017 Overland
    Postów
    3

    Domyślnie

    Z tym 20k przejęzyczyłem się. Próbowałem policzyć różnicę w koszcie eksploatacji przez 2-3 lata. Jak?

    Według raportów spalania na autocentrum.pl różnica między jednym, a drugim silnikiem, to 5l/100km. Przejeżdżam w przybliżeniu 20 tys km rocznie, czyli spalę o 5200 PLN rocznie więcej. Doliczyłem różnicę w kosztach serwisu, ubezpieczenia i wyszło mi 20K... ale nie rocznie, a w całym minimalnym okresie eksploatacji.

    - - - Updated - - -

    Dziękuję. Takie porównania są dla mnie cenne, otwierają mi oczy.
    Ostatnio edytowane przez zukowski ; 30-07-2019 o 07:44

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Porównywanie GC i Stelvio - nie ma sensu. To dwa kompletnie różne auta. Amerykanie lubią miekkie zawieszenia, w Europie wolimy twardsze. Automat do zamykania okien - u mnie działa. Co do kosztów - ja mam auto od 16.01.2019 i do dziś przejechałem 29000 KM. Robię sporo. Koszt paliwa to około 10 000 PLN za ten okres. Jeden serwis w ASO który kosztował mnie 800 PLN brutto. Za chwilę drugi. Co do głośności - jest głośno, ale powyżej 140KM/h (można wyciszyć). Klima rzeczywiście mogłaby być trochę wydajniejsza, ale ja nie narzekam (ustawiam w upale temp 22st). Stelvio to zupełnie inne auto od GC, od Stingera także. Ja też jestem singlem (co prawda z odzysku, ale zawsze). Mam 3 dzieci, rowerem nie jeżdżę za to czasem trochę sprzętu przewożę komputerowego, czasem mebel z Ikea. Ja jestem zadowolony bardzo ze Stelvio. Radość z jazdy (nawet moimi 200KM) jest wyśmienita. Teraz czekam na wrzesień aby zmienić mapę do 320KM i 470Nm. Będzie zrywnie powyżej 100km/h, bo to 100 ja naprawdę nie narzekam.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Co do innych rzeczy to jest to na pewno kwestia indywidualnych upodobań i co kto lubi, ale z tymi dwoma rzeczki się nie zgodzę.
    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    będzie Ci zalewać boczną szybę kierowcy przy silnym deszczu lub spryskiwaniu przedniej szyby - bo tak :-)
    - będziesz musiał trzymać przycisk podnoszenia bocznej szyby aż się zamknie - automatu brak niby drobiazg ale dlaczego tego nie ma to nie mogę zrozumieć
    U mnie nic nie zalewa, nie twierdzę że u kolegi nie, ale u mnie nie ma to miejsca
    Otwieranie szyb w trybie auto jest, obawiam się że kolega po prostu tego nie umie zaprogramować

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Otwieranie szyb w trybie auto jest, obawiam się że kolega po prostu tego nie umie zaprogramować
    Dokładnie, na 100%, musi działać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzej..Z Zobacz post
    - będziesz musiał trzymać przycisk podnoszenia bocznej szyby aż się zamknie - automatu brak niby drobiazg ale dlaczego tego nie ma to nie mogę zrozumieć
    Przytrzymaj przyciski od szyby do góry przez kilka sekund po zamknięciu szyby.
    Przeżyjesz olśnienie

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukowski Zobacz post
    Z tym 20k przejęzyczyłem się. Próbowałem policzyć różnicę w koszcie eksploatacji przez 2-3 lata. Jak?

    Według raportów spalania na autocentrum.pl różnica między jednym, a drugim silnikiem, to 5l/100km. Przejeżdżam w przybliżeniu 20 tys km rocznie, czyli spalę o 5200 PLN rocznie więcej. Doliczyłem różnicę w kosztach serwisu, ubezpieczenia i wyszło mi 20K... ale nie rocznie, a w całym minimalnym okresie eksploatacji.

    - - - Updated - - -

    Dziękuję. Takie porównania są dla mnie cenne, otwierają mi oczy.
    dla mnie stinger to zlepek rożnych części z rożnych europejskich modeli aut- czyli std polityka Koreańczyków. Anie to nie wygląda ani specjalnie nie jedzie w sposób harmonijny. Do tego 7 lat gw. - tak ale warto poczytac syłączenia bo 70% samochdu ma gw do ..pierwszego przeglądu.
    porównywanie AR do Kii to mimo wad AR jakieś nieporozumienie a sam silnik w samochodzie nawet V6 to nie wszystko. trzeba patrzeć na całość.
    Bierz stelvio i koniec - "banan na gębie" murowany!

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Bierz stelvio i koniec - "banan na gębie" murowany!
    Widząc wymagania autora to bana będzie miał przez max 20% czasu prowadzenia tego samochodu Nie wiem czy warto. To jakby kupic Lambo. Bana na twarzy owszem ale przez weekend Potem trzeba tym jeździć do pracy, tankować, serwisować itp. Banan zamienia się ziemniak
    Po prostu trzeba realnie patrzeć. Imho ja bym został przy GC albo kupił nowego Cherokee jeśli GC jest za duży.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o mnie to może kilka słów spostrzeżeń o jeździe Stelvio.
    Nie jeździłem Stingerem zatem nie będę się wypowiadał, mam porównanie z jednym z aut jakie brałeś pod uwagę czyli Audi A5 Sportback MY2019, jeżdżę nim trochę, ale Alfą więcej. Wcześniej posiadałem Skodę Superb 2.0 tsi.
    Ogólne spostrzeżenia są takie. Alfa nie jest na pewno fajerwerkiem jeżeli chodzi o nowinki infotainment w porównaniu z Audi, tylko szczerze Ci powiem, że ustawiłem co chciałem i ileż można się jarać bardziej zaawansowanym wyświetlaczem nawigacji, czy cyfrowym zestawem wskaźników?
    Nawigacja jest mega czytelna, wybieranie głosowe działa naprawdę dobrze, moim zdaniem mega lepiej niż w skodzie i szczerze niż w audi, ale to moje zdanie. No ok mogłyby być jakieś kamery 360 stopni, led Matrix ale to dopiero Matrix bo widać różnicę, moim zdaniem od np. zwykłych ledów ksenon w Alfie działa lepiej i naprawdę nie ma się do czego doczepiać. B&O w audi gra lepiej niż HK w Alfie, no i ogólnie te przełączniki wszystkie działają tak przyjemnie, czuć że to to co powinno być.
    Poza tym ogólnie się jeździ i tyle... Wole 100 razy jazdę moim Stelvio, fotele jak dla mnie mega, mam sportowe, wcale nie potrzebuję wentylacji, to moje osobiste zdanie, trzymanie mega. No przepraszam, że tak chaotycznie, ale ciężko to opisać po prostu mam ten samochód od lutego i ciągle mam wielką radochę z jazdy. Często jadę gdzieś choćby na zakupy i nadkładam dobre 20 km Auto jest sztywne, ale takie ma być, pomimo że to niby SUV a prowadzi się o wiele, wiele lepiej niż np. poprzedni mój superb mimo że z utwardzanym zawieszeniem. Podczas jazdy czujesz samochód, wiesz doskonale co się z nim dzieje mega fajna sprawa Często się zdarza, że np. gdzieś na parkingu widzę, że ktoś się przygląda, łazi dookoła auta, zagląda do środka bo to auto jak widać nie tylko według mnie jest śliczne i najważniejsze, że inne od pozostałych urządzeń do jazdy. To jest taki prawdziwy samochód, dla mnie super, a nie taki Tablet na kołach dla hipsterów, ale co kto lubi. Ja jestem na razie mega zadowolony, żona mówi, że to moja druga żona, a raczej mówi, że to ona jest druga odkąd mam Alfę. Musisz pojeździć, sam zdecydować, każdy jest inny i czego innego wymaga o oczekuje od samochodu, ale moim zdaniem jakąś konkurencją dla Stelvio do czego można porównać jest Macan, a raczej Macan S, bo zwykłym jeździłem i naprawdę lekko mówiąc dupy nie urywa, a Macan S to już znacznie inna kasa. Stelvio mówicie jest głośne no bo komfort nie jest głównym założeniem, konkurencja jest cięższa o lekko 200-300 kg to i może jest cichsze, ale np. Volvo XC60 z T6 ma 320 KM i osiągi gorsze niż 280KM w Stelvio, coś za coś...

    A żeby nie było, że wyszło, że jedynie banan na gębie do sportowej jazdy, wcale nie. Moim zdaniem jak najbardziej spełnia zadania auta również codziennego i rodzinnego. Bagażnik po przepastnym Superbie Combi mi wystarcza. Nie jest też tak, że auto jakoś odstaje według mnie z wyposażeniem, Tempomat aktywny działa bardzo dobrze, elektryczna klapa z bezdotykiem, fotochromatyczne lusterka, pamieć foteli, asystent martwego pola, asystent wyjazdu z miejsca parkingowego,asystent pasa ruchu nie ma ingerencji w układ kierowniczy, ale ja osobiście tego nie lubię w audi bo jak kierunku nie wrzucisz to się siłujesz z kierą
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 30-07-2019 o 10:10

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Przylaczam sie do zdanie poprzednika.

    Kiedys kupilem sobie minivana bo rodzina sie powiekszyla a gama modelowa w AR... wiecie o co chodzi. Cieszylem sie tym samochodem moze z pol roku. Wyglad wewnetrzny mi sie opatrzyl. Wyglad zewnetrzny rowniez bo wyszedl juz model poliftowy i inni producenci weszli z inna stylistyka. Gadzety tez mi sie znudzily i zostalo samo "jezdzenie". Niestety wtedy powiedzialem sobie "boszeee, co ja sobie zrobilem, teraz musze tym wozidlem jezdzic przez iles lat".
    Po jakis 3 latach nastapila potrzeba drugiego samochodu. Kupilem Giuliette i co sie stalo - minivan poszedl w odstawke, nawet przez kilka miesiecy stal sobie w garazu nietkniety. Moja zona tylko kombinowala jak to zrobic by nie trzeba bylo jechac tym "wozidlem". Giulietta przetrzymala nawet drugie dziecko i wspolne wyjazdy na narty . A jak julke sprzedawalem to cena byla dla mnie jak z kosmosu. Dziwilem sie kto ustala takie ceny z sufitu na otomoto.

    Jesli ktos to czuje i jest "nieszczesliwie zakochany" tak jak ja to odradzam mu popelnienie podobnego bledu. A jak ktos pyta sie mnie "jak sie ta alfa" (bo zdarzaja sie tacy) to odpowiadam, ze trzeba to "czuc" bo inaczej nie ma to sensu. Jak ktos nie czuje emocji do samochodu i potrzebuje tylko "wozidla" to niech sie trzyma z daleka od AR.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 30-07-2019 o 10:32
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Przyłączam sie do opinii. Stelvio spełnia wymagania - ja wożę w bagazniku dwa elektryczne składaki (20 calowe , pelnowymiarowe do 130 kg obciażenia nie jakies wersje light, wspomagane a nie samodzielne , czyli dla jasności trzeba pedałować - ale dzieki temu mam duzy zasięg w trudniejszym terenie albo inaczej - duzy promień działania przy wyjazdach urlopowych) , zmieszcze do tego inne rzeczy - tez w tym celu zakupiłem specjalna torba akcesoryjną na tylne siedzenie. Fakt trzeba rozlożyc tylne oparcie. Tak jak przedmówca(przedpiszca?) wspomniał gadżety sie opatrzą i pozostaje jazda samochodem. Otóz gadżety Stelvio są całkiem wystarczające do uzytku , nawet maly ekran 6,6 cala wystarczy - on nie nie słuzy do tego by sie w niego gapic tylko korzystać a korzystanie jest łatwe i szybkie jak dla mnie. Nawigacja jest bardzo przyzwoita i wiecej nie trzeba na co dzień. Nawet funkcja kamery cofania - niektórzy narzekaja na rozdzielczośc - w praktyce użytkowania jest absolutnie wystarczająca i uzyteczna.
    Trzeba sie zastanowic , czy kupujemy gadżety czy samochód. jesli gadżety to Stelvio odpada, jesli samochód to Stelvio na pierwszym miejscu.
    Dla porównania szwagier zakupił ostatnio MB z wielkim ekranem i nawigacja sie wiesza- trzeba resetować , co z tego, że gadzet(ekran) znakomity.
    Mi trafil sie silnik TB 200KM - chciałem 280 ale tak wyszło ... i jest wiecej niż dobrze. Moja wersja to Super - dobrze doposażona w tym sportowe fotele i pełna elektryka.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    . A jak ktos pyta sie mnie "jak sie ta alfa" (bo zdarzaja sie tacy) to odpowiadam, ze trzeba to "czuc" bo inaczej nie ma to sensu.
    Tu się zgodzę bo wiadomo, że Alfa się dobrze prowadzi ale inne samochody też dobrze się prowadzą. Trzeba jednak tę różnicę poczuć na własnej skórze. Jeśli ktoś nie poczuje różnicy to nie ma sensu się pchać w tę markę. Potencjalna frustracja nie zostanie zrekompensowana
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory