Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Jeżdżę z uśmiechem na twarzy odkąd odebrałem kluczyki u dealera. Szczególnie cieszy, kiedy gdzieś na trasie pozdrawia Cię inny pozytywny człowiek w Alfie.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Szczególnie cieszy, kiedy gdzieś na trasie pozdrawia Cię inny pozytywny człowiek w Alfie.
    Kiedyś w latach 90 to była norma a obecnie rzadkość. Dosłownie KAŻDY alfista migał światłami. Z doświadczenia teraz to właściwie tylko właściciele Giulii albo Stelvio się pozdrawiaja i to tak w 60%. Od czasu do czasu jakiś pasjonat pozdrowi. Giulietty, 159, 156 itp mają wy... zazwyczaj
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Stinger jest... OK. Ma dobre osiągi i jak na koreańczyka przyzwoity design (szacun dla Kii za kilka ostatnich modeli). Jednak z tej całej poprawności będzie mu brakować tej "duszy i pasji" jaką znajdziesz w Alfie. No i że forum nie skupia miłośników Kii to ja mogę tylko poradzić, żebyś wziął rower i spróbował zapakować do Giuli. Jak nie wejdzie to kupisz Stelvio. I po sprawie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Szczególnie cieszy, kiedy gdzieś na trasie pozdrawia Cię inny pozytywny człowiek w Alfie.
    A nie mijaliśmy się na początku lipca na Wrocławskiej? Pamiętam białe Stelvio a takich dużo nie widać
    PS. Może czas na własny temat w "Nasze Belle"?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Pamiętam białe Stelvio a takich dużo nie widać
    Nie zapuszczam się tak daleko na północ ; ) Białe wyczaiłem na razie dwie w Krk
    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Giulietty, 159, 156 itp mają wy... zazwyczaj
    oraz kobiety za kierownicą

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Kiedyś w latach 90 to była norma a obecnie rzadkość. Dosłownie KAŻDY alfista migał światłami. Z doświadczenia teraz to właściwie tylko właściciele Giulii albo Stelvio się pozdrawiaja i to tak w 60%. Od czasu do czasu jakiś pasjonat pozdrowi. Giulietty, 159, 156 itp mają wy... zazwyczaj
    Właśnie wróciłem z wakacji i byliśmy kilka dni na Węgrzech dosłownie każdy kierowca Alfy podnosił rękę albo migal byłem w szoku.. wróciliśmy do Polski i czar prysnal.. nawet "kolega" w białej giuli na Zakopiance nie podniósł reki A raczej zauważył.. No cóż..

    Z ciekawostek w Budapeszcie założyliśmy się z kolegą o obiad.. które auto pierwsze zobaczymy Stelvio czy Mercedesa CLS w218 (bo takiego ma) I o dziwo wygrałem.. Stelvio ani Giuli żadnej na Węgrzech nie widziałem.. w Austri a dokladniej Wiedniu owszem..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 TCT (2015), Stelvio FE
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukowski Zobacz post
    To jest mój pierwszuteńki post. Jeżdżę Jeepem GC Overland 2017. Nie mam rodziny, wielkiego psa, jachtu do ciągania na przyczepce. Chcę się przesiąść do czegoś bardziej dla singla, co w rozliczeniu wyjdzie na podobnym poziomie kwotowym. Moje kryteria:
    • komfort w długiej trasie
    • w miarę oszczędna benzyna (HEMI-podobne odpadają),
    • do bagażnika mogę wrzucić rower 29' bez większej gimnastyki
    • Apple Car Play / Android Auto

    Na placu boju zostały Kia Stinger GT Line 2.0 i Alfa Romeo Stelvio 280KM B-Tech. Proszę kogoś, kto miał wcześniej podobny dylemat zakupowy lub jeździł jednym i drugim autem o wskazanie mocnych i słabych stron obu.
    Najpierw o Stingerze, bo sam się przez chwilę nad nim zastanawiałem:
    - w materiałach youtube`owych same superlatywy nad wyglądem i jazdą. Po czasie opinie dotyczące jazdy są raczej średnie a wygląd... cóż, każdy ma swój gust ale z przodu wygląda jak każda KIA, a z tyłu przekombinowany i plastikowy - jakoś nie robi takiego wrażenia jak było zapowiadane. Ot niska optima.
    Stelvio - gdybym miał brać drugi raz to bym wziął go jeszcze dwa razy. Prowadzenie to bajka, nie odczuwa się go jako duże auto - jeździ jak Alfa, stał się nawet chyba nieoficjalnym wzorem prowadzenia w tej klasie. Jest oczywiście twardy bo to alfa. Nie da się połączyć amerykańskiego komfortu na dziurach z dobrym braniem zakrętów (chyba że jakieś wynalazki utwardzające zawieszenie w trakcie jazdy). W prowadzeniu jest leciutki, szybki, dokładny i zwinny.
    W długiej trasie dla mnie wystarczająco komfortowy. Są może pod tym względem lepsze auta, ale na pewno są też gorsze.
    Spalanie - tu nie jest najlepiej. 12-13 to takie optimum.
    Bagażnik krótki (jak to suv) więc bez kładzenia siedzeń roweru nie zmieścisz. Bez skladania foteli w passacie mieściłem rower bez przedniego koła, w Stelvio 24 calowy kross córki musiał mieć odpięte też tylne koło. Jak położysz siedzenia to oczywiście wszystko się zmieści bez kombinowania.
    AA nie mam bo FE
    Stelvio na pewno jest wyjątkowe - rzadko spotykane, ładne i inne. To nie X3 czy Q5 parkujące na każdym rogu.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwynebleid Zobacz post
    Najpierw o Stingerze, bo sam się przez chwilę nad nim zastanawiałem:
    - w materiałach youtube`owych same superlatywy nad wyglądem i jazdą. Po czasie opinie dotyczące jazdy są raczej średnie a wygląd... cóż, każdy ma swój gust ale z przodu wygląda jak każda KIA, a z tyłu przekombinowany i plastikowy - jakoś nie robi takiego wrażenia jak było zapowiadane. Ot niska optima.
    Stelvio - gdybym miał brać drugi raz to bym wziął go jeszcze dwa razy. Prowadzenie to bajka, nie odczuwa się go jako duże auto - jeździ jak Alfa, stał się nawet chyba nieoficjalnym wzorem prowadzenia w tej klasie. Jest oczywiście twardy bo to alfa. Nie da się połączyć amerykańskiego komfortu na dziurach z dobrym braniem zakrętów (chyba że jakieś wynalazki utwardzające zawieszenie w trakcie jazdy). W prowadzeniu jest leciutki, szybki, dokładny i zwinny.
    W długiej trasie dla mnie wystarczająco komfortowy. Są może pod tym względem lepsze auta, ale na pewno są też gorsze.
    Spalanie - tu nie jest najlepiej. 12-13 to takie optimum.
    Bagażnik krótki (jak to suv) więc bez kładzenia siedzeń roweru nie zmieścisz. Bez skladania foteli w passacie mieściłem rower bez przedniego koła, w Stelvio 24 calowy kross córki musiał mieć odpięte też tylne koło. Jak położysz siedzenia to oczywiście wszystko się zmieści bez kombinowania.
    AA nie mam bo FE
    Stelvio na pewno jest wyjątkowe - rzadko spotykane, ładne i inne. To nie X3 czy Q5 parkujące na każdym rogu.
    Spalanie zalezy od stylu jazdy mocno.. ja też twierdziłem ze 12-13.. Ale jak się jedzie spokojnie unika gwałtownych przyspieszeń to spokojnie idzie zejsc ponizej 10 ba nawet ponizej 9.. tylko że Stelvio nie zachęca do takiej jazdy stad wiekszosc tankowan kończy się ze średnią 13 i więcej chociaż tempomat adaptacyjny znacząco obniżył moje srednie spalanie.. mniej wyprzedzam bo wolę jechać za kroliczkiem.. Z tego co zauważyłem to wyprzedzanie w większości przypadków niewiele daje często mi sie zdarzało ze ktoś prawie na zakręcie wyprzedzal itp na przysłowiowe złamanie karku A ostatecznie i tak jechałem tuż za nim..

    Ale jak się chce przycisnąć to idzie pieknie z tym ze wtedy i 19l spali :] rozstrzal straszny najniższe spalanie na podstawie tankowan mialem 8,45.. A najwyzsze 19,42..

    Średnie z 22kkm mam 13,1 aktualnie (na podstawie tankowan) odkąd założyłem ACC spada.. myślę że spadnie do 12.5.. czasem jednak lubię się przejechać jak trzeba



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Stelvio 280kM przejechane prawie 14kkm średnie spalanie 13.6 (jazda w korkach albo 'dzida')

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Przejedź się jednym i drugim - będziesz kupował samochód na podstawie opinii innych?
    IMO Stinger nie nadaje się do wożenia rowerów ...
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwynebleid Zobacz post
    Bagażnik krótki (jak to suv) więc bez kładzenia siedzeń roweru nie zmieścisz. Bez skladania foteli w passacie mieściłem rower bez przedniego koła, w Stelvio 24 calowy kross córki musiał mieć odpięte też tylne koło. Jak położysz siedzenia to oczywiście wszystko się zmieści bez kombinowania.
    Tu dokładnie widać bezsens europejskich SUV Ich praktyczność jest MNIEJSZA niż zwykłego kombi czy dużego sedana.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory