Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Jeep Grand Cherokee 2017 Overland
    Postów
    3

    Question [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?

    To jest mój pierwszuteńki post. Jeżdżę Jeepem GC Overland 2017. Nie mam rodziny, wielkiego psa, jachtu do ciągania na przyczepce. Chcę się przesiąść do czegoś bardziej dla singla, co w rozliczeniu wyjdzie na podobnym poziomie kwotowym. Moje kryteria:
    • komfort w długiej trasie
    • w miarę oszczędna benzyna (HEMI-podobne odpadają),
    • do bagażnika mogę wrzucić rower 29' bez większej gimnastyki
    • Apple Car Play / Android Auto


    Odpadły: Peugeot 508 (fajny ale za wąsko z przodu), Renault Talisman, Audi A5 Sportback (jak to niemiecki - tani, ale drogi), Giulia (nie jest sportbackiem ), Peugeot 5008 (znowu woziłbym powietrze), Toyota RAV4 (ziew), Volvo XC40.

    Na placu boju zostały Kia Stinger GT Line 2.0 i Alfa Romeo Stelvio 280KM B-Tech. Proszę kogoś, kto miał wcześniej podobny dylemat zakupowy lub jeździł jednym i drugim autem o wskazanie mocnych i słabych stron obu.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukowski Zobacz post
    Na placu boju zostały Kia Stinger GT Line 2.0 i Alfa Romeo Stelvio 280KM B-Tech. Proszę kogoś, kto miał wcześniej podobny dylemat zakupowy lub jeździł jednym i drugim autem o wskazanie mocnych i słabych stron obu.
    W cenie Stelvio 280 masz Stingera V6, więc czemu rozważasz w ogóle 2.0? Wtedy zadecydują wyłącznie względy praktyczne.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Stinger dla mnie jest brzydki i w środku i na zewnątrz. Przeładowany, za dużo się dzieje, zero lekkości.

    Miałem dość podobne wymagania i okazało się, że Giulia mieści rower 29' z wyjętym przednim kołem i takim samochodem teraz jeżdżę.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Jeep Grand Cherokee 2017 Overland
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak, zostają tylko względy praktyczne. Stinger GT Line 2.0 za 174.000, GT za 221.000, Stelvio z dodatkami za 220.000.

    Przy zakładanym rocznym przebiegu 20 tys. km różnica w kosztach eksploatacji wychodzi ok. 20 tys. rocznie, więc z pewnością decydują tu względy ekonomiczne.

    - - - Updated - - -

    Nisko zawieszona Giulia - podobnie jak Stinger - jest "problem ostatniej mili". Tego nie ma w Stelvio.
    Ostatnio edytowane przez zukowski ; 29-07-2019 o 12:31

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Stingerem 2.0 jeździłem z pół godziny - bardzo fajne auto.
    Stingerem V6 jezdziłem chwilę - jeszcze lepsze auto (lepiej "zestrojone", mniej "nerwowe").
    Giulią ale V6 jeżdżę - wspaniałe auto.
    Stelvio nie jeździłem.

    Moje pytanie - jak wyliczyłeś tą różnicę 20 tys zł?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukowski Zobacz post

    Nisko zawieszona Giulia - podobnie jak Stinger - jest "problem ostatniej mili". Tego nie ma w Stelvio.
    veloce (a wlasciwie kazda giulia q4 bo sa tez diesle) jest zawieszona 14mm wyzej niz wersje rwd, przeswit jest dobry

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jesteś singlem, przemyśl ten punkt: "do bagażnika mogę wrzucić rower 29' bez większej gimnastyki" i bierz Giulię

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Jesteś singlem, przemyśl ten punkt: "do bagażnika mogę wrzucić rower 29' bez większej gimnastyki" i bierz Giulię
    Bez gimnastyki miało być a tu 29. No chyba ze odkręcisz przednie koło i kierownice. To bierz Giulie.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja bym brał Fiata Tipo kombi. Serio
    tam wejdą 2 rowery

    Jest wyżej zawieszony niż Giulia to da radę na szutrówkach i innych leśnych drogach.
    Komfort na długich trasach jest spoko. Miękkie zawieszenie płynie.
    Ekonomiczny silnik
    Carplay chyba jest.
    W budżecie będziesz jeszcze miał na Fiata 500 do miasta i zapas paliwa na 4 lata
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał zukowski Zobacz post
    Jeżdżę Jeepem GC Overland 2017
    Zostań przy GC :-) albo poczekaj na nową wersję ma być za dwa lata. :-)
    Przeżyjesz szok technologiczny... Zamieniałem GC na Stelvio 280 i po 25,000 km nie mogę się pogodzić z wieloma sprawami :

    - będzie głośno ( można wyciszyć )
    - będzie gorąco - sprawność klimatyzacji GC a Stelvio to dwa różne światy - proponuję wykleić folią co się da i wymienić filtr na węglowy
    - będzie twardo - pneumatyczne zawieszenie Jeepa działa fantastycznie a w Stelvio brak
    - będzie niewygodnie - jak przyzwyczaiłeś się do komfortu siedzeń GC to sportowe siedzenia Alfy to jak krzesła w porównaniu z fotelem
    - jak będzie Ci ciepło w siedzenie to nie przewentylujesz - w Stelvio brak wentylacji siedzeń
    - będzie Ci zalewać boczną szybę kierowcy przy silnym deszczu lub spryskiwaniu przedniej szyby - bo tak :-)
    - będziesz musiał trzymać przycisk podnoszenia bocznej szyby aż się zamknie - automatu brak niby drobiazg ale dlaczego tego nie ma to nie mogę zrozumieć
    - ekonomicznie nie będzie ja mam średnio około 12l - nie po to mam silnik 280km aby jeździć ekonomicznie ( GC spalanie na poziomie 11,5 l przy 250km silniku przy podobnym stylu jazdy)
    - będzie zdecydowanie mniej miejsca, o spokojnym przewożeniu roweru zapomnij
    - średnie multimedia - w porównaniu do GC to krok wstecz o ładnych parę lat
    - i jeszcze parę innych drobiazgów które odkryjesz pokonując kolejne kilometry i które mniej lub bardziej będą Cię denerwować a niektóre wprawią Cię w osłupienie


    Co zyskasz ?

    - fajny wygląd - za GC mało kto się ogląda - za Stelvio zawsze ( możesz stracić status SINGLA :-)) )
    - nieporównywalne prowadzenie w zakrętach
    - dynamikę przyśpieszania i radość z jazdy przez pierwsze 100-150km potem w zależności od warunków wyżej wymienione minusy radość będą psuć, a jak od czasu do czasu
    silnik przejdzie w tryb awaryjny ( np podczas wyprzedzania, ostatnio komputer odciął mi moc - pojawił się błąd ciśnienia oleju plus brak START-STOP - za tym nie tęsknię wyłączając od razu po uruchomieniu
    silnika ) to przestaniesz mieć zaufanie do tej konstrukcji

    Oczywiście to moje prywatne zdanie i porównanie obu aut oparte na własnym doświadczeniu. Czekam na nowego Jeepa GC i jak tylko się pojawi to zakończę moją przygodę z Stelvio.
    No chyba, że na rynku pojawi się coś ciekawego to nasze rozstanie będzie szybsze :-) i tęsknić nie będę :-)
    Ostatnio edytowane przez Andrzej..Z ; 29-07-2019 o 23:38

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory