Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Run flat

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Jestem fanem RFT od momentu jak w tylnonapędowym samochodzie złapałem kapcia na tylnej osi przy 170 to mi dało do myślenia i tak doceniam je!

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Może miałeś za duże ciśnienie? U mnie z fabryki było ok 3,1 na kołach i auto rzeczywiście gorzej się prowadziło po koleinach - myszkowało.
    Pozdro,
    Bartas

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    giulia
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Może miałeś za duże ciśnienie? U mnie z fabryki było ok 3,1 na kołach i auto rzeczywiście gorzej się prowadziło po koleinach - myszkowało.
    Ciśnienia pilnowałem. Zmniejszenie ciśnienia do około 2.0 przód i 2.2 tył dawało polepszenie prowadzenia na koleinach i nierównościach.

  4. #14
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Polecam obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=SqlnnndCmyc

    A następnie przeczytać ten artykuł, prezydenckie bmw miało run flaty: https://motoryzacja.interia.pl/wiado...at,nId,2157444

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Prezydenckie BMW wazy z 4 tony i służy tylko do krótkich dojazdów, a nie zapierdzielanie 140+ po autostradzie. Ta opona byłą źle użytkowana i stara.

    btw. ostrożnie trzeba czytać wszystko w działach moto na serwisach jak inetria, wp czy onet. Bo tam Ci ludzie piszą kosmos.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie bez powodu najczęstszym dodatkowym zakupem przy kupnie "premiumów" jest komplet nowych, normalnych opon.

    I pełna racja, Giulia na Run flatach prowadzi się odczuwalnie gorzej. Ja swoje doświadczenia z tym autem, zacząłem jesienią gdzie do salonu dosłałem normalne Pilot Alpiny PA4 i na takich gumach uczyłem się tego auta, było super. Do czasu wymiany na letnie. Nie wiem czy montują innych producentów ale te Pirelli P7 (już zwykła dupy nie urywa - doświadczenia z Giulietty) to w dodatku jest wersja eko "Blu" o zmniejszonych oporach toczenia.

    Opcja szerszym kapciem z tyłu i jak zobaczyłem za pierwszym razem auto na letnich to myślałem, że goście w wulkanizacji byli wczorajsi bo chyba jakimś cudem założyli 225 na tył. Patrzę, 255/40/18 - zgadza się. Ta opona na tylnej osi ma tak komiczny naciąg, że wygląda jak słaby żart ze stanceworks. No to teraz łatwo się domyślić skąd te zmniejszone opory toczenia - jest to opona z mniejszą powierzchnią styku, nie mówiąc o tym że w związku z tym felgi bardziej narażone są na uszkodzenia.

    Komfort odczuwalnie na minus, szczególnie na mniejszych nierównościach, bardziej nerwowo, na limicie też mniej przewidywalnie. Już na połowę sezonu nie ma sensu zmieniać, ale na następny te Run-Flaty Pirelli wylatują i wchodzi coś normalnego.
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Polecam obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=SqlnnndCmyc

    A następnie przeczytać ten artykuł, prezydenckie bmw miało run flaty: https://motoryzacja.interia.pl/wiado...at,nId,2157444
    Ten kto pisał ten artykuł nie ma pojęcia o tym co pisze.

    Prezydencka limuzyna NIE posiada Run Flata takiego jak wszyscy sobie wyobrażają i mają w Giuliach (z twardym/grubym bokiem), tylko system PAX, a to zupełnie co innego (nie teoretyzuje, bo wiele razy takie przekładałem).

    Opona PAX ma zupełnie miękkie boki, jak zwykła opona, natomiast możliwości jazdy po uszkodzeniu biorą się z dodatkowego pierścienia (szerokość ok 15-20 cm) zamontowanego wewnątrz na feldze. Czoło opony bez powietrza opiera się w trakcie jazdy na tym pierścieniu (stosuje się specjalny żel, żeby się nie przegrzewała), dzięki czemu wysokość koła zmniejsza się nieznacznie.

    Ze stabilnością po utracie powietrza taką jak w zwykłych RFT niewiele PAXy mają wspólnego, więc wypadek Dudy to nic nadzwyczajnego.
    Poza tym zwykłe RFT ogarnia prawie każdy przyzwoity serwis opon. PAXy natomiast średnio z 1 serwis na duże miasto.
    Z tego też powodu Michelin zaprzestał produkcji tych opon i rozpowszechniania systemu (skończyło się na kilku Audi, Scenicu, Hondzie Odyssey, Bugatti i..może jeszcze czymś). Teraz zostały chyba tylko "pancerniaki".

    Nawiasem mówiąc istnieją jeszcze "trudniejsze" systemy od PAXa
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 30-07-2019 o 22:56

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Nie bez powodu najczęstszym dodatkowym zakupem przy kupnie "premiumów" jest komplet nowych, normalnych opon.

    I pełna racja, Giulia na Run flatach prowadzi się odczuwalnie gorzej. Ja swoje doświadczenia z tym autem, zacząłem jesienią gdzie do salonu dosłałem normalne Pilot Alpiny PA4 i na takich gumach uczyłem się tego auta, było super. Do czasu wymiany na letnie. Nie wiem czy montują innych producentów ale te Pirelli P7 (już zwykła dupy nie urywa - doświadczenia z Giulietty) to w dodatku jest wersja eko "Blu" o zmniejszonych oporach toczenia.

    Opcja szerszym kapciem z tyłu i jak zobaczyłem za pierwszym razem auto na letnich to myślałem, że goście w wulkanizacji byli wczorajsi bo chyba jakimś cudem założyli 225 na tył. Patrzę, 255/40/18 - zgadza się. Ta opona na tylnej osi ma tak komiczny naciąg, że wygląda jak słaby żart ze stanceworks. No to teraz łatwo się domyślić skąd te zmniejszone opory toczenia - jest to opona z mniejszą powierzchnią styku, nie mówiąc o tym że w związku z tym felgi bardziej narażone są na uszkodzenia.

    Komfort odczuwalnie na minus, szczególnie na mniejszych nierównościach, bardziej nerwowo, na limicie też mniej przewidywalnie. Już na połowę sezonu nie ma sensu zmieniać, ale na następny te Run-Flaty Pirelli wylatują i wchodzi coś normalnego.
    Specjalnie sprawdziłem moją - mam z przełomu 2018/2019 i mam fabrycznie zamontowane Pirelli PZero, dla mnie prowadzenie jest ok.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    giulia
    Postów
    4

    Domyślnie

    Pirelli PZero to XL a nie Run Flaty.

    - - - Updated - - -

    Sorki to są Run Flaty

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Panowie,

    Odgrzebuję temat ponieważ na wiosnę czeka mnie wymiana letnich opon i chyba skłaniam się do zwyklych XL a nie RunFlat...
    Minęło trochę czasu, może jest więcej osób, które przerobiły taką zmianę? Jak wrażenia?

    Ze swojej strony mogę powiedzieć, że wcześniej jeździłem BMW 3, fabrycznie oczywiście na RunFlat. Co prawda tam profil miałem 225/40/18 więc niżej niż w Alfie (tu mam 225/45/18 i 255/40/18) i różnica na korzyść zwykłych była ogromna! Zupełnie jak opisał ją autor tego wątku... w BMW pikanterii dodawał fakt, że w tamtym okresie podobno wszytkie fabrycznie wyjeżdżały na RunFlat z wyjątkiem M3......

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] 4 nowe opony PIRELLI Cinturato P7 235/40/19 Run on flat produkcja koncowka 2014
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 20:56
  2. [159] Opony z systemtem Run on Flat !
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory